Het hebben van connecties is erg belangrijk Ervaren starters adviseren in Ondernemerscafé Wouterien Dees richtte in mei 2009 WoWfashïon op, een personal shopping bureau. Ze besloot zich direct aan te melden als lid bij Startetsnetwerk Zeeland. Dit netwerk speciaal voor starters bestaat sinds 2006 en heeft 75 leden. "Het is belangrijk om te netwerken. Zeker als starter." Tijdens haar inschrijving bij de Kamer van Koophandel hoorde Dees over het Startersnetwerk Zeeland en zij besloot zich direct in te schrijven. "Ik vind het belangrijk om te netwerken, zeker als starter. Je hebt connecties nodig om verder te komen." In totaal organiseert het netwerk zes bijeenkomsten per jaar op verschillende locaties. Opdrachten "Tijdens iedere bijeenkomst krijg je de mogelijkheid om je bedrijf in een aantal minuten te presenteren. Ook komen er onderwerpen aan bod, als veilig ondernemen en acquisitie. Het leuke is dat je mensen ontmoet die je anders nooit zou kennen. Bovendien kun je als ondernemer iets voor elkaar betekenen. Je weet namelijk precies wat iedereen doet als je elkaar meerdere keren ziet. Op deze manier houd je er soms ook opdrachten aan over. En er komen ook iedere keer weer nieuwe leden bij." Reacties Het gaat goed met het bedrijf van Dees. "Ik heb het erg druk. Maar het.kost wel tijd om naamsbekendheid op te bouwen. Daarom is het hebben van connecties zo belangrijk." Dees adviseert starters tijdens netwerk-bijeenkomsten niet steeds dezelfde mensen op te zoeken. "Hoe meer mensen je spreekt, hoe meer mensen jou en je bedrijf leren kennen. Zorg bovendien als starter dat je een goede website hebt. Dat is je visitekaartje en moet dus in orde zijn." Meer informatie: www.kvk.nl/startersnetwerkzeeland Wouterien Dees: "Hoe meer mensen je Hans Peter Wiltèrns: "Ook automatisering vormt Aankomende ondernemers met behoefte aan praktisch advies, kunnen tijdens de Startersdag terecht in het Ondememerscafé, Daar kunnen ze op informele toon bijkletsen met ervarings deskundigen die nog niet zo lang geleden gestart zijn. Hans Peter Willems is metzijn jonge IT-bedrijf SoftechMatrix zo'n ervaren starter. Zijn bedrijf loopt goed, nu wit hij jonge ondernemers voorzien van handvatten. "Het Ondernemerscafé is dé plek voor recente praktijkervaring." Een echte jonge ondernemer is Willems nou ook weer niet. Zijn eerste onderneming startte hij namelijk al in 1990. "Eigentijk ben ik dus een doorgewinterde ouwe rot", zegt hij lachend. Het verschil tussen toen en nu toont direct aan waarom het Ondernemerscafé gebruik maakt van de kennis van recent gestarte bedrijven. "Deze wereld is aan zoveel verandering onderhevig. Daarom kunnen starters het best advies inwinnen bij ondernemers die zelf ook net op weg zijn en het allemaal aardig op de rails hebben. Die mensen kom je in het Ondernemerscafé tegen." Serieus Ook het opzetten van een gedegen bedrijfsorganisatie, een van de andere caféthema's, is volgens Willems van belang. "Als zelfstandig ondernemer heb ik in de jaren '90 grote klanten gehad, terwijl er multinationals op de loer lagen. Dat kwam omdat ik mijn bedrijf serieus- nam. Ikzelf was niet het bedrijf, maar mijn zorgvuldig opgezette organisatie. Dat wekt vertrouwen bij klanten. Ook op dit gebied kunnen we starters goede handvatten meegeven." De Starterskrant is een uitgave van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland in het kader van de landelijke Startersdag op 6 november 2010. Teksten KvK afd. communicatie Jelmer Oskam Tekst Fotografie KvK Erald van der Aa Duo Foto Dirk -Jan Gjeltema Willem Mieras Mieke Wijnen Vormgeving Drukkerij Meulenberg Goede automatisering Speciale aandacht krijgen onderwerpen als marketing, organisatie, financiering en automatisering. Hans Peter Willems neemt laatstgenoemde voor zijn rekening. "Startersbegeleidirig richt zich heel vaak op zaken als belasting, de bank en een ondernemingsplan. Maar ook auto matisering vormt een grote voorwaarde voor succes. Neem bijvoorbeeld open source software; daarmee liggen zeer degelijke en betaalbare IT-oplossingen voor het grijpen. Veel starters weten dat niet, omdat het belang van goede automatisering nog niet voldoende leeft. Ook niet op het gebied van draadloze netwerken en mobiele communicatie." Start met overzicht uw bedrijf www.kvk.nl/startersdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78