8! 'Handen af van onze AOW' Opnieuv 14* BIJTELLING Oud-gastarbeiders maken zich weinig zorgen om Nederlands regeerakkoord Studente wordt politiechef in Mexico Dode Zeerollen komen op internet Rebellen vallen s woensdag 20 oktober 2010 Turkije heeft Nederland op heldering gevraagd over het regeerakkoord en de gevol gen daarvan voor de Turken die zijn teruggekeerd naar hun vaderland. door onze correspondent Jessica Maas Snijden in de kinderbijslag en de AOW voor Neder landers in het buitenland, de strengere inburgerings- eisen aan nieuwkomers - de plan nen van het nieuwe kabinet-Rutte baren de Turkse regering zorgen. De Nederlandse zaakwaarnemer werd maandag op het matje geroe pen om tekst en uitleg te geven. In Kayseri, een stad waar veel IHBH oude gastarbeiders wonen die van hun Nederlandse pensioen genie ten, worden ook de plannen van het nieuwe kabinet gevolgd. „Ik maak me nog geen zorgen", zegt de 68-jarige Servet Sungur. Hij ging in de jaren zestig als een van de eerste Turken aan de slag in de papierfabriek in het Gelderse Eerbeek. „Ik heb negentien jaar ge werkt in Nederland en recht op mijn pensioen. Dit kunnen ze niet meer terugdraaien." Muzaffer Babyigit (67), die jaren lang in Almelo heeft gewerkt, ge looft ook niet dat zijn pensioentje onder het nieuwe kabinet gevaar loopt. „Wilders komt niet aan on ze AOW. Nederland zit bovendien niet te wachten op problemen met Turkije", zegt hij. De Turkse regering heeft in ieder geval al laten merken de ontwikke lingen in Nederland op de voet te volgen. De Turkse regering wilde van de Nederlandse zaakwaarne mer onder meer weten hoe se rieus de plannen zijn van het kabi net zich in te zetten voor aanpas sing van het associatieverdrag tus sen de EU en Turkije. Onlangs be paalde de rechtbank dat Turkse im migranten met een verblijfsvergun ning niet onder de inburgerings- plicht vallen, omdat het verplicht opleggen van een inburgeringsexa- men strijdig is met het associatie verdrag. Het kabinet is tegen dit vonnis in hoger beroep gegaan. Volgens het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken 'niets bijzon ders'. „Er wordt zo vaak bijgepraat met de verschillende ambassades." In Nederland wordt het gesprek echter niet als 'alledaags' be schouwd. Het Turkse ophelde- ringsverzoek komt daags nadat in Den Haag ophef was ontstaan over het geven van thuiszorg aan Nederlanders in Turkije. Het Hen gelose zorgbedrijf SPV wil die sa men met zorgverzekeraar Agis in Turkije bieden, betaald met Neder landse AWBZ-geld. Deze regeling zou door veel oudere Turkse Ne derlanders, die in de zomermaan den bij familie op bezoek gaan met goedkeuring worden ontvan gen. Ook voor Nederlanders die aan de Turkse kust overwinteren of naar Turkije zijn geëmigreerd, zou ze uitkomst bieden. „Veel mensen gaan terug naar Ne derland, wanneer ze wat gaan mankeren", zegt John Slot van de Nederlandse Vereniging in het zui delijke Alanya, Negen jaar geleden emigreerde de oud-kapitein naar Turkije. „Ik heb altijd mijn AWBZ-premies afgedragen. We hebben gewoon recht op thuis zorg." Slot verbaast zich niet over de ophef die is ontstaan. „Maar in Nederland regeert momenteel de onwetendheid." Russische militairen inspecteren het parlem Twee politiemensen en een parlementair medewerker komen om. Eén van de drie moslimrebel len blaast zich op. 1 Rusland zegt dat ondanks aanslag dagen van rebellen geteld zijn. GROZNY - Moslimrebellen hebben gisteren het gebouwencomplex van het parlement in de Tsjetsjeen se hoofdstad Grozny aangevallen. Daarbij zijn minstens twee politie mensen en een parlementaire me dewerker om het leven gekomen. Er vielen zeventien gewonden. Speciale politie-eenheden wisten de separatisten uit te schakelen, drie rebellen vonden de dood. Dat heeft de Tsjetsjeense politie be- CIUDAD JUAREZ Een 20-jarige studente criminolo gie is benoemd tot politiecommis saris in een Mexicaanse plaats bij de grens met de VS. Ze was de eni ge die geïnteresseerd was in de le vensgevaarlijke baan in het door misdaad geteisterde gebied, meld den media. Marisol Valles Garcia studeert criminologie in het nabij gelegen Ciudad Juarez, een van de gevaarlijkste steden ter wereld. JERUZALEM De circa tweeduizend jaar oude do cumenten die gezamenlijk de Do de Zeerollen vormen en vooral op perkament zijn geschreven, wor den als afbeeldingen in hoge resolu tie online gezet. De in 1947 vlakbij de Dode Zee ontdekte schriftrollen geven een uniek beeld van het Joodse leven in de klassieke oud heid ten tijde van Jezus. www.opel.nl Gecombineerd brandstofverbruik en C02-uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,6; kms/liter: 9,1 - 27,8; C02 gr/km 258 - 94. Dit aanbod geldt voor nieuwe particuliere orders vanaf 15 t/m 30 oktober 2010 met een uiterlijke kentekenregistratiedatum van 31 december 2010 en uitsluitend op Agila en Corsa voorraad modellen die vermeld staan op opel.nl/voorraad. De Opel dealer betaalt de 500 brandstof vooruit via een geldelijke bijdrage die af-factuur met de klant verrekend wordt. Voor de volledige actie voorwaarden zie: www.opel.nl. Wijzigingen voorbehouden. Deze maand krijgt u bij de Opel dealer voor 500,- aan brandstofkosten vergoed bij aanschaf van een Opel Agila of een Opel Corsa uit onze actuele voorraad. Uitgaande van de huidige dieselprijs en het gemiddelde brandstofverbruik van de Opel Corsa ecoFLEX kunt u daarmee ruim 11.000 kilometer rijden. En of dat voor u betekent dat u een jaar lang tussen uw huis en werk rijdt, of dat u in één keer tot het puntje van India gaat: u komt er een heel eind mee. Kom dus Uiterlijk zaterdag 30 oktober naar de Opel dealer. De Opel Corsa ecoFLEX is bovendien vrijgesteld van wegenbelasting, wat nog eens minimaal 1900,- extra voordeel betekent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8