si li 13 f liJ Bezwaren invulling Leisurecenter verworpen Brandweer haait Opleidingskas helpt 48 ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Dierenhelden uit Clinge in het zonnetje gezet bestuurder uit r auto na ongeval ITICnSCni 3311 Kct WO TIC Herdenking bij monu ment IJzendijke voor laatste keer officieel 18 en 19 Donderdag 21 oktober 2010 De post bezorgt larven en krekels aan huis 20 en 21 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Emgèrae Verstoeten TERNEUZEN - Burgemeester en wet houders van Terneuzen wuiven de bezwaren tegen de mogelijkheid om winkels bij de skihal te vesti gen weg. Het college stelt de ge meenteraad voor om het bestem mingsplan waarin de invulling van het Leisurecenter wordt gere geld vast te stellen. Wel met een kleine, maar niet on belangrijke wijziging. Want de pro vincie heeft Terneuzen er fijntjes op gewezen dat is afgesproken dat detailhandel die daar komt wel aanvullend moet zijn en geen ont wrichtende gevolgen mag hebben voor de bestaande winkels in Ter neuzen. 'Per abuis' vergeten te ver melden, reageren B en W, die de planregels nu in die zin hebben aangepast. Het bedrijf De Hoop heeft be zwaar gemaakt omdat die zelf plan nen heeft om bijna 20.000 vierkan te meter detailhandel te ontwikke len aan de Kennedylaan. Volgens B en W is er echter 'voorshands geen reden om aan te nemen' dat de invulling van het Leisurecenter de plannen van De Hoop door kruist. Het college wijst er op dat de mogelijke ontwikkelingen aan de Kennedylaan nog te weinig con creet zijn 'dat daarmee in de con text van het bestaande detailhan delaanbod rekening dient te wor den gehouden'. B en W denken ook niet dat een 'juridisch planolo gisch kader in de vorm van een be stemmingsplan op korte termijn in de rede ligt'. ING Winkels Bewaar Maatschap pij en ING Dutch Retail Fund Ma nagement, die eigenaar zijn van de ruimten bij de skihal, vinden dat er gebruiksmogelijkheden worden uitgesloten die eigenlijk al zijn toe gestaan. Volgens de bezwaarma kers bestaat er geen planologische rechtvaardiging waarom een tuin centrum wel en bijvoorbeeld een bouwmarkt of meubelhandel niet zijn toegestaan. Volgens B en W moet in principe bestaand gebruik positief worden bestemd, maar is daar in het geval van een bouwmarkt en meubelhal 'geen sprake' van. Met betrekking tot de mogelijkheid om een tuin centrum op te richten heeft de ini tiatiefnemer de gemeente ver zocht die bepaling te schrappen. Dat vindt het college geen pro bleem. Dit ongetwijfeld tot tevre denheid van Life Garden in Hulst, dat bezwaar had gemaakt te gen de bestemming tuincentrum. door Harold de Puysseleijr CLINCE - „Jullie zijn echte helden en we hopen dat andere kinderen een voorbeeld aan jullie nemen." Dat zei Tineke Vos van de Dieren bescherming Zeeland gisteroch tend in Clinge tegen Steffi, Kiara, Stefano, Qiiincy, Atilla, Kaylee en Gerry. Door hun kordate optreden bij de vijver aan de Ferdinand Bolstraat in hun woonplaats redden de ze ven kinderen begin deze maand een moedereend het leven. Het dier dreef met een vishaak door de tong en visdraad om de poten stuurloos door de vijver. Met stukjes brood wisten de kinde ren de eend naar de kant te lokken en zo vast te houden totdat de die renambulance arriveerde. Samen met de vrijwilligers van de die renambulance brachten de kinde ren de eend naar een dierenarts, die het dier verloste van het visge- rei. Daarna lieten de helden de moedereend weer los op de plek waar ze haar eerder hadden gevon den. Daar namen de zeven kinderen gis terochtend samen met Tineke Vos en Nenny Smeenk van de Dieren bescherming nog even een kijkje om te zien dat het nog steeds goed gaat met de eend. De Dierenbe scherming was zo trots op de ze ven helden dat ze op het school plein een zak vol met leuke kleine cadeautjes kregen. donDUVFKDV Marktsl Midd<dbm-g kit:J_y V J\_J\xl J\ 1 T0118886886 do. 21 oktober, 19.00-20.30 uur voorlichting over E-books i.s.m. ZtV.U. meer informatie op: www.drukkerijmiddelburg.nl za. 23 oktober, 13.00-14.00 uur Instore optreden van de Amerikaanse jazz zangeres Catherine Russell za. 23 oktober, 15.00 -16.30 uur Gilbert Isbin Scot Walton luit en bas ZAAMSLAG - Bij een eenzijdig onge val op de Veerstraat in Zaamslag is een 45-jarige automobilist uit Hulst gisterochtend rond kwart over elf door onbekende oorzaak in de sloot beland. De brandweer moest de auto van de Hulstenaar open knippen. Het slachtoffer kon na drie kwar tier worden bevrijd. Hij klaagde over rugpijn en is met de ambulan ce naar het ziekenhuis vervoerd. WESTDORPE - Het afgelopen jaar hebben 48 mensen via het Voor- lichtings- en opleidingscentrum voor de glastuinbouw (VOC) in de Smitschorrepolder bij Westdorpe een baan gevonden. Bij commer ciële tuinders zijn 31 mensen ge plaatst en 17 kandidaten hebben elander werk gevonden. Dit zijn de resultaten van het tweede teelt seizoen in de opleidingskas. Het werkservicepunt/UWV in Ter neuzen heeft tot half oktober 193 aanmeldingen en intakegesprek ken gevoerd voor de kas. Er heb ben 93 kandidaten in het VOC ge werkt. Ze doen tijdens de oplei ding arbeidsritme op en kunnen diverse certificaten halen. De oplei dingskas wordt nu leeggemaakt en schoongemaakt. De nieuwe toma tenplant jes gaan er in december in, waarna de drukte in februa- ri-maart weer zal toenemen. De zeven helden uit Clinge namen gisterochtend nog even een kijkje bij de eendenvijver aan de Ferdinand Bolstraat. foto Peter Naeolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69