De post bezorgt larven 20 Bibliotheek sluit 2009 af met klein overschot Informatie over studies op Reynaertcollege REPTIELENVERZORGING Hulsters echtpaar verkoopt online alles voor Lezing rond het thema lotsbestemming Kermis met tal van randactiviteiten EHBO-vereniging begint nieuwe cursus Leerlingen fanfare treden voor voetlicht Zwemvierdaagse in overdekt zwembad Themabijeenkomst borstreconstructie Boekenmarkt voor Kenia in de Meerpaal Jumbo Trio treedt op in het dorpshuis Dyslexielezing in Hulster bieb met Balans Zeeland donderdag 21 oktober 2010 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Bibliotheek Zeeuws-Vlaand eren is definitief uit de rode cijfers. Na het jaar 2008 is ook 2009 afgesloten met een klein financieel overschot, staat in het pas verschenen jaarverslag. Vorig jaar hebben meer dan 380.000 mensen de verschillende bibliotheekvestigingen in Zeeuws- Vlaanderen bezocht. In totaal wer den er bijna 711.000 uitleningen ge noteerd. Vorig jaar zijn de bibliotheekvesti gingen gemoderniseerd. De barco de heeft plaats gemaakt voor een ander uitleenregistratiesysteem. Door de introductie van zelfbedie ningsbalies houden medewerkers meer tijd over om vragen van lclan- _ten beter te beantwoorden. Er is in 2009 fors geïnvesteerd in HULST Geert Delanoeije geeft donderdag 28 oktober een lezing bij stichting de 4 Windrichtingen in Hulst over het thema 'lotsbestemming of vrije keuze?' Delanoeije geeft les in intuïtieve ontwikkeling en is actief in het onderzoek naar vorige le vens. De lezing in Den Dullaert te Hulst begint om 19.30 uur. De en treeprijs is 9 euro. Inlichtingen via 0114 - 319399. HEIKANT De kern Heikant viert zaterdag tot en met dinsdag kermis. Het feestco mité tekent voor een dansavond za terdag vanaf 21.00 uur in 't Heike. Liefhebbers kunnen eventueel mee doen aan schietingen op de liggen de wip, zaterdag, maandag en dins dag vanaf 14.30 uur in café Du Com merce. Zondag en maandag is er vanaf 14.30 uur ook een schieting in 't Heike. KLOOSTERZANDE EHBO-vereniging Sint Martinus uit Kloosterzande begint in november een nieuwe cursus. Deelnemers krijgen onderricht in eerste hulpverlening, maar ook in reanimatie en werken met de AED (Automatische Externe Defïbrila- tor). Verbandleer zit ook in het les pakket. Meer informatie bij secreta ris L. van den Berghen-Durinck via 0114 - 68 18 41. CLINGE Fanfare Weldoen door Vermaak houdt zondag 31 oktober voor de elfde keer haar jaarlijkse leerlingen manifestatie. Onder de noemer 'Let's Stick Toge ther' wordt een nieuwe vorm van samenspelen geïntroduceerd. De instructeurs hebben ééndagsband- jes gevormd, waarbij alle leerlin gen betrokken zijn. Aanvang 13.30 uur in Malpertuus. De toegang is gratis. de digitale bibliotheek. Klanten kunnen er daardoor 24 uur per dag terecht. Via de digitale biblio theek kan men alle materialen die in heel Zeeland aanwezig zijn re serveren en geleende materialen verlengen. Daarnaast is er informa tie over boeken, cd's en dvd's te vinden. Al die inspanningen heb ben er toe geleid dat het gebruik van de website van de bibliotheek is verdubbeld van 48.000 unieke bezoekers in 2008 naar meer dan 100.000 bezoekers in 2009. Vorig jaar heeft de bibliotheek ook het proces van saneren van de col lectie afgerond. Alle boeken die ouder waren dan tien jaar en de af gelopen vijf jaar niet meer zijn uit geleend, zijn uit de collectie geno men. Jaarlijks worden er ongeveer 25.000 nieuwe boeken aange schaft. HULST In het overdekte zwembad aan de Kreekzoom in Hulst start maandag 25 oktober de zwemvierdaagse. De deelnemers hebben in de herfstva kantie tot en met vrijdag 29 okto ber vijf dagen de gelegenheid om de vereiste vier keer baantjes te trekken. Kinderen tot 10 jaar zwem men dagelijks 250 meter, andere deelnemers 500. Het zwembad is van 16 tot 17.30 uur geopend. TERNEUZEN De afdeling Zeeuws-Vlaanderen van de BorstkankerVereniging Ne derland houdt morgen van 14 tot 16 uur een themabijeenkomst over borstreconstructie in de kerkzaal van streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Dames die zo'n borstre constructie ondergaan hebben, ver tellen hun ervaringen aan lotgeno ten. Informatie bij Monika Cros- iers-Maes via 0115 - 45 19 81. TERNEUZEN Stichting Buru Nyakwere Neder land uit Hulst houdt zaterdag 6 no vember voor de eerste keer een tweedehandse boekenmarkt in Ter- neuzen. De boekenmarkt vindt plaats in basisschool De Meerpaal aan de Sloelaan te Terneuzen. De deuren gaan open om 9.00 uur. De markt duurt tot 12.00 uur. De op brengst komt ten goede aan 28 ba sisscholen in Kenia. BIERVLIET Het Jumbo Trio verzorgt zaterdag 30 oktober een dansavond in het dorpshuis in Biervliet. Het optre den van de groep begint om 21.00 uur en duurt tot 1.00 uur. Het Jum bo Trio treedt niet zo heel vaak op in West-Zeeuws-Vlaanderen en is daar nog niet zo bekend. Natuur lijk wordt ook de inwendige mens niet vergeten tijdens deze dans avond. De entree bedraagt 4,00 en is inclusief consumptie. Zijderupslarven; baardagamen zijn er dol op. Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaamse bedrijven die een product maken of service leve ren waarmee zij (internationale faam verworven hebben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaanderen gevestigd zijn. Vandaag: Reptie-Farm. door Sheila van Doorsselaer De liefde voor de baar- dagame zat bij Mare en Berlinde Haulez uit Hulst zo diep dat ze enkele jaren gele den van hun hobby hun beroep hebben gemaakt. Bezitters van baardagamen in Nederland en Bel gië kunnen bij de Reptie-Farm al les online bestellen voor een goe de verzorging van hun reptielen huisdier. Een terrarium voor bin nen of voor buiten, warmtelam- pen, een zonnebaadplateautje, ver schillende kleuren zand voor in het terrarium, speciale vitaminen en mineralen en zogenoemde voe- dingsdieren; bij de Reptie-Farm kan de complete dis voor baardag amen worden besteld. De postbo de bezorgt de krekels, Buffalowor- men, wasmotlarven, sprinkhanen of krul- en fruitvliegen gewoon aan huis. Levend, welteverstaan. HULST - Het Reynaertcollege in Hulst houdt morgen voor de 25e keer zijn studie-informatieavond. Leerlingen, ouders, maar ook ande re belangstellenden kunnen pra ten met zo'n 150 oud-leerlingen van de school. Bijzonder aan deze avond is, dat oud-leerlingen van de school de studievoorlichting geven. Ener zijds betekent dit voor de huidige leerlingen een bijzondere kans om zich te informeren over een bepaal de studierichting in een gesprek met iemand die vanuit dezelfde si tuatie is gaan studeren. Anderzijds ervaren de oud-leerlingen deze avond als een soort reünie, waar door hun band met de school wordt versterkt. Voor hen is het de ideale gelegenheid om elkaar nog eens terug te zien en ervarin gen uit te wisselen. Voor toekom stige studenten en hun ouders le vert deze avond vaak veel nuttige informatie op met het oog op hun toekomstige studie. Voor veel leer lingen is de studie- en beroepskeu ze nog een doolhof Deze avond kan een bijdrage aan het keuzepro ces leveren. Want wie kunnen de verschillende aspecten van stude ren beter uitleggen en laten zien dan de oud-leerlingen die het pro ces al hebben doorgemaakt. De bij eenkomst is van 20 tot 22 uur. In bakjes. De versheid van de voed- seldieren is waar Haulez prat op gaat. Baardagames eten (het liefst) vers vlees en levend aas bevat ook veel meer voedingsstoffen. Een goede gezondheid en goede leefomstandigheden van baardag amen staat bij Haulez voorop. Hij had vijfentwintig jaar geleden zijn eerste reptiel als huisdier. „Een anolis, een klein groen hagediske. Daar is het mee begonnen. Toen zijn we baardagamen gaan kweken en nu hebben we er, met de jon kies erbij, zo'n honderd." De baar dagamen van Haulez zijn niet onli ne te koop. Hij houdt zijn agamen puur als hobby en door geselec teerde kweek hoopt hij op heel mooie en bijzondere exemplaren waar hij dan graag reptielenbeur zen mee bezoekt. Bij de Reptie-Farm worden niet al leen baardagames gekweekt. Hau lez kweekt in eigen beheer ook veel van de voedingsdieren die hij online verkoopt. Wasmotlarven HULST - De bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen houdt in sa menwerking met Balans Zeeland twee lezingen over dyslexie in de bibliotheek aan de Sportlaan in Hulst. Er is een aparte lezing voor kinderen met lees- en spellingpro blemen. Ook ouders en andere be langstellenden krijgen informatie over het onderwerp. Na afloop is er gelegenheid de in formatiestand van Balans te bezoe ken en het nieuwe Makkelijk Le zen Plein in de bibliotheek, dat speciaal is bedoeld voor kinderen met leesproblemen. De lezing is donderdag 21 oktober van 19.00 uur tot 20.30 uur. Toegang 3,50 eu ro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 72