ketskeu' 29 Arnautovic bezorgt Twente kater Turken juichen om vertrek Frank Rijkaard CUSHION Hattrick Bale komt te laat voor Spurs donderdag 21 oktober 2010 .CHAMPIONSHIP I SLUISKIL 20101 20 - 24 oktober j Hulstenaar na vier sets toch buigen voor zijn landgenoot, foto Peter Nicolai neer je mist. Dat was nu ook het geval." Set 4 (8-15 voor Jaspers) De drie andere tafels zijn al leeg, als De Bruijn en Jaspers aan de vierde set beginnen. Jaspers staat na drie beurten op negen, De Bruijn komt met een serie van vijf terug tot 9-6, maar kan vervolgens niet meer dichterbij komen. De fa voriet wint, de underdog verbijt de teleurstelling. De Bruijn: „Je zag dat we allebei last hadden van de spanning. Dick heeft wel gewon nen, maar hij had het niet breed." Voor de plaatselijke favoriet is het WK na één partij al zo goed als af gelopen. „Ik moet met 3-0 winnen van Sameh Sidhom en die moet dan weer met 3-0 van Jaspers win nen. Dat zie ik niet gebeuren." door Leom tem Voorde ENSCHEDE - Heel even leek FC Twente opnieuw te kunnen stun ten in de Champions League, maar uiteindelijk moest de ploeg zich tevreden stellen met een remi se tegen Werder Bremen: 1-1. De verhoudingen in de poule zijn na drie duels inmiddels wel haar fijn duidelijk geworden: in de scha duw van het ongenaakbare Inter- nazionale mogen FC Twente, Tot tenham Hotspur en Werder Bre men de komende weken gaan strij den om de twee resterende Euro pese plekken. Twente had gisteravond voor ei gen publiek de eerste slag richting Werder Bremen willen slaan, want om een serieuze leans te heb ben moet je eigenlijk de thuiswed strijden winnen. Die winst was gisteravond heel even dichtbij, maar uiteindelijk bleef de ploeg steken op een remi se. En dat resultaat was ook een juiste afspiegeling van de wed strijd, hoewel Theo Janssen en in valler Luuk de Jong in de slotfase nog wel twee enorme mogelijkhe den kregen om Twente een histori sche zege te bezorgen. Een overwinning zou gisteravond teveel van het goede zijn geweest. Twente miste de echte topvorm die op zulke dagen wordt ge vraagd. Zo'n moment van glorie had Twente bijvoorbeeld wel te gen Inter toen alles samenbalde in een wedstrijd vol genot. Die magie daalde dit keer echter nooit op de Grolsch Veste neer. Tegen Bremen kreeg het elftal van trainer Michel Preud'homme het swingende rit me geen moment te pakken en omdat ook Bremen ver verwijderd bleef van zijn mogelijkheden, kwam het duel maar niet op gang. Het spel van Twente was te traag en de ploeg speelde te slordig in balbezit. Het was ook geen toeval dat de beste kans van Twente in de eerste helft niet ontstond uit een vloeien de aanval, maar tot stand kwam na een individuele actie van Bryan Ruiz. Zijn inzet na een prima solo verdween in de twaalfde minuut maar net naast het doel van Wer der. Hoewel aanvoerder Peter Wis- gerhof al voor rust geblesseerd uit viel, bleef Twente verdedigend Spelers van FC Twente, vieren het doelpunt van Theo Janssen (midden). Lang kan de thuisclub niet genieten van de voorsprong, want een paar mi nuten later maakt Werder Bremen gelijk. foto Vincent janmink/ANP met de degelijke invaller Rasmus Bengtsson wel aardig op de been. De enige mogelijkheid van Wer der werd nota bene ingeleid door Dwight Tiendalli die de bal zo maar weggaf aan Claudio Pizarro. De aanvaller uit Peru, voor het eerst sinds lange tijd weer in de ba sis, stuitte echter van dichtbij van doelman Nikolay Mihaylov. Ook na de pauze kwam Twente aanvankelijk maar niet los. Bre men - waar oud-Twente-speler Marko Arnautovic na een uur spe len onder een striemend fluitcon cert in het veld kwam - had in die tweede helft het meeste balbezit en drong de Tukkers gaandeweg de wedstrijd ook steeds verder te rug. Arnautovic was een kwartier voor tijd nog het dichtst bij de 0-1, maar Twente had het geluk dat de Oostenrijker de bal niet goed aan nam. Zijn landgenoot aan de ande re kant, Marc Janko, was even later een stuk succesvoller. Na zijn tussenkomst kwam de bal voor de voeten van Theo Janssen. Zijn eerste poging strandde nog, maar in de rebound haalde hij van dichtbij verwoestend uit: 1-0. Twente mocht daarna een paar mi nuten dromen van de eerste zege ooit in de Champions League, maar uitgerekend de in Enschede opgeleide Arnautovic voorkwam een nieuwe stunt. Arnautovic zet te tien minuten voor tijd de aanval 4 zelf op, liep snel door en kreeg de bal terug van Pizarro, waarna hij zijn ultieme wraak beleefde oj) zijn criticasters: 1-1. Die treffer leidde de leukste fase van de wedstrijd in. Bremen joeg op de zege, maar Twente kreeg via Janssen en De Jong de beste kan sen. Maar de zege kwam er niet, waardoor achter Inter voorlopig nog alles mogelijk is. FC Twente-Werder Bremen 1-1 (0-0). 