PZCI Bio Base Europe wil samenwerking Sluiskil voelt zich WK-stad Belgische deskundigen vrezen gevolgen van drugsmaatregelen intratuin 18 en 19 20 en 21 DUURZAAM Verschillende projecten moeten niet met elkaar concurreren Echtpaar Schrier denkt na 50 jaar niet aan stoppen Mosselgod bestiert rijk vanuit Breskens 17 Woensdag 20 oktober 2010 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De Euregio Schelde- mondraad vreest concurrentie voor het prestigieuze project Bio Base Europe in de Kanaalzone. Bij de deelnemende partners (Oost en West-Vlaanderen en Zeeland voorop) is onrust ontstaan over de snelle verwezenlijking van een ver gelijkbaar project in Delft: BE-Ba- sic. dat project wordt mede gefi nancierd door 'Brussel' en het mi nisterie van Economische Zaken. En ook BE-Basic begint met een proefinstallatie en bouwt een trai ningscentrum. Bovendien wordt in het Delftse project veel meer geld gepompt. Daarnaast staan bio-gerelateerde initiatieven op sta pel in Noord-Brabant en Gronin gen. De Zeeuwse milieugedeputeerde Marten Wiersma vindt dat met na me Bio Base Europe (met een proefinstallatie in de Gentse Ka naalzone, een opleidingscentrum in TerneuZen dat al in de steigers staat én energieleverancier Warm- C02, die de glastuinbouw voorziet van restwarmte en CO2) extra aan dacht verdient van de beide lands regeringen. „Erkenning van onze prestatie zou niet misplaatst zijn, ook in het vervolgtraject." Hoofd economische zaken Hedwig De Pauw van de provincie..Oost-Vlaan- deren: „We moeten met z'n allen voorkomen dat de projecten elkaar beconcurreren en elkaar onmisba Eugèue Verstraetem SLUISKIL - Het kanaaldorp Sluiskil voelt zich deze week een beetje 'stad'. Vooral door de inspannin gen van horecaman Meerten Dal- linga zijn de beste biljarters van de wereld in het dorp neergestreken om er uit te vechten wie zich we reldkampioen driebanden mag noemen. Een sportief evenement dat doorgaans alleen in grote ste den gehouden wordt. Om het festijn tot in de puntjes te kunnen organiseren, droeg Dallin- ga de voorzittershamer van de on dernemersvereniging Sluiskil be gin dit jaar over aan Jack Martens. „We zijn heel blij dat het gelukt is om zo'n groot evenement naar ons dorp te halen", sprak Martens gistermiddag organisator Dallinga toe. Die mocht met het doorknip pen van een strik een bord onthul len dat de ondernemersvereniging aan het begin van het dorp heeft neergezet. 'De ondernemers heten u welkom in de WK-stad', staat er op, om te beklemtonen dat alle bil- jartliefhebbers die naar Sluiskil ko men hartelijk welkom zijn. „Nu hier zo'n groot toernooi plaats vindt, wordt Sluiskil echt op de kaart gezet", zegt bestuurslid Debbie de Guchtenaere van de on dernemersvereniging met enige trots. foto Peter NicoSai re subsidies afsnoepen. Er moet daarom een goed afgestemde subsi dieregeling worden opgezet." En waar mogelijk moet nauwer worden samengewerkt. „Want we moeten niet allemaal opnieuw het wiel willen uitvinden." Naast Bio Base Europe is in het werkgebied van de Euregio Scheldemond ook het project Greenbridge in Oos tende in ontwikkeling. In een brief aan de TXveede Ka mer-commissie Economische Za ken, Landbouw en Innovatie en de Vlaamse tegenhanger voor Eco nomie wijst de Scheldemondraad op de noodzaak van een betere Vlaams-Nederlandse samenwer king en afstemming van alle pro jecten op het gebied van duurza me energie en de bio-gebaseerde economie. Alleen dan kunnen Vlaanderen en Nederland op Euro pees en mondiaal niveau een lei dende positie in de bio-economie innemen. De Kamercommissies zijn uitgenodigd voor een werkbe zoek. Deze week: hondenvoer, zak van 15 kg, verschillende smaken. Vanaf 34,95 NU PER ZAK x Geldig van woensdag t/m zaleidag Max 3 artikelen per klam. Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Belgische overheidsin stanties en drugsexperts zien met angst en beven de invoering van een pasjessysteem bij de coffee shops in de Nederlandse grens streek tegemoet. Ze vrezen dat de maatregel, die het drugstoerisme aan banden moet leggen, vérgaan de gevolgen heeft voor de illegale verkoop van softdrugs in met na me Vlaanderen. Criminoloog Bri- ce. De Ruyver, verbonden aan de Universiteit Gent, verwacht 'een geweldige boost van het illegale drugscircuit'. Volgens de crimino loog was tot voor kort zeker zestig procent van de coffeeshopbezoe kers in de grensstreek afkomstig uit België en Noord-Frankrijk. Ko men ze straks door het pasjessy- teem, dat alleen Nederlanders nog toelaat, voor een gesloten deur, dan zullen ze logischerwijze de 'rookwaar' dichter bij huis zoeken. Volgens recente cijfers telt de Vlaamse grensstreek nu al ruim duizend illegale verkooppunten. De Ruyver voorziet in de nabije toekomst een enorme uitbreiding. Hij vindt dat de politie de jacht op de illegale verkoop moet opvoe ren. Een gedoogbeleid voor coffee shops wijst hij resoluut van de hand. Dat zou het drugstoerisme richting België weer stimuleren. Er is eigenlijk maar één oplossing: le galiseren van softdrugs in heel Eu ropa. Op die manier zouden drugstoerisme én illegaliteit defini tief kunnen worden uitgebannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63