281 sport 191 Tour de France zoekt het nóg hogerop Amstelhoekje heeft weg omhoog gevonden Erik Breukink: 'Dit is een Tour voor Robert Gesink' Met ritten naar de top van de Galibier en Alpe d'Huez ligt het zwaartepunt van de Tour de France van 2011 in de Alpen. Slechts één tussensprint per rit woensdag 20 oktober 2010 ETAPPESCHEMA Volgend jaar is er geen proloog in de TourDe eerste etappe is een rit in lijn over 191 kilometer. ■- ra De Tour krijgt in 2011 een nieuwe puntentelling voor de groene trui en de bolletjestrui. In de vlakke ritten is maar één tussensprint per etappe, waarbij de eerste vijftien renners punten krijgen. In het bergklassement zijn er slechts dubbele punten te verdienen bij aan komsten op cols van de tweede, eerste en buitencategorie. door Ad Partijs PARIJS - Na de Tourmalet dit jaar is het in 2011 de beurt aan de 'hon derdjarige' col du Galibier om de Tour de France een pakkende slot- week mee te geven. Het zogenaam de dak van de ronde wordt straks in juli twee keer aangedaan. „De eerste keer is ook in de zwaarste etappe van allemaal", weet de Luxemburgse klimgeit Andy Schleck (vorig jaar tweede achter Alberto Contador) nu al. Voor die rit finisht op de Galibier - de hoogste aankomst ooit in de geschiedenis van de Tour - moe ten de renners vanuit Italië ook de Col d'Agnes en de Col d'Izoard be klimmen. Een dag later volgt nog een stevige portie vuurwerk. Van uit Modane leidt een korte, explo sieve bergetappe over de Télégrap- he en de Galibier om te eindigen op Alpe d'Huez. Daarna rest al leen nog een tijdrit in Grenoble en de slotetappe naar de Cham- ps-Elysées. Voor iedereen die gisteren in het Palais des Congrès van Parijs aan wezig was bij de presentatie was het duidelijk dat de Tour van 2011 nog meer op het lijf van de klim mers is geschreven dan de versie van afgelopen zomer. Vier ritten eindigen op de top van een col (Luz Ardiden, Plateau de Beille, Ga libier en Alpe d'Huez) en naast een ploegentijdrit van 23 kilome ter staat er maar één individuele 98e Ronde van Frankrijk tijdrit van 41 kilometer op het pro gramma. „Een klassementsrenner die het moet hebben van zijn tijd ritten, zal het niet redden", weet Erik Breukink, de technisch direc teur van Rabobank. Het is precies wat de directie van de Tour wil. Jarenlang was het op zoek naar de formule die de span- PARIJS - „Het is een Tour voor Robert Gesink", oordeelde Erik Breukink, technisch directeur van Rabobank, bij het zien van het gisteren onthulde etappeschema van de Tour de France van 2011. „Maar het is ook een goede Tour voor Alberto Contador en Andy Schleck", weet Breukink. Voor wie niet? „Voor een renner als Denis Mentsjov, die het ook moet hebben van zijn tijdritten." Mentsjov vertrekt aan het eind van dit jaar bij Rabobank. Het stapt over naar Geox, de voortzetting van Footon. De Rus was dit jaar samen met Gesink cokop- man van de ploeg. Hij bereikte het podium in Parijs (derde), Gesink viel net buiten de top 5. Gesink is volgend jaar dé kopman van het team Rabobank. Hij was gisteren niet aanwezig in Parijs. Zijn vader raakte vorige week zondag zwaar gewond bij een toertocht in Limburg en sindsdien heeft de Achterhoeker andere zaken aan zijn hoofd dan koersen. Zo meldde hij zich direct af voor de Ronde van Lombardije. „Ik weet niet of Robert vandaag geïnteresseerd is in het schema", zei Breukink. „Wellicht om even wat afleiding te hebben. Het parkoers zal hem in ieder geval deugd doen." De ploeg waarmee Rabo naar de Tour trekt, zal er volgens Breukink een zijn met veel klim mers. „Ik denk niet dat je speciaal voor de ploe gentijdrit een tijdrijder mee moet nemen. Het gaat om de steun in de bergen. Dit jaar was er met twee kopmannen nog weinig ruimte om echte aanvallers mee te nemen. Met alleen Ro bert als kopman, kan dat volgend jaar wel." Sprintkanon Mark Cavendish (links) gende zomer te doen staat in Frankrijk. ning tot het laatste vasthoudt. „Af gelopen zomer was er een Tour met een goed ritme en zagen we een wedstrijd vol romantiek en spanning. Zo moet het", oordeelde Jean-Etienne Amaury, de grote baas van Tour-eigenaar ASO. Aan het doorgaans grootste the ma, doping, besteedde zowel hij als koersdirecteur Christian Prud- homme opvallend weinig aan dacht. De UCI kreeg zelfs een compli ment voor de manier waarop deze de strijd tegen doping voert en over winnaar Alberto Contador werd niet meer verteld dan dat het wachten is op de afronden van het onderzoek door diezelfde UCI. In afwachting daarvan was de Span jaard echter niet aanwezig in Pa rijs. In de gefilmde terugblik waarmee de presentatie traditioneel wordt geopend, kwam