75. Janssen 1-0, 80. Arnautovic 1-1. Gele kaart: Brama, Tiendalli (FC Twente), Fritz (Werder Bremen). Scheidsrechter: Bo Larsen (Den). Aan tal toeschouwers: 24.000. door Jessica Maas ISTANBUL - Na dagen van specule ren ging de kogel gisteren dan ein delijk door de kerk. Frank Rijk aard, die ruim een jaar geleden in Istanbul aan de slag ging, verlaat de Turkse topclub Galatasaray. De Turken zijn dolblij. 'Güle Güle Rijkaard' ofwel 'Dag Dag Rijk aard', kopt de Turkse pers. Rijk aard verlaat topclub Galatasaray en de vlag gaat uit in Turkije. Het mag duidelijk zijn: zo blij de Turken waren met de komst van de Nederlandse coach een jaar gele- den, zo blij zijn ze met zijn ver- frek. De voormalig coach van FC Barcelona heeft de hoog gespan- en verwachtingen niet waar kun- 1 maken. De resultaten vielen aL het begin tegen. De Leeu- k zoals de bijnaam van de spe lers luidt, eindigden vorig jaar op een vierde plaats in de competitie. Ook dit seizoen begon beroerd. Zo wist de club zich, onder leiding van de Nederlander, niet te kwalifi ceren voor de Europa League. Te leurstelling volgde op teleurstel ling.- De club bungelt nu met twaalf punten op de negende plaats in de competitie, acht pun ten onder leider Bursaspor. Na de vernietigende nederlaag (4-2) te gen Ankaragücü afgelopen zondag was er geen houden meer aan. Het geduld van de Turken was op. Rijkaard moest weg, zo klonk het.. En liefst nog voor aankomende zondag ^vanneer de Leeuwen aarts rivaal Fenerbah<je treffen. Gisteren kwam dan eindelijk de langver wachte verklaring van de club. Ook assistent Johan Neeskens ver laat de club. MILAAN - Intemazionale leek giste ren op weg naar een gemakkelijke zege in de Champions League. De titelverdediger stond thuis tegen Tottenham Hotspur bij rust met 4-0 voor. Door een hattrick van Gareth Bale kwamen de Engelsen nog gevaarlijk dichtbij: 4-3. Inter had na een kwartier al een 3-0-voorsprong, mede door een ro de kaart voor Spurs-doelman Heu- relho Gomes. Samuel Eto'o scoor de twee keer voor de Italianen. Schalke 04 boekte de tweede zege in groep B van de Champions Lea gue. De ploeg van trainer Felix Ma- gath was in eigen huis met 3-1 veel te sterk voor het Israëlische Ha- poel Tel Aviv. Schalke staat door de zege tweede met zes punten uit drie duels. Aan de leiding gaat Olympique Lyon, dat de derde ze ge bijschreef: 2-0 tegen Benfica. CHAMPIONS GROEP A FC Twente-Werder Bremen. 1-1 (0-0). Internazionale-Tottenham Hotspur. 4-3 (4-0). 2. Zanetti 1-0, 11. Eto'o 2-0, 14 Stanko- vic 3-0, 35. Eto'o 4-0, 52. Bale 4-1, 90. Bale 4-2, 90 (+1). Bale 4-3'. Rode kaart: 8. Comes (Tottenham). Intemazionale 3 2 1 0 7 10- 5 Tottenham 3 111 4 9-7 Werder Bremen 3 0 2 1 2 3 - 7 FC Twente 3 0 2 1 2 4- 7 Programma dinsdag 2 november: Werder Bremen-Twente, Tottenham pur-lnternazionale Hots- GROEP B Schalke-Hapoel Tel Aviv 3-1 (1-0). 3. Raul 1-0, 58. Raul 2-0, 68. Jurado 3-0, 90 (+4) Shechter 3-1. Olympique Lyon-Benfica 2-0 (1-0). 21. Briand 1-0, 51. Lopez 2-0 Rode kaart: 43. Gaitan (Benfica) Lyon 3 3 0 0 9 6-1 Schalke 3 2 1 0 6 5- 2 Benfica 3 1113 2-4 Hapoel Tel Aviv 3 0 0 3 0 2- 8 Programma dinsdag 2 november: Hapoel Tel Aviv-Schalke, Benfica-Olympique Lyon GROEP C Glagow Rangers-Valencia 1-1 (1-0). 34. Edu 1-0, 46 Edu (e.d.) 1-1 Manchester United-Bursaspor 1-0 (1-0). 7. Nani 1-0 Manchester 3 2 1 0 7 2 - 0 Glasgow Rangers 3 1 2 0 5 2 - 1 Valencia 3 1114 5-2 Bursaspor 3 0 0 3 0 0- 0 Programma dinsdag 2 november: Valen cia-Glasgow Rangers, Bursaspor-Manchester United. GROEP D Barceüona-Kopenhagen 2-0 (1-0). 17. Messi 1-0, 90. Messi 2-0. Panathinaikos-Roebin Kazan 0-0. Kopenhagen 2 2 0 0 6 3 - 0 Barcelona 2 1 1 0 4 6-2 Roebin Kazan 2 0 10 1 1 - 2 Panathinaikos 2 0 0 2 0 1 - 7 Programma dinsdag 2 november: Kopenha- gen-Barcelona, Roebin Kazan-Panathinaikos. Samuel Eto'o pirn\f!nrto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65