was voor laatste keer officieel 19 jeugdorkest IJgenweis promoot muziek met workshops en concert I; Geen omkijken naar uw tuin? onlinehovenier.nl Lezing over gevolgen val citadel Antwerpen Verslag van reis door progressief Bolivia Uitleg proefproject in Oudelandse Hoeve Avond van Alliance Francaise in Porgy donderdag 21 oktober 2010 5 Voorzitter Frans van der Vlies van de jubilerende postduifvereniging Steeds Sneller liet vijf duiven los om er aan te herinneren dat postduiven van vitaal belang waren voor de communicatie in beide wereldoorlogen. De boodschappers redden vele mensenlevens. i m TERNEUZEN In hotel l'Escaut aan de Scheldeka- de in Terneuzen ïs vanavond vanaf 20.00 uur een lezing over 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen en de val van de citadel van Antwerpen in 1832. Het dagboek van soldaat Adriaan Noë komt onder meer aan bod. De lezing wordt gegeven door een be stuurslid van de Heemkundige Ver eniging Terneuzen. TERNEUZEN Sinds 2006 heeft Bolivia een Indi aan als staatshoofd, de progressief Evo Morales. Zijn beleid roept veel verzet op bij de rechtse oppositie. Luc Brusselaers uit Kuitaart be zocht Bolivia, sprak vele progressie ven en snoof het landschap op. Van avond doet hij vanaf 19.30 uur ver slag in het AbvaKabo-kantoor aan de Axelsestraat 7 in Terneuzen. TERNEUZEN In de Terneuzense wijk Oudeland se Hoeve draait sinds maart een proefproject om eendrachtig men sen langer zelfstandig te kunnen la ten wonen. Nellie Rijk van 'Aan Z' en Ankie van der Veeken van Zorg- Saam vertellen vandaag in buurt huis De Hoeve aan de Edvard Grieg- hof over de resultaten en toekomst, van 10.00 tot 12.00 uur. TERNEUZEN Maskers is het thema van de bijeen komst die Alliance Francaise van avond in café Porgy en Bess aan de Noordstraat in Terneuzen houdt. Jean-Claude Sadoine en Line Baty duiken in de mystiek die achter maskers schuilgaat. Zij heten spie gels van de mensheid te zijn. Aan vang 20.00 uur. door Marfijn de Koning OOSTBURG - Het bestuur van mu ziekvereniging Excelsior uit Cad- zand is niet gewend de makkelijk ste weg te zoeken. De club wacht niet af tot liefhebbers zich uit ei gen beweging aanmelden, maar trekt actief de regio in om met na me jongeren enthousiast te maken voor muziek. Excelsior ziet voor zichzelf een maatschappelijke rol weggelegd in West-Zeeuws-Vlaanderen, ver klaart voorzitter Adri de Hullu. „Zeker in een plattelandsgebied als het onze is het lastig om voorzie ningen in stand te houden. Wij willen ervoor zorgen dat iedereen die muziek wil maken, bij ons te recht kan." Concreet betekent dat onder meer dat Excelsior muziek les geeft op vier basisscholen in de regio. Verder heeft de vereniging twee jeugdafdelingen: de Noten krakers (voor beginners) en IJgen weis, waar jongeren van pakweg 11 tot 25 jaar terecht kunnen. Om nog meer kinderen in aanra king te brengen met muziek, houdt IJgenweis komende zater dag voor het eerst kennismakings workshops. Docenten laten de werking van verschillende instru menten zien. De workshops wor den gegeven bij muziekschool Mu- sicsande aan de Brouwerijstraat 19 in Oostburg. Starttijden zijn 10 uur en 13 uur. In het laatste gedeel te van de bijeenkomsten zijn ook ouders welkom. Die worden geïn formeerd over de mogelijkheden bij Excelsior. Wie mee wil doen, kan zich opgeven door te mailen naar musicsande@zeelandnet.nl. Maar zaterdag gewoon binnenlo pen mag ook. 's Avonds volgt om 20 uur een con cert van IJgenweis in de aula van het Oostburgse Zwincollege. Daar is ook jeugdorkest Sint-Cecilia uit Kjiokke-Heist te horen. Toegang kost 7,50 euro, kinderen tot en met 15 jaar mogen gratis luisteren. TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tnncwoonwinkels.nl Onder aanvoering van een doedelzakspeler marcheren Canadese colourguards (vaandeldragers) van de Royal Canadian Legion naar het oorlogsmonument aan de Isabellaweg bij het buurtschap Ponte Avancé, net ten zuiden van IJzendijke. foto's Peter Nikolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71