krijgen opknapbeurt 1 bd store Bevrijdingsmuseum Methodiek politie leidt tot verwarring over ernst jeugdoverlast i JE AM BH IS kpn Vrijwillger Karei de Roo Wmë donderdag 21 oktober 2010 „Ik maak de graven schoon en haal het onkruid hier weg uit respect voor de doden, maar ik doe het ook voor de gemeenschap. Dit kerkhof mag nu gezien worden, maar het was helemaal verpauperd." Niet ruimen, maar opknappen is het motto van het begraafplaatsenteam van de SLZ. streeks zijn oorzaak. De oproep van Karla Peijs om in dit aartscon servatieve mannenbolwerk meer vrouwen toe te laten, is dan ook ab soluut terecht met het oog op de komende Statenverkiezing. De provincie is bestuurlijk te be langrijk om te functioneren als po litiek achterkamertje waar verkie zingsuitslagen genegeerd worden en als opstapje voor bestuurlijke carrièrehaantjes. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Ziekenhuis Ook Goes kent een vertrekkend burgemeester en op de valreep krijgt hij de ruimte om over een aantal zaken zijn mening te ventile ren. Onder meer over de plaats van het ziekenhuis. Hij vindt het jam mer dat er de afgelopen vijfjaar zo veel discussie is geweest over de ge zondheidszorg. Drie ziekenhuizen vindt hij te veel. En voor het ge mak moet het nieuwe ziekenhuis maar in Goes komen, lekker cen traal in de provincie Zeeland. Dat moeten we Goes maar gunnen. Hij vergeet even dat alleen op Walche ren al 120.000 mensen wonen. Nog afgezien van alle toeristen die bijna het hele jaar door Walcheren bezoeken. Ik hoop dat de nieuwe burgemeester van Goes een beter inzicht heeft op het eilanddenken dan de huidige. Lou Waterman Vesting 21, Oost Souburg NIEUWDORP - Het bevrijdingsmu seum in Nieuwdorp heeft het pre dikaat 'geregistreerd museum' ge kregen van het Nederlands mu- seumregister. Om in aanmerking te komen voor dit volledige predi- door Marcel Modde foto's Peter Nicolai caat moet een museum voldoen aan allerlei kwaliteitscriteria. Vrij dagmiddag 29 oktober zal gedepu teerde Harry van Waveren het muurschildje met het logo 'geregis treerd museum' onthullen. MIDDELBURG - Het is veel minder slecht gesteld met jeugdoverlast in Zeeland dan op basis van cijfers uit 2008 en 2009 kan worden ver ondersteld. Volgens politiewoordvoerder Al- win Don laten de gegevens zich door een nieuwe registratiewijze niet goed vergelijken. Gebeurt dat wel, zoals in het deze week naar buiten gebrachte landelijk onder zoek van RTL Nieuws, dan ont staat een vertekenend beeld. Don presenteerde gisteren de cij fers van dit jaar. Daaruit blijkt nog steeds dat de meeste incidenten en meldingen van overlast door jongeren aan Vlissingen vallen toe te schrijven. Tot en met 17 oktober werd bij de politie in dat verband 515 keer jeugdoverlast gemeld. Op afstand volgt Middelburg met 228 incidenten. In Goes hebben jonge ren het tot dusver dit jaar 127 keer aan de stok gehad met de politie. Ook in Terneuzen (107 meldin gen), Hulst (107), Tholen (80) en Zierikzee (69) zijn regelmatig pro blemen met overlast gevende jeugd. In heel Zeeland kreeg de politie tot en met gisteren 1812 meldingen te verwerken. Wanneer dat cijfer naast die van vorig jaar (2586) en 2008 (2400) worden gezet, dan lijkt zich nu een duidelijke daling van de jeugdproblematiek af te te kenen. Maar die vergelijking gaat volledig mank, zegt Don. Dat heeft te maken met de systeempro blemen die de politie Zeeland heeft gehad met de landelijk inge voerde nieuwe registratiemethode. „In het oude systeem belde ie mand de meldkamer en werd daar de code overlast aan gekoppeld. Vervolgens was het aan de diender om dat te specificeren, wat niet al tijd gebeurde. Nu zijn er vaste om schrijvingen. Dus of hier sprake is van meer of minder jeugdoverlast, wordt eigenlijk pas volgend jaar he lemaal helder", aldus Don. Hij heeft geen verklaring voor de grote verschillen tussen de stedelij ke gebieden. Uit de eerder deze maand gepresenteerde veiligheids monitor 2009 van het sociaal cultu reel instituut Scoop, blijkt dat in woners van Vlissingen de kwali teit van hun woonomgeving lager inschatten dan in Zeeland over het algemeen het geval is. Ze missen vooral goede speelplekken voor kinderen, voorzieningen voor jon geren en goed onderhouden we gen, paden en pleintjes. Ook zijn Vlissingers minder tevreden over de bevolkingssamenstelling en voe len relatief veel inwoners zich niet thuis in de wijk. Bovendien vin den velen dat hun wijk er op ach teruit is gegaan. Die ontevreden heid komt vooral tot uiting in het Middengebied. De politie wil volgend jaar alle er varingen en gegevens per kern bundelen in een wijkscan, zodat de gemeente daar het eigen veilig heidsbeleid op kan afstemmen. Nokia E72 - - 1 ■H 1 H p* I iÉi Nokia N97 mini 1 BlackBerry® J B Bold" 9700 l| van ■PR1 van %29?Kf kpn Business Center Goes 0113 23 20 22 kpn.com/zakelijk stuitje aan Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25