zeeland 119 voeren continu strijd' Klein zeegras Geen omkijken naar uw tuin? onlinehovenier.nl Bijzondere uitbreiding basisschool Lagere grondprijs nieuwbouwproject Mediteren en relaxen Grote zoekactie in de boswachterij voor kiter in nood Burgemeester Goes wordt vandaag bekend Pruiken Service Nederland Kerkvader Augustinus centraal tijdens lezing 'Onderzoek mogelijkheden voor jachthaven' donderdag 21 oktober 2010 Zostera noltii Hornem, oftewel klein zeegraskomt alleen voor in gebieden die onderspoelen bij vloed en droog staan bij eb. Voor andere dieren zoals vogels en vissen is hei plantje van groot belang. De zeegraspopu latie is ih de afgelopen jaren flink achteruitgegaan. kapelle - Leerlingen van de Eben Haëzer- en Samuëlschool in Kapel- Ie kunnen tijdens de uitbreiding van de school gewoon in het ge bouw blijven. Dankzij een bijzondere staalcon structie hoeft er niet in het be staande schoolgebouw te worden verbouwd, waardoor er ook geen noodlokalen nodig zijn. Dinsdag 26 oktober zal de gebogen staalconstruktie, bestaande uit ver- diepinghoge vakwerkconstructies met een overspanning van ruim twintig meter, deels over de scho len aan de Coxstraat worden ge plaatst. Dat gebeurt in fasen, want het is onmogelijk om het gevaarte in één keer als geheel op zijn plek te zetten. De door loos Nijsse Architectuur in Middelburg ontworpen con structie is gemaakt door Meijers Staalbouw bv in Serooskerke (W). Volgens Joos Nijsse gaat het om een voor Zeeuwse begrippen bij zonder project. VLISSINGEN Om het vastgelopen nieuwbouw project Beatrixlaan in Vlissingen van de grond te krijgen, neemt de gemeente drie maatregelen: de grondprijs zakt van 275 naar 240 eu ro per vierkante meter, welstands- vrij bouwen voor particulieren wordt toegestaan en er wordt geïn vesteerd in promotie. Dat doet de gemeente, omdat de uitgifte van ka vels drie jaar geleden volledig stil is viel. 1. Turborotonde op Driewegen 2. Borsele bezuinigt nog 1 miljoen 3. Klachten over keerlus (foto) OPBLAASBARE DARM Dwaal vanuit je stoel door de opblaas bare darm in het Goese ziekenhuis op www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl WESTENSCHOUWEN OUDDORP Onder leiding van meditatiespecia liste Karin Roelofs en natuurgids Jan de Ruiter van Staatsbosbeheer kan er zondagmorgen gemediteerd worden in en om de boswachterij Westenschouwen. De bijeenkomst is tussen 10.00 en 12.00 uur en wordt, mits het goed weer is, in de buitenlucht gehouden. Verzamelen bij de Excursieschuur, Kraaijen- steinweg 140 in Westenschouwen. Opgeven via www.karinroelofs.nl. GOES - Vanavond wordt tijdens de raadsvergadering in Goes bekend wie de nieuwe burgemeester wordt. Ook in Vlissingen wordt de nieuwe eerste burger bekendge maakt. De Goese raadsvergadering begint om 19.30 uur met een beslo ten deel, waarin de vertrouwens commissie de laatste twee kandida ten voorlegt aan de raadsleden. Aansluitend is een voor publiek toegankelijk deel van de raadsgade- ring, waarin de nummer één be kend wordt gemaakt. De naam van nummer twee wordt geheim gehouden. De nieuwe burgemees ter volgt Dick van der Zaag op, die per 1 december vertrekt. De KNRM had dinsdagavond de handen vol aan een kitesurfer die, ter hoogte van strandpaviljoen C-Side, op het strand van Ouddorp, in problemen was geraakt. De KNRM rukte met groot materi eel uit. Twee boten, een strand jeep en zelfs een vliegtuig dat in de buurt bezig was met een controle, zijn ingezet. De geschrokken kite surfer is op eigen kracht terugge keerd op het strand. PERSOONLIJKE WOONWENSEN IMwês - voor al uw haarwerken - Arendsstraat 17-19 Oude Tonge. KAPELLE Een protestantse en een katholieke theoloog houden op vrijdag 29 ok tober een lezing over de grootste kerkvader van het Westen, Augusti nus van Hippo. Op diens klassieke werk Confessiones ('De Belijdenis sen'), gaan beide kerken terug. Sprekers zijn Wim Sleddens en dr. Klaas van der Zwaag. De bijeen komst begint om 19.30 en het resul taat van een samenwerking tussen gemeenten en kerk. door Luc OggeS TMC Kruiningen Zandweg 1b (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl hansweert - Inwoners van Hans- weert zouden graag zien dat er een jachthaven bij het dorp wordt aangelegd. Dat bleek deze week tij dens een druk bezochte informa tieavond over het integrale bestem mingsplan voor het dorp. Het onderwerp 'jachthaven' keert met enige regelmaat terug. De Pv dA heeft ooit geprobeerd zo'n voorziening op poten te zetten en een kleine twee jaar geleden wilde Hansweertenaar Raoul Meesen het nog eens proberen. Rijkswater staat reageerde indertijd terughou dend. De wens blijft echter leven, bleek deze week. Volgens wethou der Jaap Sinke zal het moeilijk wor den, omdat de beroepsvaart ook vlak langs Hansweert komt. „Maar in de monding van het Kanaal dopr Zuid-Beveland zijn wellicht mogelijkheden, dus dat gaan we onderzoeken", aldus Sinke. Behalve een jachthaven zouden dorpsbewoners ook willen dat er een camping komt. In het buiten gebied is daar volgens Sinke echter geen plek voor. Wouter Suykerbuyk promoveert op onderzoek naar zeegras. Op de achtergrond zijn de schelpenstroken te zien. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61