Contador dan weer vaak genoeg in beeld. Met an dere dubieuze (oud-)winnaars is dat wel eens anders geweest. De Tour houdt er van de terugblik te doorspekken met subtiele state ments. Dit keer werd de rol van Contador op hét moment dat de ketting van aanvaller Schleck eraf liep, nadrukkelijk in beeld ge bracht. ,Je kunt nu in ieder geval niet meer zeggen dat hij het niet door Aector Dooms TERNEUZEN - Amstelhoekje/Bakker heeft in de eerste klasse van het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal na een moeilijke periode aansluiting gevonden met de subtop. Het Axel- se team verloor deze competitie door een spelerstekort reglemen tair twee duels, maar de selectie is inmiddels versterkt met de komst van Jonathan en Junior Constan- cia en Soufian Doorns. Dat betaal de zich uit in een 9-5-overwinning tegen het lastige De Molenhoek. De koplopers Internetplan en Ten- cezaman schoten met scherp te gen respectievelijk Wenztler Pauw els (13-1) en ONyVA/De Tukker (8-2). 't Bierwinkeltje zette Cargill met 10-5 opzij. Max Korting/Pro Sport en Vliegende Vaart hielden elkaar na een boeiend duel in even wicht: 7-7. Café De Molenhoek-Amstelhoek- je /Bakker 5-9 (2-4): De Hoekse ploeg begon hoopvol aan de twee de helft, maar Amstelhoekje liep via vloeiende combinaties tussen Jonathan Constancia, Bart Rijckae- rt, Junior Constancia en Soufian Dooms in korte tijd uit naar een 7-2-voorsprong. Doorns scoorde vijfmaal. In de slotfase deed De Molenhoek nog iets terug. Doelpuntenmakers. Café de Molen hoek: Thijs de Blaeij 3, Jopie van 't Hof, Mare de Haas beiden 1. Amstelhoekje/Bakker: Soufian Dooms 5, Junior Constancia 2, Jona than Constancia en Bart Rijckaert bei den 1. Max Korting/Pro Sport-Vliegen- de Vaart 7-7 (5-4): Een aantrekke lijk duel met veel doelpunten. Max Korting verspeelde een ruime 4-0-voorsprong. Voor rust kwam de jonge Terneuzense ploeg al sterk terug. Daarna kansen over en weer met een terechte eindstand. Michel Nieuwelink schoot vier keer raak voor Max Korting, ter wijl Edo Lucieer voor Vliegende Vaart drie keer trefzeker was. Doelpuntenmakers. Max Korting/Pro Sport: Michel Nieuwelink 4, Jeroen Ver- vaet 2, Jurgen Verbraeken 1. Vliegende Vaart: Edo Lucieer 3, Nicky Imandt 2, Can Kiran, Ivica Bjelobrk bei den 1. 't Bierwinkeltje-Cargill 10-5 (5-3): 't Bierwinkeltje kende tradi tiegetrouw een moeizame start. Cargill kwam op voorsprong, maar daarna stelden de Terneuze- naren orde op zaken. In de tweede helft liep de thuisclub, mede dank zij topscorer Tim Faassen, uit naar een vlotte zege. Doelpuntenmakers. 't Boerwnnkellftje: Tim Faassen 4, Tim Bogaart, Jan-Willem Tangelder beiden 2, Ferco van der Hooft, Michel de Vries. Cargill: Randy van Overmeeren, Ricar- do de Bruijn beiden 2, Mike van Kolk 1. ONyVA/De Tukker-Tencezaman 2-8 (1-4): De verdedigende tactiek van de Westdorpenaren woog niet op tegen de aanvalsdrift van Tence- zaman. De Hulstenaren creëerden door goed samenspel veel kansen. Dat was goed voor een riante winst. Doelpuntenmakers. De Tukker: Ger- ben Dierickx, Tom.de Smet, beiden 1. Tencezaman: Norbert Baart, Kieran O 'Shea, Jari Vyaene, allen 2, Angelo Ver braeken, Roy Esseling beiden 1 Wenztler Pauwels-Internetplan 1-13 (0-5): Eenrichtingsverkeer. Jar- mo Giling scoorde maar liefst ze ven keer voor Internetplan. Pa trick Vonk maakte in de slotsecon den het enige doelpunt voor Wentzler/Pauwels. Doelpuntenmakers. Wentzler Pauw els: Patrick Vonk 1. Internetplan: Jarmo Giling 7, Ibrahim Eryürük 3, Michael Peters 2, Timo de Bruin. 1. tisieux Cap Fréhel; Le Mans Chateauroux Galibier 'Sferre- Cngvalier Vlo.daine fjnerolo SSPta) Saint-Gaudens ETAPPE - Mont des Alouettes KM 191 |F|?h3/7 Les Essarts - Les Essarts 1 73 PPP 04/7 OIonne-sur-Mer - Redon 198 HPh5/7! Lorient - Mür-de-Bretagne 17? ■30pp Carhaix - Cap Fréhel 158 Dinan - Lisieux Le Mans - Chateauroux 215 Pü Ö9/7 Aigurande - Super-Besse Sancy 190 jJOi-IÖ/Z Issoire -Saint-Flour 708 rm route vertrek aankomst Cr? individuele tijdrit ploegentijdrit O 11/7 R U S T D A de-Monts 2 t/m 24 juli 2011 totaal: 3.471 km 6 bergetappes (4 aankomsten bergop) 23 cols (2e categorie of hoger) 2 tijdritten [0 19/7: Aurillac - Carmaux 161 ffü 13/7 Blaye-les-Mines -Lavaur 168 10 14/7 Cugnaux - Luz-Ardiden b 209 m 15/7 Pau - Lourdes -156 |p'16/7 Saint-Gaudens Plateau de Beille 168 17/7 Limoux - Montpellier 187 O 18/7 R U S T D A G |PT9/7i St. Paul-T-C. Gap 163 1020/7 Gap Pinerolo b 179 1091/7 Pinerolo Galibier Serre-C. b 189 Modane Alpe-d'Huez b 109 0SI88B81 Grenoble Grenoble 41 BI 24.7 Créteil Parijs 160 AVP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70