zeeland 19 Proper Stok Provincie 't Scheldek war tier zijn5 winkels veersche Poort moet af van groeidenken' in actie voor Palazzoii Warme pleidooien voor paviljoen Britannia Geen omkijken naar uw tuin? NK Kustvissen onlinehovenier.nl donderdag 21 oktober 2010 „Nou ja, je wilt je geen scheur in de broek halen. Ik hen natuurlijk ondernemer, je investeert ergens,ik noem maar watr tien miljoen. Dat moeten er wel elf worden." „Het project overnemen? Zo werkt dat niet. Onze geldkraan druppelt alleen nog maar. Bovendien staan wij te ver af van Vlissingen en de Vlissingers." GOES - Herman van Spankeren van de Goese hengelsportver- enigng EGHV werd de nieuwe Ne derlands kampioen Kustvissen, bij de wedstrijden in Callantsoog. Het scheldekwartier, in afwachting van alle plannen. die bouwciaims, „Eigenlijk moet je tegen die jongens zeggen: ik help jou, en niet andersom. Het vergt even wat lef, maar de gemeente moet af van dat groeidenken. Dat is niet meer van deze tijd." Wat ze wel eens moet doen, en wat al jaren wordt geopperd, is een identiteit kiezen. „Is Vlissin gen nou een havenstad, gaat het om de boulevard of toch de histo rie? Ik denk dat het de havenstad niet meer is, maar de stad heeft wel een sterk maritiem karakter. En het moet toch ook die studen tenstad zijn. Misschien moet het woongedeelte van de studenten campus naar het Scheldekwartier. Dat heb ik wel eens voorgesteld. Hoe daarop werd gereageerd? Och, men heeft er met belangstelling kennis van genomen." Van Waveren is blij met de visie die projectontwikkelaars momen teel samen ontwikkelen. „Dat kun je als overheid namelijk niet al leen. Die marktpartijen zien poten tieel. Het is verstandig om de risi co's met hen te delen. Dat dwingt je om er samen uit te komen. Er is ook wel eens geopperd dat de pro vincie het project overneemt, maar zo werkt dat niet. Onze geld kraan druppelt alleen nog maar. Bovendien staan wij te ver af van Vlissingen en de Vlissingers." door Aamemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Het winkelcentrum Veersche Poort in Middelburg viert zaterdag feest. De opbrengst van alle activiteiten en winkelac ties gaat naar Palazzoii. Organisator Maarten de Bruin: „Wij willen met dit feestje wat le ven in de brouwerij brengen. Het winkelcentrum staat in een nieu we wijk, waarvan een deel nog in aanbouw is. Wij willen dat men sen uit de rest van Middelburg zien dat het winkelcentrum com pleet in gebruik is. Alle winkels zijn nu bezet. Wij (Cafetaria Fami ly annex New York Pizza waar hij zaakbeheerder is) waren de laatste die hier een pand betrokken. Het mooie van dit feest is dat alle me dewerkers van onze zaak, zo rond de dertig mensen, zaterdag hun sa laris inleveren voor Palazzoii. leder een, ook de pizzakoeriers." La chend: „Die arme studenten." De Bruin verwacht zaterdag tus sen de 2000 en 4000 mensen in het winkelcentrum. „We laten een paar dagen een promotieteam in de stad rondlopen, dus dat moet lukken." De bouw van het winkelcentrum kende een lange voorgeschiedenis. In 2004 werden de eerste plannen gepresenteerd, de bouw begon in 2007 en 15 oktober 2008 was de of ficiële opening. Op het feestprogramma staat on der meer een ballonwedstrijd. De deelnemers kunnen een naam kaartje aan hun ballon bevestigen en die oplaten. De eigenaar van de ballon die het verst komt, krijgt de hoofdprijs van 200 euro. Wijkcen trum 't Meandertje uit Dauwen- daele heeft zijn negen meter lange bus beschikbaar gesteld en zorgt voor suikerspinnen en popcorn en biedt kinderen de gelegenheid zich te laten schminken. Er staat verder een pannakooi en er ko men skate-demonstraties. Het feest duurt van 10 tot 17 uur. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een discussie met al leen voorstanders is geen discus sie. Dus kreeg gespreksleider Peter Sijnke gisteravond alleen hartstoch telijke pleidooien voor behoud van het paviljoen van Britannia te horen. Het was een en al halleluja, in de Vlissingse bieb. Wat wil je ook als je één kunsthis toricus, een kunstrestaurateur en een kunstbeschermer aan het woord laat. De echte Brit-fans, en met name de mozaïekliefhebbers konden constant instemmend knikken. Afschuw klonk echter toen Piet van Dalen, van restaura- tiebedrijf Art Conservation, foto's van beschadigde mozaïeken toon de. „Hadden ze het ons maar laten doen", zei hij tot besluit. Gelukkig is alles te redden, waren de geruststellende woorden van Willem Heijbroek van de Bond Heemschut. Maar dan ook écht al les: niet alleen de mozaïeken, zelfs die al lang weggegooid zijn, maar ook het complete paviljoen. „Met gemak. Alleen, daar is wel geld voor nodig." Ook dat is geen pro bleem, viel uit een warm betoog van Toon Poppe van Vrienden van het Brit op te maken. „Er zijn men sen die willen investeren. Dat weet de gemeente best." foto's Rufoeo OireeB Nee, het is de gemeente die het moet doen. Met projectontwikke laars. „Ja, ik denk dat er marktpar tijen zijn die willen investeren in het Scheldekwartier. Hoe ik dat weet? Ik kom ze voortdurend te gen, ik praat met ze. In dit sta dium is dat nog informeel, maar ik heb wel geleerd hoe je algemene opmerkingen kunt duiden. Het maakt wel uit of ze zeggen dat er constructieve gesprekken worden gevoerd, of het een lastig project is, of dat ze er binnenkort wel uit denken te komen. Tot dusver hoor ik over het Scheldekwartier dat de gesprekken constructief zijn. Maar dat het een lastig project is." TMC Kruiningen Zandweg 11: 'J (0113) 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21