Mannen zijn schakers, vrouwen zijn mediators Vrouwen hebben op het gebied van orde en planning een streepje voor volgens Carla van Mourik en Lianne Verton Mannen zijn niet beter dan vrouwen, maar wei anders. Professional organizers Carla van Mourik en Lianne Verton ervaren het dagelijks in hun werk. Onder de naam OpruimCompany adviseren zij de zakelijke en particuliere markt op het gebied van structuur, planning en ordening. De sieutel tot succes ligt niet in het ontkennen van de verschillen, maarin het optimaal benutten van de talenten. "Maar net zo belangrijk is het dat je ook de tol van de stereotypen blijft inzien." Tijdens de Star,tersdag geven de enthousiaste dames uit Terheijden een bijzonder seminar. Natuurlijk houden ze wel vaker een praatje, maar ditmaal schuift er speciaal voor het thema 'Vrouw in Zaken' ook een man aan. "Een beetje weerwoord kan nooit kwaad", lacht Verton, "jasper van Gils van bureau Groowup is de maker van onze website en heeft leuke praktijkvoorbeelden van de vrouwelijke werkwijze. Zijn kantoor bestaat louter uit mannen, dus dat geeft een mooi contrast." Van Mourik: "Verder behandelen we natuurlijk ook het mannelijke en vrouwelijke talent voor orde en planning. Ik vrees dat de dames daar van nature toch een streepje in voor hebben." De dames vinden interactie met het publiek enorm belangrijk. "We zullen de mensen er tijdens de Startersdag zeker bij betrekken," stelt Verton. Structuur Alles staat in het teken van het aanbrengen van structuur en regelmaat. "Voor de duidelijkheid," benadrukt Verton, "wij zijn geen opruimdienst. De klant moet het zelf doen om later onze werkwijze en methodieken te kunnen toepassen." VolgensVanMourikzijn vrouwen doorgaans beter geordend dan mannen. "Maar zelfs Lianne en ik laten wel eens iets liggen. Druk heb je het altijd wel eens. Het gaat er om dat je rommel snel en gestructureerd kunt wegnemen. Mensen zijn zo'n drie a vier uur per week aan het aan het zoeken tussen hun stapels papieren. Maak daar een geoliede machine van en je spaart zóveel tijd uit!" Stereotypen De grootste kracht van de vrouw ligt volgens van Mourik in vier dingen. "Vrouwen kunnen goed organiseren, zijn goede netwerkers, over het algemeen iets empathischer en ze durven advies te vragen wanneer dat nodig is. Mannen bluffen zich ervaker uit als ze het even niet weten." Verton: "Ik denk dat vrouwen ook vaker deals sluiten met oog voor de ander. Mannen zijn in dat opzicht meer aan het schaken; als ik deze stap zet, wat krijg ik dan van jou? Een man is dan weer beter in het doorhakken van knopen. Vrouwen kunnen uren praten zonder een beslissing te nemen." En zo blijkt in veel stereotypen best een kern van waarheid te zitten. "Dat is natuurlijk leuk voor een knipoog," zegt van Mourik. "Maar in de kern zit in ieder van die eigenschappen een talent." Verton: Mannen en vrouwen vullen elkaar perfect aan. Een vergadering met alleen vrouwen is echt geen succesnummer." Van Mourik lacht. "Met een vrouwelijk leger win je de oorlog ook niet. Dan gaan ze na elk commando met elkaar in dialoog." Meer informatie over bedrijfsoverdracht op www.kvk.nl Als startende ondernemer hoef je niet altijd alles vanaf de grond op te bouwen. Wil je vanaf het eerste uur verzekerd zijn van naamsbekendheid, een uitgebreid klantenbestand en lopende inkomsten, dan kan bedrijfsovername uitkomst bieden. Statistieken wijzen uit dat het kopen van een onder neming vaak een succesvolle bedrijfsvoortzetting oplevert. En met de vergrijzing in volle gang openen relatief veel rijdende treinen hun deuren. welke rechten en plichten je overneemt van je voorganger. Welke afspraken zijn er voor jouw tijd gemaakt en met welke financiële criteria krijg je te maken? Een degelijke analyse van het bedrijf kan veel tijd en geld kosten, maar is essentieel. Behalve het voortborduren op naams bekendheid, klantenbestand en lopende inkomsten kent bedrijfsovername nog meer belangrijke voordelen. )e neemt direct veel kennis over en in sommige gevallen ben je direct voorzien van ervaren personeel. Daartegenover bestaat wel de kans dat de werkvloer minder kneedbaar is. Vergeet ook niet dat er van een rustige opstartperiode geen sprake is. Het bedrijf loopt in volle vaart door. Heeft je voorganger veel klanten op basis van een goede relatie? Probeer in te schatten of ook jij ze kunt behouden. Van alle ondernemers die een bestaand bedrijf overnemen, is ruim 95% na vijfjaar nog steeds actief. Dat is voor een groot deel te verklaren door het grote voorwerk dat daaraan vooraf gaat. Want instappen in.een lopend bedrijf doe je niet zomaar. Als nieuwe machinist van het bedrijf is het raadzaam om vooraf goed in te schatten Natuurlijk loop je niet dagelijks tegen welwillende verkopers aan. Daarom zijn er verschillende fusie- en overname bureaus die een overzicht voor je in kaart kunnen brengen. Ook banken en accountantskantoren kunnen je vaak verder helpen. Zelf informeren bij het bedrijf van je dromen kan natuurlijk ook, maar benader potentiële bedrijven altijd tactvol. Het inschakelen van een adviseur bij het benaderen en onderhandelen is geen overbodige luxe. En natuurlijk kan de Kamer van Koophandel je goed op weg helpen. Start met overzicht uw bedrijf 11 www.kvk.nl/startersdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85