20 Ee< Grote twijfels over plannen voor Zoekweg MAAND Olie loopt op akker door lek Total-leiding Roemer geniet van Man ernstig gewond na val van ladder UITSTEL Woningbouw is onzekere factor Kinderkledingbeurs in zaal De Poelwijck PvdA wil rekeningen op tijd betalen Brandweer haalt Inzittende uit auto Esjsermans Optiek Optometrie nlvision.nl Optiek De Jonge De Visser Optiek Tholen houdt voor tiende keer vrijwilligersavond donderdag 21 oktober 2010 ZOUTELANDE Bij een bedrijfsongeval in een loods aan de Molenweg in Zoute- lande is gisteren een man gewond geraakt. Hij is door een traumaheli kopter met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis in Rotterdam ge bracht. De man zou van een ladder zijn gevallen. Nadere gegevens over de identiteit van het slachtoffer kon de politie gisteren niet verstrekken. Ook over de oorzaak van het ongeval was nog niets bekend. 'S-HEER ARENDSKERKE Peuterspeelzaal Het Arendsnest in 's-Heer Arendskerke houdt van daag een kinderkledingbeurs in de zaal in De Poelwijck. Aangeboden wordt winterkleding voor kinderen, speelgoed en grote re stukken als kinderwagens en meubilair. De kinderkledingbeurs van peuter speelzaal Het Arendsnest in 's-Heer Arendskerke begint om 18.30 uur en is om 20.30 uur afgelo pen. THOLEN De PvdA in Tholen wil weten bin nen hoeveel dagen de gemeente zijn rekeningen betaald. Volgens de partij is de betalingsmo- raal van veel gemeenten niet erg groot. Negentig tot honderdtwin tig dagen wachten met betalen, zou aan de orde van de dag zijn. Pv- dA-raadslid Henk Nieuwenhuis wil weten of dit in Tholen ook het geval is. Zo ja, dan moet dan wat hem betreft snel veranderen. ZAAMSLAG De brandweer moest gisteren op de provinciale weg in Zaamslag de deur van een auto openknippen. De auto belandde rond 11.15 uur door nog onbekende oorzaak in de sloot. De brandweer, de politie en de ambulancedienst kwamen ter plekke om te helpen. Tenminste een inzittende moest door de brandweer uit de auto worden ge haald. De toestand van het slachtof fer is onbekend. door Rob Paardekam THOLEN - De Thoolse politiek twij felt hevig aan de haalbaarheid van de plannen voor de Zoekweg in Tholen-stad. Voor de tweede keer in korte tijd is een besluit daarover op de lange baan geschoven. Het college stelt de gemeenteraad voor om de sportvelden en het zwembad weg te halen van de Zoekweg door ze te verplaatsen naar een plek ten noorden van de Ni'euwe Postweg. Dat biedt ruimte voor nieuwbouw dan wel uitbrei ding van de scholen aan de Zoek weg. Die zitten nu in oude en vaak te kleine gebouwen. Om deze plannen enigszins betaalbaar te houden, zouden in het gebied aan de Zoekweg ook woningen moe ten komen. Daar wringt de schoen voor veel fracties in de gemeente raad. Want worden die woningen straks wel verkocht? Er zijn im mers nog meer grote woningbouw projecten in de gemeente. „Wo ningbouw wordt nu als een soort Haarlemmer olie gebruikt om dit plan rendabel te maken", zegt ge meenteraadslid Bert van Eenen- naam (SGP). „Maar hoe solide is die constructie in deze econo misch slechte tijden? Daar zetten wij grote vraagtekens bij." Datzelfde geldt overigens voor de ambitieuze plannen voor de zuid rand bij Sint-Maartensdijk. Daar zet de gemeente onder meer in op uitbreiding van vakantiepark De Pluimpot, de komst van vakantie park Wulpdal en de aanleg van een jachthaven. Ook hier moet wo ningbouw - in de Geertruidapol- der - voor een solide financiële ba sis zorgen. Dit project werd maandag al van de agenda van de commissie ruim te gehaald. Gisteren gebeurde het zelfde met het plan voor de Zoek weg. De SGP stelde voor om beide plannen in het eerste kwartaal van volgend jaar eens goed