I De Bruijn hapert na 'enorme Krajicek heeft al drie spelers uit top tien binnen 28 Veel topspelers vandaag voor het eerst in actie PSV zonder Manolev naar Hongarije Kramer ontbreekt bij begin schaatsseizoen C-junioren JVOZ stranden in finale WK DRIEBANDEN Voor Jean Paul de Bruijn is het WK driebanden na één partij al zo goed als voorbij. De Hulstenaar verliest met 3-1 van titelkandidaat Dick Jaspers. Fifa: voorlopige schorsing twee leden comité donderdag 21 oktober 2010 SLUISKIL - Regerend wereldkam pioen Filippos Kasidokostas komt vandaag om 10.00 uur voor het eerst in actie tijdens het WK drie banden. Zijn groep is al omge doopt tot 'de poule des doods', omdat de Griek Dion Nelin (Dene marken) en de Zweed Michael Nilsson treft. Nelin, de man in vorm, won gisteren van Nilsson (3-1). Kasidokostas treft daardoor vandaag de Zweed, morgen staat hij tegenover Nelin. Andere toppers- als Frédéric Caudron, Torbjörn Blomdahl, en Daniel Sanchez komen vandaag ook voor het eerst in actie. Giste ren vielen weinig echte verrassin gen te noteren. Jean van Erp (te gen de Colombiaan Salazar) en Raimond Burgman (tegen de Viet namees Ly The) boekten een moei zame zege. Roland Forthomme versloeg de Japanner Mori (3-1). Uitslagen. Poule A: Nelin-Nilsson 3-1 (1.750-1.481Poule B: Yüksel-Bohac 3-2 (1.487-1.250). Poule C: Jaspers-De Bruijn 3-1 (1.302-1.095). Poule D: Van Erp-Salazar 3-2 (1.378-1.527). Poule E: Morales-Christoforou 3-0 (1.216- 1.171). Poule F: Kostistansky-Piedrabu- ena 3-2 (1.594-1.540). Poule C: Kang- Hamm 3-1 (1.229-0.851). Poule H: Ru- dolph-Avila 3-1 (2.136-1.142). Poule I: Burgman-Li Thy 3-2 (1.363-1.302) Pou le J: Coklu-Villegas 3-0 (1.500-0.862). Poule K: Aveiga-Teran 3-1 (1.384- 1.025). Poule L: Cho-Duong 3-0 (1.216-0.685). Poule M: Cenet-Aguilar 3-0 (1.551-0.925). Poule N: Polychro- nopoulos-Koukis 3-0 (1.666-1.120). Poule O: Umeda-Nadi 3-1 (1.394- 0.918). Poule P: Forthomme-Mori 3-1 (1.514-0.970). EINDHOVEN De selectie van PSV is gisteren zon der Stanislav Manolev afgereisd naar Hongarije voor het Europa Leagueduel met Debrecen. Voor de Bulgaarse verdediger, die herstel lende is van een liesblessure, komt de wedstrijd nog te vroeg. Coach Fred Rutten kan wel beschikken over Jagos Vukovic en Marcus Berg. HEERENVEEN Sven Kramer slaat de eerste schaats wedstrijden van het nieuwe sei zoen over. Dat maakte TVM giste ren bekend. Kramer verschijnt in het eerste weekeinde van novem ber niet aan de start bij de Neder landse afstandskampioenschappen. De 24-jarige Fries ontbreekt ook bij de eerste wereldbekerwedstrijden. MIDDELBURG De jeugd teams van JVOZ hebben sterk gepresteerd in twee interna tionale voetbaltoernooien. In Waar- denberg verloren de C-junioren de finale van Sparta (0-4), nadat ze eer der Utrecht en MSV Duisburg had den verslagen en gelijkspeelden te gen Borussia Dortmund en De Graafschap. De D-pupillen werden vierde in Meteren. ADO Den Haag was in de troostfinale te sterk (0-2). was het moyenne van Jean Paul de Bruijn in zijn partij tegen Dick Jaspers. De Brabander kwam na vier sets uit op een gemiddelde van 1.302. door Bariry vao der Hooft SLUISKIL - Heel even moet hij het gevoel hebben gekregen dat een stunt tot de mogelijkheden be hoort. Jean Paul de Bruijn heeft de eerste set op zijn naam geschreven en staat in set nummer twee na vier beurten met 8-4 voor. Het loopt niet lekker bij Dick Jaspers, ziet De Bruijn, maar zelf hapert de Zeeuw ook geregeld. Uiteindelijk weet Jaspers zich met de nodige moeite te herpakken en boekt zijn eerste zege in poule C. De Bruijn baalt en vertelt zijn verhaal aan de hand van vier sets. Set 1 (15-11 voor De Bruijn) In het biljartpaviljoen zijn de meeste ogen op tafel 3 gericht. De lokale favoriet kijkt geconcen treerd voor zich uit, heeft na twee beurten al zeven caramboles ach ter zijn naam staan en maakt de set met een serie van vijf uit. „Ik speelde goed", zegt De Bruijn. „En met vijf een set uitmaken is goed voor het vertrouwen. Ik weet dat Dick de betere driebander is, maar ik heb vrijwel altijd kansen tegen hem. Dat was ook deze keer zo." Opvallend is dat de arbiter na de elfde carambole van Jaspers een foutje maakt. 'Et pour trois', zegt hij, daarmee aangevend dat hij er nog drie moet maken. De Braban der heeft op dat moment echter nog vier caramboles nodig. Jaspers mist en ziet hoe De Bruijn weg loopt. 