Oude begraafplaatsen zlm. ggiï 22 Eis 30 maanden tegen zedenverdachte Habbo ÉL Met stip het beste verzekeringspakket. Het kerkhof in Sas van Gent wordt in ere gehouden door vrijwilligers en de SLZ. Het is het antwoord op het ruimen van graven. brieven donderdag 21 oktober 2010 Wie rekent sneller dan Vincent Sleuyter? Ga de strijd aan op www.pzc.nl/rekendictee door Annennarie Zevenbergen MIDDELBURG - Officier van justitie W. Suijkerbuijk eiste gisteren der tig maanden gevangenisstraf, waar van zes voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest tegen een 28-jarige - man uit Zoetermeer. De man wordt verdacht van seksueel mis bruik van een 11-jarig meisje uit Vlissingen. De man kwam met zijn slachtoffer tje in contact via het onlinespel Habbohotel. Hij wordt tevens ver dacht van het in bezit hebben van kinderporno en van contact met een ander meisje van 9 jaar. De 28-jarige zit vast sinds februari. Officier van justitie stelde dat deze zaak een schoolvoorbeeld is van de gevaren die het internet ople vert voor minderjarigen. „Bepaal de figuren schuimen het net af op zoek naar bevrediging van hun lustgevoelens. Dit zijn de digitale opvolgers van de kinderlokker van vroeger." De man uit Zoetermeer deed zich op Habbohotel in eerste instantie voor als 12-jarige en kwam zo in contact met het Vlissingse meisje. Na verloop van tijd hield het twee tal ook buiten het spel contact met elkaar. Via MSN-berichtjes maakte de verdachte afspraken met het meisje in Vlissingen. Volgens Suijkerbuijk is duidelijk dat de man het meisje seksueel misbruikt heeft. Hij trekt die con clusie aan de hand van het ver hoor van het meisje en uit het digi tale en mobiele 'verkeer' tussen de beide. Bovendien werd op de spij kerbroek die het meisje tijdens haar tweede afspraak met de ver dachte droeg, spermasporen aange troffen. Uit DNA-onderzoek ble ken die afkomstig te zijn van de 28-jarige man. De verdachte, die tot nu toe wei- nig heeft willen zeggen, gaf tijdens de zitting toe het meisje twee maal ontmoet te hebben. Hij ont kende zijn slachtoffertje verkracht te hebben, maar hij gaf wel doe dat er sprake is geweest van seksu ele handelingen. Hij gaf eveneens toe dat hij in contact is geweest met een ander meisje, van 9 jaar. Hij gaf aan in behandeling te wil len om niet meer in dergelijk ge drag te vervallen. Advocaat A. Sol van de verdachte plaatste opnieuw zijn kanttekenin gen bij het verhoor van het meisje omdat er zijns inziens onduidelijk heden en tegenstrijdigheden in zit ten. Hij beschuldigde het OM te vens van tegenwerking van de ver dediging omdat die niet in staat is gesteld aanvullende vragen te stel len aan de deskundige die het ver hoor van het meisje heeft geanaly seerd. Hij vroeg de rechtbank gele genheid om opnieuw zijn vragen te kunnen stellen aan die deskun dige op voorwaarde dat de ver dachte dan vrijgelaten zou worden uit zijn voorarrest. „De man kan het niet langer aan om niet te we ten waar hij aan toe is. Als het on derzoek nu niet wordt afgesloten, vraag ik schorsing van zijn voorar rest." Tijdens het pleidooi van de advocaat ontstond onrust op de publieke tribune. De rechter ver zocht de aanwezigen 'rustig te blij ven en hun emoties in bedwang te houden'. De rechtbank ging niet in op het verzoek van Sol en sloot gisteren het onderzoek af Uitspraak is op 3 november. OUDE BEGRAAFPLAATSEN door Edith Ramakers Als ik hier van voren aan het onkruid trok, be woog het aan het ein de. Het was een dikke kluwen groen. De grafzerken wa ren overwoekerd en de grafstenen waren afgebrokkeld", zegt Karei de Roo, een van de vrijwilligers die het in onbruik geraakte katholieke kerkhof van de Elisabeth parochie in Sas van Gent onderhoudt. De vrijwilligersgroep krijgt gere geld steun van het begraafplaatsen team van de Stichting Landschaps beheer Zeeland (SLZ). „Wij hel pen met het onderhoud en note ren alle bijzonderheden die we te genkomen. Van mossen, planten, struiken tot de manier waarop de begraafplaats is ingericht", zegt Sandra Dobbelaar van de SLZ. Op