Muziek en wijn bij slotconcert 'val O van uil 7 Zeeuwsch-Vlaanderen podium donderdag 21 oktober 2010 Conrad van Alphen van het Sinfonia Rotterdam het orkest te schrijven. Het slotcon cert van het festival begint met het bekende 17de pianoconcert van W.A. Mozart en de bekende Ro nald Brautigam vertolkt de solo partij. Brautigam is een toppianist die, zoals vele pianisten in Neder land, studeerde bij Jan Wijn in Amsterdam. Hij is een specialist in het vertolken van werken van Mo zart en Beethoven. Van Alphen: „Hij is geweldig. Wij werken bijna elke seizoen samen. Het is een rasmusicus die speelt met liefde voor zijn vak en de mu ziek. Hij is net zo goed thuis op een fortepiano als op een vleugel. In Oostburg speelt hij op een con certvleugel, Hij is een autoriteit en hij weet ook het beste boven te brengen in de mensen met wie hij samen musiceert. Onze opvattin gen betreffende stijl, tempo, plaat sing en musiceren, liggen erg dicht bij elkaar. Werken met Ronald is een muzikaal feest." Van Alphen, die gastdirigent was bij vele symfonische orkesten, ziet Sinfonia Rotterdam (tot juni 2009 het Rotterdams kamerorkest) als zijn kind. Hij is echt trots op zijn musici. Het orkest heeft afgelopen seizoen enkele successen behaald. Ook is Van Alphen tevreden over het programma van het slotcon cert en het sprankelende extraatje in de vorm van een wijnpresenta tie. Het concert is onderdeel van de Serie Klassiek &Wijn. Sinfonia Rotterdam: St. Eligiuskerk Oostburg, morgen om 20.00 uur Ramses Shafïy eveneens een onge kende eigenheid. „Daarin klinkt Rachmaninov, Gerswin en de mu zikale structuur uit het Oostblok in door." Ramses, de liederen bevindt zich nog in een try-outfase. „We heb ben het in een aantal kleine zalen gespeeld. Het blijft nog bouwen en schaven, liederen erbij en eraf. In het vol gende seizoen start de eigenlijke tournee. Het blijft vooralsnog in de kleine re theaters. Dicht op mijn publiek zitten. Ik wil die intieme insteek bewaren." Guus Westdorp, zaterdag in Theater De Wegwijzer, Nieuw- en Sint Joosland. Aanvang: 20.30 jur. Guus Westdorp DONDERDAG 21 OKTOBER Goes Jimmy Jermain The Rapiers presente ren A Tribute to Cliff The Shadows. Theater de Mythe, 20.00 uur Nieuw- en Sirat Joosland Amerikaanse singer-songwriter Tom Skin ner. De Wegwijzer, 20.30 uur VRIJDAG 22 OKTOBER Krabbendijke Esther Groenenberg met haar band haar Nederlandstalig theaterconcert 'Slingers en ballonnen', naar haar gelijknamige eer ste cd. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Multidisciplinair gezelschap ISH speelt au diovisueel dansspektakel over de Griekse mythologisch held Hercules. Stadsschouwburg, 20.00 uur Najaarsconcert Het Zeeuws Orkest, met werk van Charles Ives (Three places in New England), Richard Strauss (Concerti no voor klarinet, fagot en strijkorkest met harp; solisten: Marco van Duimen (klarinet) en Lieselot Toorop (fagot) en Carl Nielsen (Symfonie nr. 3). Dirigent: Jussi Jaatinen. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Oostburg Nathalie Baartman speelt cabaretvoorstel ling 'RAAK'. Ledeltheater, aanvang 20.15 uur Oud-Vossemeer De vermaarde pianist Daniel Wayenberg verzorgt een concert De Vossenkuil, 20.15 uur Vlissingen Silvester brengt solocabaret 'Het Recht van de Sterkste'. Arsenaaltheater, 20.15 uur ZATERDAG 23 OKTOBER Goes Groep Theater Familie speelt muzikale fa milievoorstelling Otje, naar het werk van Annie M. G. Schmidt. Theater De Mythe, 14.00 en 16.00 uur. De uit de drie gebroeders Smelt bestaan de band Trinity geeft een concert. De Up-tempo Spaanstalige Zuid-Amerikaan se invloeden, aangevuld met Keltische klanken, levert een mengeling op van rit mische en meeslepende nummers. Sportpunt Zeeland, 20.00 uur. Onno Smit's muzikale soul kitchen Beans Fatback, de voorganger van Lefties Soul Connection, treedt op. In het voor programma de Goese band Zaniac. 