Pistaer Havik is een ATB-competitie start bij Stelieplas 301 €459 OF WAT DACHT U VAN: Kijk op wmw.effeweg.nl of bel 0529-46 96 67 ZESDAAGSE VAN AMSTERDAM De jongste deelnemer in Amsterdam is de negentienjarige Yoeri Havik. Hij kijkt de kunst af van zijn oom, de ervaren Danny Stam. JÜ donderdag 21 oktober 2010 De toeristische trekpleisters van Zuid-Limburg! Bezoek Designer Outlet Roermond en ga op koopjesjacht. Geniet van het winterlandschap met schaatsbaan, reuzenrad en grand carrousel op het Vrijthof in Maastricht. Ontdek de ondergrondse kerstmarkten in Valken burg met de sfeervolle ambiance van 'A Christmas Carol'. Ook kasteel Arcen staat op het programma. \jThote1ovemachtingen^>u)rTtbij^r^^ j RIJN KERSTCRUISE Geniet van een heerlijke boottocht over de Rijn! Ga met deze kerstcruise naar de kerstmarkten in Duitsland. Tijdens deze unieke reis verblijft u op een prachtig 4* cruiseschip. U bezoekt de kerstmarkten in Düsseldorf, Keulen en-Bonn. Bekijk naast de gezellige kerstmarkten ook de prachtige Dom in Keulen! 2 overnachtingen in een 2-persoonshut, 2x ontbijtbuffet, 2x 3-gangendiner, lx lunch en vervoer per Tourist Class touringcar Vertrek op: 5, 19 nov, 29 jan, 5,19 feb (Boekcode.- ftcmT Eén van de mooiste treinritten ter wereld! Deze reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa! Ga mee met de Mont Blanc Express en geniet van het landschap en het uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc. Maak een stadsrondrit door Brig en bezoek Zermatt. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner, stadsrondrit Brig met de Simplon Express, treinrit Glacier Express, treinrit Mont Blanc Express en ^vervoer per Comfort Class touringcarj 7 3 dagen Kerst Bonn, Keulen en Essen 4 dagen Kerst Leipzig en Dresden.. 8 dagen Kerst Boedapest v.a. €99,- v.a. €99,- v.a. €429,- j Vermeid nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15,- per boeking. door Edward Swier AMSTERDAM - Dat hij wielrenner zou worden, was erfelijk bepaald. Zijn vader, Henk Havik, was lid van de roemruchte Amstel-ploeg. En zijn moeder Esther groeide op in het wielernest van stayer Cees Stam. Tegenwoordig traint Yoeri Havik geregeld met zijn oom, Dan ny Stam. Deze week zijn ze con currenten, in de Zesdaagse van Amsterdam. Maar bovenal is Dan ny Stam, Neerlands meest succes volle zesdaagserenner van de laat ste twintig jaar, een voorbeeld voor Yoeri Havik. „Al hoop ik stie kem toch vooral op een door braak als wegrenner." Hij is de jongste coureur in het startveld, negentien jaar pas, het kleine neefje. Oom Danny is im mers al 38, net als diens partner Leon van Bon. „Die jongens fiets ten al heel serieus toen ik nog ge boren moest worden. Da's best bij zonder. Toen ik vijf, zes jaar oud was, ging ik altijd met mijn ouders naar Danny kijken. Op mijn negende ben ik zelf gaan fiet sen bij DTS, maar eigenlijk vind ik dat het tot mijn vijftiende meer een beetje spelen was. Bij de ju nioren werd het wat serieuzer alle maal." Havik won veel op de weg, dank zij een sterk eindschot én een on gelooflijk fanatisme. Hij bleek bo vendien op de baan goed uit de voeten te kunnen. Mede dankzij de adviezen van Danny Stam. „Hij is natuurlijk een heel goed voorbeeld. Alleen al door naar hem te kijken, ben ik beter gewor den. Hij leerde me trainen, Danny weet precies wat je moet doen in aanloop naar een belangrijke wed strijd." De tips helpen Havik-de-pistier, maar ook als wegrenner trekt hij er profijt van. „Waar Danny ooit de keus voor de baan maakte, hoop ik uiteindelijk door te bre ken op de weg. Jongens als Leon van Bon en Niki Terpstra hebben die route ook gevolgd. Ik vind de Yoeri Havik (links) vormt tijdens de Zesdaagse van Amsterdam een koppel met baan te leuk om het niet te doen, ren. Maar het liefst zou ik een goe- er zijn ook genoeg renners die be- de wegrenner worden." wijzen dat jc beide kan combine- Havik staat bekend om zijn grote TOURSCHEMA De renners gaan in 2011 weer glibbe ren op de Passage du Gois. Zie video op www.pzc.nl/blogs/tourdezelande NIEUWDORP De 6-0-overwinning van Nieuwdorp tegen VVC'68 is een bijzondere. Zie Rude Stats op www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Wim de Vos HEINKENSZAND - Ook komend win terseizoen is er weer een Zeeuwse ATB-competitie. Hierin zijn tien wedstrijden opgenomen. De eer ste is zaterdag op het Stelle- plas-parkoers in Heinkenszand. -Edzard van Ewijk uit Wol- phaartsdijk is de titelverdediger. De Belg Kevin Vleurinck werd vo rig jaar seizoen tweede in de eind stand. In totaal kwamen overigens maar elf renners in aanmerking voor een plaats in het eindklasse ment, omdat zij aan voldoende wedstrijden hadden deelgeno men. Bij de vrouwen is Christel Janssen uit Biggekerkek al verschillende ja ren oppermachtig. De eerste start voor de jeugd is za terdag om 12.30 uur, terwijl de se nioren en de vrouwen vanaf 15.15 uur gaan rijden. Kalender Zeeuwse ATB-competitie. 23 okt: Heinkenszand, 30 okt: Kortge-J ne, 6 nov: 's-Heer Arendskerke, 13 nov: Wolphaartsdijk, 27 nov: Hulst, 4i dec: Wemeldinge, 11 dec: Kruiningesj 18 dec: Vlissingen, 15 jan: OuddorQj 22 jan: Westerschouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66