Vlissingen blijft maar huizen bouwen Springtij heeft weer de ruimte deDRVKKERY Wie het laatst blaft. iVALCHERE 18 en 19 17 20 en 21 UITBREIDING 448 nieuwe woningen, 928 te koop en dan moet het Scheldekwartier nog komen Man gewond na val van ladder almanak Donderdag 21 oktober 2010 Spannend, dat moet 't Scheldekwartier zijn Wadpieren en zeegras voeren continu strijd Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hwirk VLISSINGEN - De aandacht zou zich volledig richten op het Schelde kwartier, en op niets anders. Toch zijn er de afgelopen jaren in Vlis singen honderden woningen bij ge komen. En op het Scheldeterrein is nog geen baksteen gelegd. Toegegeven: het waren veelal lo pende projecten. Waar het stadsbe stuur van af kon, zoals bebouwing van de Grote Spuikom en huizen bouw bij de oorspronkelijke sport- boulevard, dat werd geschrapt. Te vens werden projecten uitgedund. Zo is het nog maar de vraag of de watervilla's in Souburg-Noord nog komen, zijn de hangwoningen in Paauwenburg weggestreept, is er een toren uit het plan voor Nieuw Bonedijke gehaald en moet ook het oude bunkerterrein het doen met een toren minder. Toch is de bouw van 448 wonin gen wél doorgezet. De meeste daar van staan er al, maar nog lang niet allemaal. De bouw van 'De Tuin' bijvoorbeeld, is maar net begon nen, de nabijgelegen woontoren Hooglicht is nog niet opgeleverd en de nieuwbouw in Nieuw Bone dijke is natuurlijk nog lang niet af Ook moet nieuwbouw in de Oude Stad - het plan Groote'Markt - nog beginnen, maar daar zijn evenveel woningen gesloopt als er bij ko men. In de Bonedijke komt zelfs minder terug dan er was. Maar er zijn nog veel kleine projec ten die samen flink doortikken. In Vrijburgh verrezen 43 villa's, in de Beatrixlaan 34 huizen, in Sou burg-Noord 37, aan de Zaaihoek- weg 30, de Koudekerkseweg 14, het Ambachtsveld 13 en de Van Dishoeckstraat 33. In de Woonvisie van de gemeente liggen de ambities zelfs nóg hoger. En dan zijn er nog de zorgapparte- menten van Weyeblick (44) en de uitbreiding van Ter Reede, die 125 nieuwe woningen opleverde. Intussen staan er in Vlissingen 928 woningen te koop en staat de tel ler voor nieuwbouw op het Schel dekwartier inmiddels op 1951 wo ningen. Dat begon met 1100. De opbrengst van al die woningen wordt steevast doorberekend in de begroting. Maar dat gebeurt stan daard, laat de gemeente weten. Belvos, de financiële klokkenlui ders in de stad, en zelfs makelaars waarschuwen Vlissingen al jaren voor 'bouwen voor leegstand'. pagina 18: 'spannend, dat moet het Scheldekwartier zijn' VLISSINGEN - Computeren hoeft niet meer in de aula en vergaderen niet meer in de keuken. Basis school Het Springtij in Vlissingen, waar kinderen met leerproblemen in kleine groepen les krijgen, heeft na een grote verbouwing en uit breiding eindelijk voldoende ruim te. Wethouder van onderwijs Marin de Zwarte verrichtte met de kinderen gisteren de officiële inge bruikname van de nieuwe vleugel van de school. „We zaten echt krap in onze jas", zei Kees Ringelberg van Het Springtij. „We'moesten sommige Vlissingse leerlingen zelfs doorver wijzen naar onze locatie in Middel burg. Ook dat hoeft nu niet meer. Vlissingse kinderen met leerproble men kunnen gewoon in Vlissin gen terecht bij ons." De school is er in ruimte ongeveer 30 procent op vooruitgegaan. Er zijn twee nieuwe klaslokalen ge bouwd, een aparte vergaderruim te, een apart computerlokaal en extra kamers voor begeleiding van individuele kinderen. Bovendien zijn er nieuwe kleedkamers ge maakt voor de gymles. Tegelijker tijd is het binnenklimaat flink ver beterd. Het Springtij geeft in Vlissingen les aan ruim honderd kinderen die op een gewone basisschool zijn vastgelopen. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 ZOUTELANDE - Bij. een bedrijfsonge val in een loods aan de Molenweg in Zoutelande is gisteren een man gewond geraakt. Hij is door een traumahelikopter met ernstig hoofdletsel naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht. De man zou van een ladder zijn gevallen. Nade re gegevens over de identiteit van het slachtoffer kon de politie giste ren niet verstrekken. Ook over de oorzaak van het ongeval was nog niets bekend. Tip? redactie@pzc.nl 1 Het was zo'n zonnige herfstzondag. Het terras van het strandpaviljoen was afgeladen met mensen die na een wandeling met de hond van een biertje of koffie genoten. De labra dors en sint-bernards waren al net zo druk in gesprek als hun baasjes. Het Duitse gezelschap besloot er nog een schepje bovenop te doen. Zodra de honden stil vielen, imiteerde één van de mannen met luide stem een Franse bulldog, waarna de honden weer aan het blaffen sloegen. Schate rend keek hij om zich heen of zijn grap in goede aarde viel. Bij de ze vende keer kreeg hij enkel nog geër gerde blikken toegeworpen. Toen het gezelschap eindelijk het terras ver liet, kon die Zeeuw, die het spektakel had geobserveerd, het niet laten. „Sie vergessen et was", zei hij tegen de Duitser, die op zijn beurt vragend naar de lege tafels en stoelen om zich heen keek. „Ihre hund." Leerlingen van Het Springtij in Vlissingen vieren de opening van een geheel nieuwe vleugel aan hun school. Het is nu veel prettiger leren op de school, want er zijn meer ruimtes, nieuwe lokalen en kleedkamers en de klimaatbeheersing is vernieuwd. foto Ruben Oreel do. 21 oktober, 19.00-20.30 uur voorlichting over E-books i.s.m. Z.V.U. meer informatie op: za. 23 oktober, 13.00-14.00 uur Instore optreden van de Amerikaanse jazz zangeres Catherine Russell za. 23 oktober, 15.00 -16.30 uur Gilbert Isbin Scot Walton luit en bas, www. drukkerijmiddelburg, nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19