3i benjamin met ballen m Herman Krott (79) overleden Wei taart, geen B-status Amazone Osse valt op tijdens concours in Frankrijk Russische turnsters wereldkampioen Europese jeugdtitel surfer Jendrusch Van de Velde mist kwartfinale in Tunesië donderdag 21 oktober 2010 De oprichter van de Amstel Gold Race en voormalig ploegleider van de Amstel- wielerploegen Herman Krott is op 79-jarige leeftijd overleden. Hij gold als één van de drijvende krachten achter het Amsterdamse wielrennen en wordt gezien als ontdekker van Peter Post en Gerrie Knetemann. Daarnaast kwamen Fedor den Hertog, Joop Zoetemelk en Leo van Vliet onder zijn leiding tot bloei. aanvalslust. De benjamin heeft ballen. Hoewel de jongste van het stel is de Noord-Hollander ook op BIARRITZ - Dressuuramazone Maxi me Osse uit Heinkenszand onder scheidde zich op het international concours in het Biarritz. Ze was bij de junioren enkele malen op permachtig. In de landenproef eiste de inter national met Navaro met 66,432 procent de overwinning op. En met exact dezelfde score eindigde de Bevelandse met Trisha op de tweede plaats. In de individuele proef toonde Os se zich met Navaro met 66,789 pro cent de beste van het internatio naal deelnemersveld. het Velodrome in Amsterdam niet bang het initiatief te nemen. Bij de organisatie van de Arnster- UIT y BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie. Reynaert/Dranken Pluym-'s Lands Welvaren 3 6-2: Rob Claerhoudt-Syl- via Eckel 30-14, 40; Jan de Rechter-Wim Wal raven 25-18, 38; Walter Mortier-Rinus Ver beek 25-10, 54; Carel van Meelen- Peter Smulder 19-20, 73. Unit 8-De Heerenstraat 3-5: Martin Sturm- Kimmo Pankow 20-30, 57; Piet Verschure- André Karelse 19-25, 65; Daan Weststrate- Alfred van den Dries 25-16, 49; Rob Jacobs-Ri- nus Rijk 20-20, 52. Pool. Tweede klasse. Chalkie's-Roadhouse Uni ted 3-3: Straight. Serge Lievens-Ragne Lie- vens 40-5. 9-ball. Ralph van Rossum- Ragne Pieterse 4-6; Mathijs Achterhof-Roy Nijhoff 6-1; Sylvia Achterhof-Krijn Wielemaker 1-6. 8-ball. Serge Lievens-Krijn Wielemaker 5-3; Ralph van Rossum-Roy Nijhoff 2-5. TURNEN Rotterdam. WK. Vrouwen, landenfinale: 1. Rusland 175,397, 2. Verenigde Staten 175,196, 3. China 174,781, 4. Roemenië 173,096, 5. Japan ,169,897, 6. Australië 168,629, 7. Groot-Brit- tannië 166,828, 8. Italië 163,429. Nederland eindigde zondag al als negende. damse Zesdaagse moest men, na het afhaken van de zieke Theo Bos, niettemin serieus afwegen of Yoeri Havik diens vervanger zou worden. Organisator Frank Boelé weet weliswaar dat Havik veel ta lent heeft, dat hij afgelopen zater dag op het NK koppelkoers een sterke indruk maakte en dat hij dus ook niet zou misstaan aan de zijde van Peter Schep. „Maar soms moet je mensen tegen zichzelf in bescherming nemen." Boelé kon zich nog levendig herin neren hoe Havik in mei had afge zien in Olympia's Tour. Havik zelf lacht: „Ja, dat was wat." Hij verliet de ronde met liefst 41,5 graden koorts, moest in het ziekenhuis herstellen van een agressieve para siet. „Zelf vond ik het niet zo gek dat ik het toen toch wilde probe ren. Olympia's Tour is een gewel dige wedstrijd, het aantal plekjes in de ploeg van Van Vliet was be perkt. Als je daar dan als eerste jaars voor in aanmerking komt, laat je die kans niet zomaar glip pen omdat je 's ochtends een beet je grieperig bent. Ik dacht dat het wel zou gaan." Boelé: „Je kunt na tuurlijk ook te veel karakter heb ben." Het gevolg van de zware aanslag op zijn lichaam was lang voelbaar, maar inmiddels is de coureur uit Assendelft volledig hersteld. On langs werd hij, tussen tal van ge louterde profs, nog negende in Putte-Kapellen. En op de piste in Alkmaar ging het tijdens het NK koppelkoers ook al lekker. „Ik ver teer de overgang altijd wel goed, als ik mijn baanfiets pak zit ik vrij wel meteen weer in het juiste rit me. Maar zes dagen achtereen met de besten meedoen, dat is niet eerder van me gevraagd. Ik zou 'Amsterdam' aanvankelijk met Jeff Vermeulen rijden, dan waren we voor de plaatsen zes tot en met acht in beeld geweest. Maar met Peter Schep doe ik nu mee om een plek bij de eerste vijf. Ik heb werkelijk geen idee hoe het op de finaleavond nog zal gaan." ROTTERDAM - Er was gisteren taart voor de zes Nederladse turners en het begeleidingsteam. De ploeg presteerde boven verwachting in de landen- wedstrijd. Daarin eindigde Oranje dinsdag als zeventiende, met een startbe wijs voor het WK van volgend jaar als beloning. Voor sommige turners, onder wie Goesenaar Carlo van Minde, was de ze ventiende plaats wel een beetje zuur. Als de ploeg bij de beste zestien was gekomen, had hij de B-status van NOCNSF gekregen. Het team was er maar 0,090 punt van verwijderd. Eerder dit jaar greep Van Minde op het EK ook al naast de financiële toelage van de sportkoepel. foto Robin Utrecht/ANP ROTTERDAM - De Russische turn sters hebben gisteren tijdens het wereldkampioenschap in Rotter dam de landenfinale gewonnen. Met de afsluitende oefening van Aliya Moestafina op vloer haalden de Russinnen titelverdediger Vere nigde Staten net in. China werd derde. Het was voor het eerst dat Rus land het landengoud bij de vrou- ALACATI Freestyle surfer Rick Jendrusch, af komstig uit Scharendijke, is giste ren in het Turkse Alacati Europees kampioen bij de jeugd tot en met zeventien jaar geworden. Na drie wedstrijden in de competi tie - hij won eerder ook in Neder land en België - is de vijftienjarige Schouwenaar niet meer in te halen door de concurrentie. Aan de laatste wedstrijd in Frank rijk hoeft Jendrusch niet eens meer mee te doen. wen veroverde. Als Sovjet-Unie was het .tot aan 1992 - in dat jaar als GOS - oppermachtig met onder meer tien olympische titels. Drie jaar geleden in Stuttgart werden de Russinnen slechts acht ste. Nederland viel zondag net buiten de eindstrijd van gisteren. Het Oranje-zestal eindigde als negen de. MONASTIR Tennisster Bernice van de Velde is er gisteren niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het 10.000 dollartoernooi in het Tune sische Monastir. Nadat de achttienjarige speelster uit 's-Gravenpolder in de eerste ronde met 6-1 6-3 had gewonnen van de Poolse Joanna Nalborska, verloor ze in de achtste finales van de Slowaakse Jana Cepelova, die als vierde geplaatst is. De setstanden waren 6-3 en 6-2. foto Cor Vos/GPD ABONNEE VOORDEEL Schrijf u nu gratis in voor de Abonnee Win Weken! Lees verderop in de krant hoe u mee kunt doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67