de begraafplaats in Sas van Gent troffen de medewerkers van de SLZ een oude haag van hulst aan. „Hulst hoort bij katholieke begraaf plaatsen, net als de treurwilg." De begraafplaats geeft de geschie denis prijs. Soeur Marie Seraphine en soeur Marie Junipera liggen naast elkaar begraven. De nonnen van de kloosterorganisatie Francis canessen van Mariadal zijn in 1924 en 1927 gestorven. In de jaren 80 van de vorige eeuw zijn de laatste nonnen vertrokken. Er zijn be scheiden graven, maar ook 'masto donten,' zoals De Roo bijvoor beeld een familiegraf van Johan nes Stevens noemt. De oud-wet houder en oud-statenlid stierf in 1882. Familie Malotaux ligt er be graven, bekend van de suikerfa briek, de 'Malotaux', een van de oudste fabrieken van Sas van Gent. Wat in Sas van Gent gebeurt, is tegen de trend om graven te rui men. Dat lot ondergaat wel de openbare begraafplaats, die grenst aan de katholieke begraafplaats. Daar komt binnenkort een parkeer plaats voor de Brede School. „We kunnen het ruimen van gra ven die niet betaald worden niet te genhouden, maar misschien wel vertragen", zegt Sandra Dobbelaar. „Maar het is moeilijker om een be graafplaats te ruimen die onderhou den is en waar de cultuurhisto rische elementen zichtbaar zijn, dan een verwaarloosde begraaf plaats. Vandaar dat de SLZ meer werkgroepen wil ondersteunen die begraafplaatsen opknappen." Zeldzame mossen op de poreuze zerken. Riet de Theije herstelt de graven van twee nonnen. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Verbindingsweg Wat een prachtige foto bij het ver slag van de bijeenkomst in Goes over de varianten van de verbin dingsweg met de A58. De gemeen te doet alles voor de automobilist, maar die zoekt en vindt toch altijd de kortste en gemakkelijkste weg, dus zal het wel druk blijven in de Beukenstraat en dergelijke. Op de foto zien we helaas niets van het 'spookfietspad' langs de Scottweg. Nog wel een stukje van het fietspad langs het spoorlijntje dat na enige honderden meters dood loopt. Via restanten van een B-weg kun je wel in Ouverture komen. Goes heeft hier al jaren doorgaande fiets paden gepland, maar de belangrijk ste stukken worden niet aangelegd. Ook het fietspad onder het viaduct bij de Nansenbaan is zo'n voor beeld. Maak dat eerst allemaal eens af, voordat je begint aan de zoveelste nauwelijks gebruikte rond- of ver bindingsweg. Jan Roose Beukenstraat 243, Goes Snelheidscontrole Negatiefis dat deze dure controle- apparatuur op de Zeelandbrug zo slecht werkt. Positiefis dat ieder een denkt dat het werkt, dus de score van 99,9 procent uit de perio de dat er wel werd gecontroleerd zal na juni 2009 niet veel afwijken. Dom om dat allemaal maar in de krant te laten zetten. Menigeen zal denken, pakkans klein, dus het kan wel wat harder. En dat moet nu net niet op dit gevaarlijke stuk weg. N. van de Wekken Middenstraat 1, Kats Monocultuur 'Zeeuwse bestuurder is man', kopt de krant van 20 oktober. Er is meer aan de hand met die cultuur. Zo blijkt het volledige dagelijks be stuur van de provincie (Gedepu teerde Staten) een wel erg eenzijdi ge religieuze achtergrond te ken nen, wat niet representatiefis voor deze pluriforme provincie, en is er een partij (GroenLinks) in verte genwoordigd, die nog geen 5 pro cent van de Zeeuwse stemmen haalde. Het is een publiek geheim, dat de grotere partijen, jagend op lucratie ve banen in provinciale instellin gen buiten de Staten, een verkie- zingsconforme samenstelling ne geerden, waardoor de democratie onrecht werd aangedaan. Veel bur gerongenoegen vindt hierin recht- Bij ZLM bent u goed en voordelig verzekerd.* Wie meerdere ver zekeringen bij ZLM afsluit, krijgt zelfs 8% korting op de premie. Dat is één van de redenen waarom onze klanten zo tevreden zijn. Meer weten over de voordelen van ZLM? Kijk op zlm.nl of neem contact op met uw ZLM adviseur. verzekeringen u tevreden, wij tevreden Dat vinden niet alleen onze klanten maar blijkt ook uit onafhankelijk consumentenonderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74