Startersprijs Door enthousiasme krijg je mensen met je mee Vraag als starter ook eens een collega om advies Een ondernemingsplan moet kloppen als een bus. Maar min stens zo belangrijk- is volgens Gfeetje Weiten, winnares van de West-Brabantse Startersprijs 2009, het uitstralen van je liefde voor het vak. "Ik weet zeker dat je daarmee mensen kunt overtui gen van je ideeën." Vanuit haar praktijk 't Zonnewiel" in Breda begeleidt Wellen kinderen die kampen met problemen als faal angst, hyperactiviteit en pesten. "De Startersprijs heeft me heel wat publiciteit en leuke reacties opgeleverd." "Het gaat prima met de zaak", zegt Weiten één jaar na dato. "Misschien dat ik binnenkort zelfs moet uitbreiden." Terugkijkend op haar Startersprijs heeft ze de belangrijkste motiveringen van de jury nog paraat. "Ze vonden mijn ondernemingsplan lekker to the point. Het was kort, krachtig en pragmatisch. Ook hoorde ik achteraf dat mijn passie voor het vak erg goed was overgekomen. Ik weet zeker dat dat een vereiste is om mensen van je visie te overtuigen." Ontdekkingstocht Het schrijven van een ondernemingsplan was voor Weiten destijds ook maar een ontdekkingstocht. "Ik had er geen enkele ervaring mee, maar ik ben iemand die alles graag zelf uitzoekt. Ik had een blanco plan gedownload. Daarna ben ik gewoon stapsgewijs gaan schrijven." Over een bepaalde tactiek heeft ze geen moment nagedacht. "Ik heb het allemaal zo natuurlijk en realistisch mogelijk ingevuld." Gezond De ontdekkingstocht bracht Weiten ook nieuwe inzichten in haar eigen bedrijfsstructuur. "Ik heb nooit het streven gehad om er rijk van te worden, maar het bedrijf moet wel gezond blijven. Het schrijven Van een ondernemingsplan dwingt je om ook daarover na te denken. Hoe kom ik aan klanten? Waar zitten mijn onkosten? En wie zijn mijn concurrenten? Veel ondernemers beginnen gewoon, zonder dat ze dit goed in kaart hebben." Passie Maar buiten een solide inhoud blijft Weiten hameren op de passie. "Heb plezier in je werk en straal dat uit naar je omgeving. Dat begint al bij je ondernemingsplan. Overtuig mensen ervan dat je zo gepassioneerd bent, dat je er ook bij tegenslagen onvoorwaardelijk voor gaat. En dat je met alle liefde heel veel tijd in je bedrijf gaat steken. Dan krijg je mensen met je mee." Gnêtje Wellén: "Het schrijven van, een ondernemingsplandwingt je om na te denken. Met de Startersprijs ter waarde van 1.000 euro wil de KvK ondernemers aanmoedigen hun plannen goed op papier te zetten om zo de siagssigskans van hun bedrijf te vergroten. De jury beoordeelt de plannen op volledigheid, haalbaarheid en het financiële en commerciële plaatje. Daarnaast kijkt zij ook naar de gedrevenheid en ervaring van de ondernemers. Eind oktober worden de drie genomineerden voor de West-Brabantse Startersprijs en de Zeeuwse Leen van Gelder Startersprijs bekend gemaakt. Tijdens de Startersdag lichten de genomineerden sn de finaleronde hun plannen kort toe aan de jury. Tijdens de presentatie van de finalisten krijgen ook de bezoekers van de Startersdag de nodige informatie die zij kunnen gebruiken bij hef Schrijven varrhun eigé'ti.ondernemmff^lan. Een groot assortiment aan posietiemode, babyartikelen en een. gezellig mamacafé; waarom was nog nooit iemand op dat idee gekomen? Margreet Gèschiere en Natalie Nieuwdorp ondervonden het gemis toen ze zelf in verwachting waren. Het concept voor een modieuze zwangerschapswinkel was gebo ren. De KvK bekroonde het onder scheidende ondernemingsplan van het Middelburgse Proud Mary.vorig jaar met de Zeeuwse 'Leen van Gelder' Startersprijs. "Daar zijn we nog elke dag trots op." Lang niet iedere ondernemer begint met het schrijven van een ondernemingsplan. "Erg onverstandig", zegt Nieuwdorp. "Wij zijn dankzij ons plan nooit tegen grote verrassingen aangelopen. En ingewikkeld? Nee, helemaal niet. Neem gewoon de leidraad van de KvK en het wijst zich vanzelf." Als laatste klankbord tieten de dames er nog wel even een accountant naar kijken. "Vooral voor een beetje feedback", zegt Geschiere. "We vonden het wel belangrijk dat het echt iets van ons was, maar een paar handige tips zijn nooit weg. Je hele plan door een ander laten schrijven zou ik echt afraden." Up to date Een kijkje nemen bij de buren kan volgens Nieuwdorp ook geen kwaad. "Loop eens bij een collega binnen en vraag hoe zij bepaalde zaken aanpakken. Dat hebben wij ook bij enkele kledingwinkels gedaan. Wanneer je geen directe concurrent van elkaar bent, willen veel ondernemers je best advies geven." Tijdens de vorige Startersdag pikten Geschiere en Nieuwdorp ook nog een handige tip op voor de langere termijn. "Houd je ondernemingsplan altijd up to date. Waarom zou je het wegleggen in een lade als je voor jezelf ook weer nieuwe doelen en verwachtingen op papier kunt zetten?" Positief De Startersprijs bracht de vrolijk inge richte winkel heel wat publiciteit. "De krantenartikelen hangen nog allemaal aan de muur", zegt Geschiere. "De eerste weken kregen we veel leuke reacties van klanten, die ons in het nieuws hadden gezien. Nou krijgen we over het algemeen wel positieve reacties hoor. Voor aanstaande ouders en gezinnen is de winkel een heerlijke plek om rond te kijken, of even een koffie te drinken in het mamacafé. Met ouders onder elkaar is het altijd gezellig." Start met overzicht uw bedrijf 5 www. kvk. nl/startersdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79