effeweg nl Tactische termen uit ATB-competitie start bij Steüleplas OF WAT DACHT U VAN: supervoordelige busreizen Kijk op v/viw.eff weg nl of bel 0529 - 46 96 67 In bijna elke kern in de streek wonen (oud-) sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. donderdag 21 oktober 2010 inclusief: Inclusief: Vertrek op: 5, 19 nov, 29 jan, 5, 19 feb Één van de mooiste treinritten ter wereld! Deze reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa! Ga mee met de Mont Blanc Express en geniet van het landschap en het uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc, Maak een stadsrondrit door Brig en bezoek Zermatt. Inclusief: 3 dagen Kerst Bonn, Keulen en Essenv.a. €99,- 4 dagen Kerst Leipzig en Dresden.v.a. €99,- 8 dagen Kerst Boedapestv.a. €429,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! TOURSCHEMA De renners gaan in 2011 weer glibbe ren op de Passage du Gois. Zie video op www.pzc.nl/blogs/tourdezelande NIEUWDORP De 6-0-overwinning van Nieuwdorp tegen WC'68 is een bijzondere. Zie Rude Stats op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Wim de Vos Reserveer het boek ov< rathon op www.pzc.i HEINKENSZAND - Ook komend win terseizoen is er weer een Zeeuwse ATB-competitie. Hierin zijn tien wedstrijden opgenomen. De eer ste is zaterdag op het Stelle- plas-parkoers in Heinkenszand. Edzard van Ewijk uit Wol- phaartsdijk is de titelverdediger. De Belg Kevin Vleurinck werd vo rig jaar seizoen tweede in de eind stand. In totaal kwamen overigens maar elf renners in aanmerking voor een plaats in het eindklasse ment, omdat zij aan voldoende wedstrijden hadden deelgeno men. -Bij de vrouwen is Christel Janssen uit Biggekerkek al verschillende ja ren oppermachtig. De eerste start voor de jeugd is za terdag om 12.30 uur, terwijl de se nioren en de vrouwen vanaf 15.15 uur gaan rijden. Kalender Zeeuwse ATB-competifie. 23 okt: Heinkenszand, 30 okt: Kortge- ne, 6 nov: 's-Heer Arendskerke, 13 nov: Wolphaartsdijk, 27 nov: Hulst, 4 dec: Wemeldinge, 11 dec: Kruiningen, 18 dec: Vlissingen, 15 jan: Ouddorp, 22 jan: Westerschouwen. ue toeristiscne irexpieisiers van mia-LimDurg! Bezoek Designer Outlet Roermond en ga op koopjesjacht. Geniet van het winterlandschap met schaatsbaan, reuzenrad en grand carrousel op het Vrijthof in Maastricht. Ontdek de ondergrondse kerstmarkten in Valken burg met de sfeervolle ambiance van 'A Ghristmas Carol'. Ook kasteel Arcen staat op het programma. ZWITSERSE ALPEN BUS- EN TREINREIS 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadsrondrit Brig met de Simplon Express, treinrit Glacier Express, treinrit Mont Blanc Express en ^ervoer per Comfort Class touringcar 2 overnachtingen in een 2-persoonshut, 2x ontbijtbuffet, 2x 3-gangendiner, ilx lunch en vervoer per Tourist Class touringcar Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. {Isj/j/ Alle fouten voorbehouden. so Ft Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15, per boeking. uemei van een neeriijKe Dooixocni over ae Kijn: Ga met deze kerstcruise naar de kerstmarkten in Duitsland. Tijdens' deze unieke reis verblijft u op een prachtig 4* cruiseschip. U bezoekt de kerstmarkten in Düsseldorf, Keulen en Bonn. Bekijk naast de gezellige kerstmarkten ook de prachtige Dom in Keulen! hotelovernachtingen, 3x ontbijt en vervoer per Tourist Class touringcar J door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Jos Baart moest zijn voetballoopbaan door een zware knieblessure vroegtijdig beëindigen en was daarna jaren lang coördinator van de F-pupillen bij Hontenisse. Zijn initiatief om met vijfjarigen op een miniveld te gaan voetballen is een groot succes en heeft navolging gevonden bij veel clubs in de streek. Het is zaterdagochtend, de zon schijnt, maar er staat een frisse wind. De parkeerplaats in de om geving van het voetbalveld van Hontenisse is tjokvol en dwingt bezoekers van de plaatselijke super markt tot het zoeken van een plaats in een naburige straat. Het winkelend publiek kent eigen lijk niet anders en neemt het klei ne ongemak voor lief. „Die kleine mannekes zijn aan het spelen", ver klaart een man op leeftijd de druk te. „Prachtig toch?" Op het voetbalveld overlegt Baart met leiders van piepjonge voetbal lertjes. Op veldjes met de afmeting van een strafschopgebied rennen jongens en meisjes van vijf en zes jaar achter een bal. Baart geniet met veel ouders en familieleden van de ambiance. Hij heeft een in Excell opgemaakt bestand in de hand, waarin spelre gels, deelnemende verenigingen, contactpersonen en toernooische- ma's tot de winterstop zijn terug te vinden. De coördinator heeft de leidraad voorzien van opmerkin gen waarmee rekening moet wor den gehouden. „13 November, in tocht Sinterklaas op televisie", laat hij lezen. „Daar moet je dus reke ning mee houden", vertelt hij, „want daar willen ze natuurlijk al lemaal naar kijken. Het is best veel puzzelen, omdat je bijvoorbeeld re kening moet houden met de moge lijkheid van clubs wat het aantal veldjes betreft. Zo'n schema maak ik drie keer per jaar en kan op het laatste moment nog worden gewij- zigd." Als de invulling op papier voldoet, Jos Baart coördineert het voetballen van de vijf-en zesjarigen in Kloosterzande. loopt de uitvoering in de praktijk volgens Baart voor het grootste deel vanzelf. De piepjonge teams bestaan doorgaans uit vier of vijf spelers, die worden begeleid door een volwassene langs de lijn. Een echte scheidsrechter ontbreekt. Dat leidt amper tot problemen. De kleine Tim heeft ogenschijnlijk een bal over de zijlijn gewerkt, maar Lisa van de tegenpartij laat in alle oprechtheid weten dat zij hem het laatst heeft geraakt. „Dat j is toch heerlijk?", merkt Baart op. 1 „Het gaat erom dat alle jongens en meisjes zoveel mogelijk voetbal len", vervolgt hij. „Op zo'n klein veldje doen kinderen die vroeger bij de F-jes (zeven tegen zeven, op een helft van een groot voetbal veld) gras aan het plukken waren veel vlugger mee. Ze moeten onge dwongen kunnen voetballen, zoals wij dat vroeger op een veldje de-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76