Woonkamer Hotel na 50 jaar niet aan stoppen Historie Biervliet in boek 'tussen eb en overvloed' Jubileumviering in de basiliek met bisschop 'Zeeuws-Vlaamse' schepen thema lezing Jaaruitvoering fanfare met rrtusicalmuziek Grensdorp krijgt een modern kunstwerk Bonden en directie bereiken cao-akkoord woensdag 20 oktober 2010 In 1976 werd het café uitgebreid. Tot die tijd zat de woonkamer van de fa milie Sc brier direct achter het café. Hotelgasten kregen er hun ontbijt en het bestuur van de voetbalclub vergaderde bij Marie en Gerard 'op de bank'. Het echtpaar Schrier bouwde in 1960 meteen zeven hotelkamers op de bo venverdieping. Die zijn nog steeds hetzelfdedus zonder eigen douche en wc. Desondanks zijn de kamers s zomers nog altijd aardig bezet. Marie en Gerard Schrier (links) en Bram Duininck verzorgen de dagelijkse gang van zaken in hotel-café In de Buitenlust. Jannis van de Voorde (rechts) vier de er maandag, net als vijftig jaar geleden, zijn verjaardag. foto Peter Nicolai door Wout Bareman BIERVLIET - De geschiedenis van Biervliet is te boek gesteld. 'Bier vliet, tussen eb en overvloed' be handelt de geschiedenis van Bier vliet vanaf de middeleeuwen tot het moment dat de voormalige ge meente Biervliet in 1970 bij de ge meente Terneuzen werd gevoegd. Het boek wordt morgen om 19.30 uur gepresenteerd in de Neder lands Hervormde Kerk in Bier vliet. De schrijvers Barbara Van den Bos sche en Rinus Willemsen hebben geprobeerd de historie van Bier vliet toegankelijk te maken voor een breed publiek. Het boek geeft een beeld van politieke en econo mische ontwikkelingen van het stadje. Hoogte- en dieptepunten passeren de revue. Ook worden de mensen die er vorm aan gaven ge portretteerd, onder wie haringka- ker Willem Beukelszoon, die in de veertiende eeuw het haringkaken uitvond. De Biervlietenaren krij gen het boek cadeau van de ge meente Terneuzen. Ze kunnen een exemplaar tot 3 januari afha len aan de publieksbalie in het stadhuis in Terneuzen. Burgemeester Jan Lonink ont vangt morgenavond het eerste exemplaar. HULST Het kerkbestuur van de parochie van de H. Willibrordus te Hulst staat zondag 24 oktober stil bij het 75-jarig bestaan van de basiliek. Bis schop Hans van den Hende van het bisdom Breda gaat vanaf 10.30 uur voor in een pontificale eucharistie viering. Na de viering wordt een kopje koffie geschonken en bestaat de mogelijkheid voor een rondlei ding door het kerkgebouw met een bezoek aan de Librije, de schatka mer van de basiliek. De kerk in het centrum van Hulst werd door Paus Pius XI tot basiliek verheven. BRESKENS Historicus Arco Willeboordse geeft vrijdag een lezing in het Visserij museum in Breskens. Het museum is dan 's avonds van 19.30 uur tot 23.00 uur geopend in verband met de landelijke Museumnacht. Wille boordse vertelt over de reizen van vier VOC-schepen met de namen de Breskens, de Aerdenburgh, de Schoondijk en de Nieuwvliet. Die voeren samen 42 keer naar 'de Oost'. Om 19.30 uur begint een rondleiding door het museum. De lezing begint om 20.50 uur. AARDENBURG De Aardenburgsche Fanfaren geeft zaterdag de jaaruitvoering. Thema is musicals. Muziek uit onder meer de musi cals Elisabeth, The Lion King en Les Miserables komt voorbij. Er is bovendien ruimte voor andere mu zikale genres. Naast de fanfare treedt ook de drumband van de muziekvereniging op. Het concert in de Aardenburgse gymzaal aan de Sint Bavostraat be gint om 20.00 uur. De toegang is gratis. OVERSLAG Het grensdorp Overslag krijgt eind dit jaar een kunstwerk. Het wordt een modern beeld, vervaardigd uit verschillende soorten metalen. Bij het sculptuur komen ook informa tiepanelen met informatie over het kunstwerk en over de geschiedenis van het dorp. De aanleg van een loopbrug slaat een verbinding met de grenspaal die vlakbij staat. Een en ander wordt gerealiseerd in het in het kader van het project van de gemeente Terneuzen om kleine kernen in de gemeente toeristisch beter op de kaart te zetten. TERNEUZEN De directie van ICL-Industrial Pro ducts in Terneuzen (het voormali ge Broomchemie) en de vakbon den hebben een akkoord bereikt over een nieuwe cao voor de negen tig werknemers. Die hebben inge stemd met het onderhandelingsre sultaat. Het salaris gaat per 1 okto ber met 1,5 procent omhoog en in april 2011 nog eens met 0,75 pro cent. Ook is afgesproken dat plaats gezocht wordt voor een aantal jon ge gehandicapten. Scholing krijgt eveneens extra aandacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65