Mosselgod bestiert 20| Jachthaven Perkpolder wordt op z'n vroegst vanaf 2014 aangelegd Ai Goddelijk Subsidie voor woonwijk Oversprong Lianen an Locht treedt op in Lutherse Kerk Rianne Meersschaert afgestudeerd master Vertraging wegens wegwerkzaamheden Foutieve datum in formulier fitheidstest Grote rommelmarkt buurthuis Kameleon Najaarsconcert van fanfare Nooit Gedacht BEELD Mannelijke torso is eerbewijs voor 'ware mosselgevoel' I - ffflSS - woensdag 20 oktober 2010 mammmmmm GROEDE Het trio Lienen an Locht geeft za terdag een herfstconcert in de Lu therse Kerk aan de Molenstraat in Groede. Maaike Roelofs, Martha Roelofs en Adrie Oosterling breng en cabaret, chansons, ballades en gedichten. Het optreden begint om 20.00 uur. De entree kost 12,50 euro, inclusief koffie vooraf. Reserveren is moge lijk via 06 - 50617910. HULST Rianne Meersschaert (24) uit Hulst is afgestudeerd als master in de Be drijfscommunicatie en Digitale Me dia aan de Universiteit van Tilburg. De oud-leerlinge van het Reynaert- college in Hulst rondde eerder met succes de studie Commerciële Eco nomie af aan de Avans Hogeschool in Breda. Aansluitend volgde ze de premaster - en de masteropleiding aan de Tilburgse universiteit. OOSTBURG/BRESKENS De Rondweg Breskens is in de nacht van vrijdag op zaterdag geslo ten. Er worden reparatiewerkzaam heden uitgevoerd. Verkeer wordt lussen 20 uur en 6 uur omgeleid via Schoondijke en Nummer Een. Op hetzelfde tijdstip vinden ook werkzaamheden plaats aan de Lan ge Heerenstraat, tussen Oostburg en Schoondijke. Daar is één weg helft afgesloten. Er worden tijde lijk verkeerslichten neergezet. Beide werken worden uitgevoerd in opdracht van de provincie. HULST De Stichting Welzijn Hulst heeft per ongeluk de verkeerde datum ge noemd voor de fitheidstest voor mensen tussen de 55 - en de 65 jaar in de gemeente Hulst. Deze zogehe ten Galm-test vindt plaats op maan dag 20 december en niet op 14 de cember. Voor meer informatie kunt men sen terecht bij de Stichting Welzijn Hulst via 0114 - 684700. TERNEUZEN Buurthuis De Kameleon aan de Dok weg in Terneuzen houdt zater dag 30 oktober een grote rommel markt. De opbrengst daarvan is be stemd voor de financiering van tal van jeugdactiviteiten. Er zijn nog verschillende plaatsen te huur, Kostprijs: 2,50 euro. Inschrijven kan bij Bennie de Krijger: 06 - 17387298. De markt wordt gehou den van 10.00 tot 13.00 uur. GRAAUW De fanfare Nooit Gedacht uit Graauw houdt zaterdag een najaars concert. In het plaatselijke dorps huis wordt vanaf 20.00 uur muziek uit de 60-er en 70-er jaren ten geho re gebracht. Op het programma staan onder meer nummers van Queen, Abba, Henry Mancini, El ton John, Stevie Wonder en Bryan Adams. Als gastvereniging treedt de fanfare Leopold en Albertisten uit Kieldrecht op. Deze zusterver eniging komt al zo'n vijftig jaar naar Graauw bij de kermis. Er is ook een after party. door Harmen van der Werf PERKPOLDER - Perkpolder Beheer BV schuift de aanleg van de jacht haven naar achteren. De nieuwe planning sluit beter aan bij de bouwwerkzaamheden op het veer- plein die pas zijn voorzien vanaf 2014. Een voordeel is ook dat de markt tegen die tijd wellicht gewil liger is. Perkpolder Beheer BV meldt daarover in de onlangs uitge komen tweede managementrap portage: De kans is groot dat de ko mende jaren de marktomstandig heden veranderen en die kunnen dan worden meegenomen in de planontwikkeling. Het plan Perkpolder, in en rond om de voormalige veerhaven en het veerplein van Perkpolder, krijgt ondertussen op papier steeds meer gestalte. In het gebied zijn - naast de jachthaven - 250 per manente huizen, 200 deeltijdwo ningen, een golfbaan met achttien holes, 75 hectare buitendijkse na tuur en een hotel-restaurant ge pland. De eerste werkzaamheden staan voor de deur. De sloop van het veerplein moet de komende zes maanden gebeuren, waarna de ophoging van het veerplein tot eind 2012 duurt. Perkpolder Be- door René Hoonhorst De natuur, de open ruimte, de zee en het strand maken Zeeuws-Vlaanderen bijzonder. Voeg daar de geografische ligging en de enigs zins bourgondische aard van zijn inwoners bij en de status van Tand je apart' is verklaard. De mossel is de 'verpersoonlij king' van die bijzondere én bourgondische aantrekkelijkheid van de streek, vindt de Zwingodin. Zij staat aan de Nederlandse rand van het grensoverschrijdende na tuurgebied, bij de monding van de Zwingeul. Als diva van zee en strand, zout en zoet voelt zij veel verwantschap met de mossel. Zwingodin hoorde op haar stek in het Zwin heel wat verhalen over de grootte, de kwaliteit, de culinai re mogelijkheden en de mooiste plaatsen waar al die geneugten het best tot zijn recht komen. Als het Zwin een godin verdient, dan mag de