te bespre ken, en dan met name het ele ment woningbouw. De andere par tijen steunen dat voorstel. „Er zal meer duidelijkheid moeten ko men over de haalbaarheid", aldus Van Eenennaam. door Frank Balkenende VIAKE - Een nog onbekende hoe veelheid olie is gistermiddag bij Vlake een akker opgelopen. De lek kage ontstond toen rond drie uur een drainagemachine een pijplei ding van Total Raffinaderij Neder land BV in Nieuwdorp raakte. De leiding transporteert olie van de terminal op de Maasvlakte naar Total in het Sloegebied. Het lek be vindt zich een kleine kilometer ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland, in de buurt van het gehucht Vlake. Volgens Total zijn korte na de melding de sectie afsluiters (afsluiters die de leiding verdelen in korte stukken) geslo ten. Daardoor is de hoeveelheid olie die kon lekken zoveel moge lijk beperkt, meldt het bedrijf De autoriteiten zijn in kennis gesteld van de lekkage. Gisteren waren gespecialiseerde fir ma's bezig om verspreiding van olie te voorkomen en de vervuilde grond op te ruimen. Emile Roemer (I) komt aan op de Markt in Smerdiek. Naast hem senator door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Even weg uit de Haagse hectiek. SP-leider Emile Roemer genoot gisteren zichtbaar van zijn uitstapje naar Tholen. Hij was daar op uitnodiging van de lo kale SP-afdeling. Nadat hij zijn Thoolse partijgeno ten de hand had geschud bij bras serie De Zeester in Gorishoek trok het gezelschap gistermiddag op de fiets richting Sint-Maartensdijk. Daar onthulde Roemer de cara van, die de lokale afdeling onlangs heeft aangeschaft. „We zullen deze gebruiken als we ergens actie gaan voeren of op een braderie staan", zegt voorzitter Ro land van Tilborg. „Het valt lekker op. Bovendien kunnen we men sen die een persoonlijk gesprek willen voeren een beetje privacy bieden." - Van Tilborg was opgetogen over de komst van zijn partijleider. Roe mer werd in het voorjaar al uitge nodigd en zou ook komen, maar er kwam iets tussen. Pas geleden kwam er alsnog een mailtje, waar in zijn komst werd aangekondigd. Roemer zei het heerlijk te vinden om even weg te zijn uit Den Haag. „Tijdens dit soort tripjes zie je wat Lange Vorststraat 57 4461 JM Goes Tel. 0113-230214 www.eijsermans-optiek.nl 5 GOEDE REDENEN VOOR EEN BEZOEK AAN EEN ZELFSTANDIGE OPTICIEN: professionele oogmeting door gediplomeerde opticiens met geavanceerde apparatuur deskundige contaotfensaanpassirig en controles door gediplomeerde contacttensspecialisten onderscheidende collecties monturen zonnebrillen en contactlenzen uitmuntend gastheerschap en ongeëvenaarde service persoonlijke aandacht en een betrouwbaar advies Kom gerust eens langs en ervaar zelf' het verschil! Lange Vorststraat 40 4461 JP Goes - Tel. 0113-211272 www.optiekdejonge.nl Contactlensspecialist A.N.V.C. Dorpsstraat 92 4451 AC Heinkenzand Tel. 0113-563214 www.devisseroptiek.nl I Scriptioncenter THOLEN - De gemeente Tholen houdt vrijdag 26 november voor de tiende keer de vrijwilligers avond, waarop vrijwilligers in het zonnetje worden gezet. Er zijn drie titels te vergeven: de vrijwilli ger van het jaar, de vrijwilliger van de toekomst en de groep vrijwilli gers van het jaar. Mensen nomine ren kan tot 8 november via tele foonnummer 0166-668200 of via de website van de gemeente: www.tholen.nl. Een onafhankelij ke commissie, met daarin onder anderen wethouder Jan Oude- sluijs, kiest de winnaars. De winnaar van Tholen's Got Ta lent een optreden zal verzorgen. Onafhankelijk onderzoek wijst uit: Zeer hoge klantenwaardering j voor Zorgstroom Daar zijn we trots op! Zorgstroom IKIT"-iSST T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62