't Beest, 21.00 uur Groede Lienen an Locht verzorgt een sfeervol herfst(vakantie)concert met cabaretlied jes, chansons, ballades en gedichten. Lutherse Kerk, aanvang 20.00 uur Kapelle Optreden van Christelijke Zangvereniging Vox Jubilans. Grote Kerk, 19.30 uur Ovezande Club 3voor12 Zeeland presenteert twee opkomende Nederlandse bands die net hun debuutalbum af hebben: Joast en A Silent Express. De Klomp, 20.30 uur (zaal open) Middelburg Amerikaanse jazz-zangeres Cathrine Rus sell zingt De Drukkerij, 13.00 uur Gilbert Isbin Scott Walton (luit bas) verzorgen concert De Drukkerij, 15.00 uur Yvonne van den Hurk, Mylou Frencken en Ineke Veenhoven spelen het stuk Hor monologen over de overgang. Stadsschouwburg, 20.00 uur Brassband Middelburg en Jeugdbrass- band Middelburg treden op Het Palet, 20.00 uur Tempo Rubato (winnaar Van Wassenaer Concours) speelt bij Muziekpodium Zee land werk van Beethoven, Mozart, Rauzzi- ni, Giordani en Clementi. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Drum 'n Bass in Your Face volume 4, met Black Sun Empire, Dj Salmon, Sub-kit Li- fecycle. De Spot, 21.00 uur Teraeuzen Staatsopera van Tatarstan speelt II Trova- tore van Verdi. Scheldetheater, 20.00 uur Thrash-night, metalavond met optredens van Curse of the Forgotten, Tribal Spirits, Shatter en Portall. De Pit, 20.30 uur Vlissingen Het Hèmeters Visserkoor verzorgt een op treden. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Dansfeest 90's Night met muziek uit ja ren negentig. Arsenaaltheater, 21.00 uur. Optreden gitarist Jan Akkerman en band. De Piek, 22.00 uur. Westdorpe Antwerpse bluesman Howlin' Bill 't Oude Raedthuys, 21.00 uur ZONDAG 24 OKTOBER Goes Het Signum Quartett speelt KV499 van Mozart, de vijf stukken voor strijkkwartet van Schulhoff en Beethovens opus 127. Foyer Theater De Mythe, 15.00 uur Middelburg Theatervoorstelling 'Dick Bos' waarin Beu- mer Drost film, theater en tekening ver weven tot een huiveringwekkende detec tive. Stadsschouwburg, 14.00 uur Najaarsconcert Het Zeeuws Orkest. Zie 22 oktober Zeeuwse Concertzaal, 15.30 uur De band Flashback speelt authentieke rock 'n' roll-muziek. Schuttershof, deuren open 17.00 uur Terneuzen Stichting Porgy Jazz presenteert i.s.m. Jazz Skoda België: Jan Menu de cd The Dutch songbook. Porgy Jazz, 15.00 uur Metalmiddag met Devastation, Custard, Martyr, The Difference en Vicious Ru- mors. De Pit, 15.30 uur Vlissingen Optreden Brassband Exccelsior. Atrium Ter Reede, 14.30 uur DINSDAG 26 OKTOBER Goes De vijfkoppige zanggroep Druid brengt traditionals en musical- en popliedjes. Theater De Mythe, 20.00 uur. WOENSDAG 27 OKTOBER Groede Adrie Oosterling presenteert een klein- kunstprogramma in het Cadzands dialect. •De twee duiven, 20.00 uur Middelburg Tineke Schouten brengt haar 20e one- man-theatershow onder de titel 'LOL In clusive'. Stadsschouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Optreden cabaretier Micha Wertheim De Wegwijzer Oostburg Optreden Doug MacLeod The Lane, 20.00 uur Terneuzen Het achtkoppige orkest SambaSunda speelt de voorstelling Sunda Sounds. Scheldetheater, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47