'Et pour trois', krijgt de Zeeuw te horen, en wint de set. Set 2 (11-15 voor Jaspers) Toeval of niet: na vier beurten leidt De Bruijn opnieuw met 8-4. Alles lijkt redelijk crescendo te ver lopen, tot dat ene moment. „De ballen lagen in een gewaagde posi tie. Ik kreeg een enorme 'ketskeu', mijn pomerance sprong eraf en ik moest dus met een nieuwe top ver- Jean Paul de Bruijn (links) kende een voortvarende start in zijn partij tegen Dick Jaspers. Uiteindelijk moest de der. Ik moest er even aan wennen, er zat een wat andere balans in mijn keu. Ik wil het niet als excuus gebruiken, maar vanaf dat mo ment ging ik wel minder spelen." Jaspers heeft het ook moeilijk. Na een misser kijkt hij met een blik vol vertwijfeling voor zich uit. De Bruijn: „Dick had het ook moei lijk. Hij kreeg rotposities, maar dat was ook mijn verdienste. Ik kreeg nog wel kansen, maar liet er te veel liggen. Dick miste verrassend veel, maar maakte het wél af." Set 3 (12-15 voor Jaspers) Over de start van zijn sets heeft De Bruijn niets te klagen. Voor de derde keer op rij staat het na vier beurten 8-4 voor de Hulstenaar. Nog zeven caramboles maken en hij staat voor in sets. Maar zo sim- door Harm Harkema ROTTERDAM - Drie tennissers uit de top-tien van de wereld hebben toegezegd te komen spelen op het 38e ABN AMRO-tennistoernooi in Rotterdam, van 7 tot 13 februari volgend jaar. Onder hen titelverdediger en num mer vijf van de wereld Robin Söderling. Toernooidirecteur Ri chard Krajicek heeft dat gisteren bekendgemaakt. Ook Wimble don-finalist Tomas Berdych (zesde op de wereldranglijst) is van de partij, evenals de Rus Mikhail Joez- jni, die het toernooi in 2007 won en negende staat. Krajicek had ook een teleurstellen de mededeling. Roger Federer komt niet. De Zwitserse nummer twee van de wereld, die in het ver leden verschillende keren in Rot terdam heeft gespeeld en er in 2005 de titel won, had Krajicek eer der laten weten dat hij wel zin had om Rotterdam weer eens aan te doen. Maar na de US Open werd duidelijk dat het feest toch niet doorgaat. Maar Krajicek heeft meer ijzers in het vuur. Hij is nog in onderhande ling met Rafael Nadal, de huidige nummer één die vorig jaar afzegde wegens een blessure. Krajicek praat ook nog met Novak Djoko- vic, 's werelds nummer drie. „Na- dal let erg op zijn lichaam. Het is afwachten wat hij doet. Maar als hij in februari een toernooi speelt, dan is dat Rotterdam", aldus Kraji cek. Vast staat dat ook publieksspeler lo-Wilfried Tsonga (dertiende op de wereldranglijst) naar Rotter dam komt, evenals de nummer twintig, John Isner. De Amerikaan werd dit jaar wereldberoemd door op Wimbledon na elf uur spelen een wedstrijd te winnen met 70-68 in de vijfde set. Krajicek heeft nog geen contact ge had met Thiemo de Bakker en Ro bin Haase, maar gaat ervan uit dat beide Nederlandse top-honderd- spelers konten. „Ik verwacht dat Thiemo rechtstreeks het hoofdtoer nooi haalt, en voor Robin houden we eën wildcard achter de hand, voor het geval hij het niet redt", al dus de toernooidirecteur. Het prijzengeld bedraagt zo'n 1,4 miljoen euro. pel is het niet. 'Walk on', klinkt via de muziekboxen uit de mond van U2-zanger Bono. Maar De Bruijn verzuimt weg te lopen van Jaspers. Bij 12-12 mist hij, waarna Jaspers de derde set wint. „Die bal móet ik maken", zegt De Bruijn la ter. „Ik dacht: nu moet ie erop, nu moet die bal goed zijn. Vaak zet je jezelf dan ongewild onder druk. Je weet dat het cruciaal kan zijn wan- ZURICH - Wereldvoetbalbond Fifa heeft gisteren twee leden van het uitvoerend comité voorlopig ge schorst. De overkoepelende instan tie nam dat besluit na een onder zoek naar de van corruptie ver dachte Reynald Temarii uit Tahiti en Amos Adamu uit Nigeria. De twee zouden in ruil voor geld hun stem hebben aangeboden bij de verkiezing van het gastland voor het WK voetbal in 2018 en 2022. „Een treurige dag voor het voetbal en de Fifa", was het commentaar van Claudio Sulser, de voorzitter van de ethische commissie van de Fifa die het gedrag van de twee le den onderzocht. De schorsing geldt voorlopig voor dertig dagen en kan met nog eens twintig da gen worden verlengd. Dit moet de voetbalbond de tijd geven diepgra- vender onderzoek te doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30