mossel ook een god hebben, die over zijn belangen waakt, oor deelde de Zwingodin grootmoe dig Ze besloot er zelf een te ma ken en die te laten regeren vanaf een plaats waar de mossel met alle egards en eerbied wordt behan deld en met smaak wordt veror berd. Veel van haar aanbidders vonden dat de Mosselgod zijn rijk moet bestieren vanuit Het Halve Maantje, het strandpaviljoen bij Breskens. Omdat de uitbater weet hoe hij de mossel in diverse ge rechten tot zijn recht moet laten komen, om de plek op de schei ding van strand en water én om het weidse uitzicht over Wester- schelde en Noordzee. Bovendien lokt de skyline van Vlissingen bij helder weer. 1 die attracties' bezorgen Marie-Louise Osté, schep per van Zwingoding en Mosselgod, en vele anderen een speciaal geluksgevoel. De Mossel god moet dat gevoel overbrengen, schoonheid symboliseren en man nelijkheid uitstralen (het oog van de Zwingodin wil ook wat). Dus is de goddelijke torso geboet seerd uit artista-klei en bedekt met linnen, dat elk plekje huid een 'eigen sfeer' geeft. De torso krijgt karakter met door weersin vloeden blauw en paars uitgesla gen, hoogbejaarde mosselschelpen en op de Kaloot gevonden kreu kels, verklaarde de Zwingodin. Glanzend blauwe verf en staalgrij ze lak benadrukken niet alleen de fraaie welvingen, maar dragen bij aan het 'ware mosselgevoel'. mmsÈÊÊÊÊ MÊÊÊ heer BV wil nu grond uit de weste lijke Perkpolder gebruiken voor de ophoging van het plein. Het was eerder de bedoeling baggerslib uit de Autrichehaven bij Westdorpe in te zetten, maar het inklinken daarvan duurt te lang, 18 tot 24 maanden. Het ophogen met grond uit de westelijke Perkpolder duurt langer, maar die grond klinkt snel ler in. Er moet in totaal 550.000 ku bieke meter grond worden gestort. Een opvallend nieuw element in het project is het extra ophogen van de golfbaan. „Het unieke is dat golfers straks kunnen afslaan op dijkhoogte met zicht op de Wester scheid", heet het in de tweede ma nagementrapportage. De Wester- scheldedijk moet daarom ook wor den verbreed. De verdere planning: bouwrijp ma ken en woningbouw westelijke Perkpolder 2012-2016; bouwrijp maken en woningbouw veerplein 2013-2019; realisatie van golfbaan, jachthaven en hotel in afstemming met woningbouw. Cruciaal voor realisatie van die plannen is het be sluit van de Raad van State begin volgend jaar over bezwaren tegen bestemmingsplan Perkpolder. Vooral boeren die grond dreigen te verliezen, zijn in actie gekomen. Strand, een kimmetje, Westerschelde, Michel Vergouwe is blij en trots dat de Mossel god zijn strandpavil joen heeft uitverko ren als domicilie. De Zwingodin kreeg in Het Halve Maantje bij Breskens het ware mos- door Sheila van Doorsselaer SINT JANSTEEN - De gemeente Hulst heeft 120.000 euro aan 'Van der Laan-subsidie' ontvangen voor de woonwijk Oversprong in Sint Jansteen. Deze subsidie wordt door het Rijk aan gemeenten verstrekt om wo ningbouwprojecten te stimuleren, zodat deze in de huidige crisistijd niet stilvallen. Ook moet de Van der Laan-subsidie de terugval aan werkgelegenheid beperken. Gemeenten met woningbouwpro jecten die door de economische crisis aan een zijden draadje hin gen, konden aanvragen indienen voor de stimuleringsregeling wo ningbouw. Hulst vroeg voor meer dere bouwprojecten bijdragen aan, maar in eerste instantie werden er daarvan geen gehonoreerd. Zo vis te de gemeente naast het net voor bouwplannen aan de Lange Nieuwstraat en aan de Van Rie- beecklaan in Hulst. Bij de tweede aanvraagronde viel Hulst met Oversprong II in Sint Jansteen als nog in de prijzen. Samen met projectontwikkelaar AM Wonen heeft Hulst besloten de ontvangen bijdrage in te zetten als kooppremie. Concreet houdt dit in dat de prijs van de nieuw bouwwoningen in Oversprong, die nu een prijskaartje hebben van tussen de 234.000 euro en 249.000 euro, met 10.000 euro zakt. Voor waarde is wel dat vóór 1 januari 2011 met de bouw van de wonin gen moet zijn begonnen. Om dat te realiseren, moeten op 1 decem ber minimaal vier woningen zijn verkocht. De subsidie is van toe passing op twaalf woningen van het type twee-onder-een-kap in de nieuwe woonwijk. Op twee van hen rust nu een optie. Het bouwrijp maken van de nieu we wijk is begin dit jaar begon nen. Oversprong II komt op de plaats van de terreinen van schiet vereniging Sint Jan, het clubhuis van de fanfare, garagebedrijf Van Putten en de bedrijventerreinen van Inghels en Verhelst. Het bouw plan omvat, uitgesmeerd over een aantal jaren, de bouw van tiental len woningen. Onder het motto 'Maak de Over sprong' wordt het Steense project aan de man gebracht. De mosselgod pronkt vlak na zijn onthulling fier op een paviljoentafel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66