TO0S 'Snijden in zorgpremie 4l bïi op uw treinreizen ©r Advocaten somber over Hofstadproces In de herfst niet op pad zonder een comfortabele trui en een waterdichte wax jas! van Herenstraat 5 Middelburg Rode baretten oefenen in dierentuin BEZUINIGINGEN Gemeenten korten als reactie op bezuinigingen mogelijk Marechaussees beschoten op A58 Voordeeiurenabonnement donderdag 21 oktober 2010 W% i door Gerard den Elt AMSTERDAM - Zes jaar na de arres tatie van de Hofstadgroep moet het Gerechtshof in Amsterdam nogmaals beoordelen of het hier om 'een criminele organisatie met een terroristisch oogmerk' gaat. De raadslieden van de verdachten zijn er niet gerust op. De samenvat ting die de president van het Ge rechtshof in Amsterdam gisteren gaf van de gebeurtenissen rond de Hofstadgroep, doet de advocaten het ergste vrezen. Kern van hun vrees is dat het Ge rechtshof vooringenomen zou zijn bij de beoordeling of de Hofstad groep als een terreurgroep moet worden gezien. De Rotterdamse rechtbank vond van wel, het Haag se Gerechtshof van niet. Boven dien bestaat er een dispuut over het doel van de Hofstadgroep. De rechtbank in de Maasstad achtte de terreurdoelstelling bewezen, het Hof in Den Haag niet. Bovendien verandert het proces volgens raadsman Nooitgedagt plotseling van toon. Waar eerst het geweld centraal stond, werd la- ARNHEM - Gezinnen die gisteren ton rode baretten door het park za- bereiding op een oefenmissie in Se- een bezoekje brachten aan de Arn- gen sluipen. De militairen van het negal. Het overdekte tropische re- hemse dierentuin Burgers' Zoo ke- Elfde Bataljon Luchtmobiele Brigade genwoud Burgers' Bush heeft over ken hun ogen uit toen ze een pelo- trainden in de dierentuin, ter voor- een trainingslocatie die de beplan- ter het haatzaaien en opruien neer gezet als centrale doelstelling van de groep. De zeven vermeende leden van de Hofstadgroep worden ervan ver dacht mede aan de basis te hebben gestaan van het voorbereiden van een aantal terreurdaden, zoals de moord op Theo van Gogh en de aanslag met een handgranaat op een arrestatieteam in Den Haag. Volgens het Openbaar Ministerie gaat het om een jihadistische ter reurgroep, die als doel had 'het zwaard op te pakken tegen de on gelovigen in Nederland'. Degenen die de profeet Mohammed had den beledigd, zoals Van Gogh, moesten er het eerst aan geloven. De raadslieden van de verdachten zullen dat de komende weken be strijden. Zij menen dat de daad van Mohammed B., die in novem ber 2004 Van Gogh vermoordde, moet worden gezien als een een- mansdaad. De Hofstadgroep heeft volgens raadslieden nooit een for mele status gehad, laat staan dat sprake was van een bestendige groep met duidelijke doelstellin gen en een gezagsstructuur. PAUL KUSTERS door Ap van den Berg DEN HAAG - Gemeenten dreigen het mes te zetten in hun collectie ve zorgverzekeringen voor bij standtrekkers, AOW'ers met een klein pensioentje en arbeidsonge schikten. Dat zal volgens de ge meenten het gevolg zijn van de be zuinigingen die van rijkswege in het vooruitzicht zijn gesteld. Minima zullen in dat geval vanaf 2012 extra premie moeten betalen en/of hogere eigen bijdragen voor ETTEN-LEUR - Tijdens een controle op de A58 zijn medewerkers van de Koninklijke Marechaussee dins dagavond vermoedelijk beschoten door een nog onbekende schutter vanuit een personenauto. Een van de marechaussees werd getroffen, maar het projectiel werd tegenge houden door een kogelwerend vest. Dat liet de marechaussee gis teren weten. De organisatie weet nog niet zeker of er geschoten is, want er is een 'stuk metaal gevonden en mis schien is dat wel afgeschoten met een katapult', aldus een woord voerder. De marechaussee controleerde op de A58 ter hoogte van Hoogerhei- de. Een automobilist probeerde controle te omzeilen en reed een afrit af. Daar stond een controle post. Hij reed daar met hoge snel heid langs en reed via een rotonde terug en schoot toen op de mare chaussees. ziektekosten, bovenop de reguliere tariefstijgingen. „Uit alle windstreken krijgen we duidelijke signalen dat gemeenten van zins zijn te snijden in hun ver zekeringen. De gemeenteraden hebben mettertijd natuurlijk het laatste woord, maar vanuit de amb telijke organisaties is men duide lijk aan het voorsorteren", stelt di recteur Maarten Werksma van BS&F. Dit bedrijf onderhandelt als tus senpersoon voor 300 van de 400 gemeenten in ons land met zorg verzekeraars over inhoud en prijs van de contracten. Adjunct-directeur Jan Timmer- mann van Divosa, de koepel van sociale diensten, denkt dat Werks ma het bij het rechte eind heeft: „Nu het nieuwe kabinet fiks bezui nigt op geld voor lagere overhe den, is het zeer voorstelbaar dat ge meenten gaan snijden in hun zorg verzekeringen. Daardoor zullen laagbetaalden extra koopkracht moeten inleveren." Momenteel maken 400.000 vol wassenen gebruik van die relatief SMSMMM 40% korting Bestel voor 6 november 2010 op ns.nl/actie en ontvang eenmalig 10,- korting op het. abonnement. Het abonnement is geldig na 9.00 uur 's ochtends en in het weekend de hele dag. Ga mee OROENLINKS WIL TOILETTEN IN NIEUWE TREINEN TOOi EN HBNK ML

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 4