Een keuze op gevoel bij Alinda's Spirits uit13 Waar dient klankschaal voor donderdag 21 oktober 2010 door Harmen van der Werf Een heerlijke geur komt je tegemoet als je de win kel van Alinda van Prooi- jen aan de Ooststraat 7 in Sas van Gent binnenstapt. Het geeft een hartelijk welkom. Zo wil eigenaresse Alinda haar klanten het liefst begroeten. „Ik heb mijn winkel niet voor niets Alinda's Spirits genoemd. Naar mijn eigen voornaam, om aan te geven dat het iets persoonlijks is. Ik maak ook altijd graag een praatje met mijn klanten. Ze kunnen hier ook hun verhaal kwijt, merk ik." Alinda van Prooijen pakt een artikel uit een rek in haar winkel, een klank schaal. „Onze prijsvraag is: waar voor dient een klankschaal voor?" Wie dit weet, kan tot woensdag 27 oktober de oplossing sturen aan AlindaVanPOhotmail. com (e- mail). De winnaar wordt volgende week donderdag bekend gemaakt in deze Uitgids en krijgt van Alin da een cadeaubon van 20 euro, te besteden in haar winkel. De prijsvraag van vorige week is gewonnen door meneer of me vrouw Matthijsse-Rubingh. Het varken van slager David Brouwer in Middelburg woog 17 kilo en an derhalf ons. Matthijsse-Rubingh zat er met 17,2 kilo een half ons naast. Hij of zij mag een kilo verse worst afhalen bij Brouwer. Sets met wierook Alinda vertelt over een jongetje dat met zijn moeder de zaak bin nenkwam. Hij had veel last van dromen. „Zijn moeder had op school gehoord dat wij dromen- vangers verkopen. Die kun je voor je raam hangen of boven je bed. Het jongetje zocht een hele mooie rode dromenvanger uit, passend bij de inrichting van zijn slaapka mer, in de stijl van de film Cars, met een rood autootje in de hoofd rol." 'Een keuze op gevoel', noemt Alin da dat. Zij helpt daarbij, als haar klanten daaraan behoefte hebben. Haar assortiment is enorm voor de veertig vierkante meter waar over ze beschikt. Van dromenvan- gers, talloze soorten wierook, no veen-kaarsen, pendels, boeddha's, oliebranders, windgongen tot vele sets tarotkaarten. Alinda's Spirits biedt nog meer, een grote verzameling felicitatie- kaarten - 'ik heb zeven molens vol' - en tal van aparte cadeau-arti Collectie windgongen Alinda van Prooijen in haar winkel. foto's Peter Nkolai Vitamines voor de ziel, ook in Alinda's Spirits. kelen. Ter illustratie wijst Alinda op staande spiegeltjes met 'warme teksten', zoals 'Verliefd, Toen ik jou voor het eerst zag, deed jij mijn hart sneller slaan'. „Die doen het erg goed." New Age of spirituele arikelen zijn toch wel de hoofdmoot. „Ik leg zelf tarotkaarten", verklaart Alinda deze keuze, „maar niet in de win kel hoor." Haar interesse inspireer de haar drie jaar geleden Alinda's Spirits te beginnen. „Wij woon den in Etten Leur, hadden een sta caravan op De Braakman en zagen in een krantje bij familie in Zeeuws-Viaanderen dat dit pand te koop stond. Ik wilde al langer een eigen zaak. In West-Brabant waren panden te duur. Toen ik een vriendin vertelde dat wij naar Sas van Gent gingen, dacht ze dat we naar het buitenland gingen. Nu wil ze hier zelf een winkel ope nen." Het was een sprong in het diepe eind 2007. Alinda's man Hans werkt buitenshuis en haar maandelijkse lasten zijn laag. „Met een huurpand zou het niet kun nen." Alinda is tevreden. „Er ko men mensen uit de wijde omge ving, 95 procent van de klanten is Belg." Met internetverkoop zou ze meer kunnen verdienen. „Dat doe ik niet, te onpersoonlijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53