onnodig moeilijk Bar9a Dn het rood door graaocultuur s; n 27 Madrid na kwartier klaar met Milan Het altijd zo rustige Bremen in rep en roer Cadü lacht, Cadü huilt woensdag 20 oktober 2010 Het leek zo'n mooie avond te worden voor Cluj-aanvoerder Cadü (foto). Na een half uur zet te de Portugees Bayern München gisteravond op achterstand. Vier minuten later hielp Cadü de ploeg van Louis van Gaal echter weer in het zadel; met een eigen doelpunt (1-1). Zes mi nuten later deed zijn ploegmaat Cristian Panin hetzelfde (2-1). Uiteindelijk verloor Cluj met 3-2, tewijl het vier keer zelf scoorde. Alleen Mario Gomez scoorde namens Bayern. do.or Dick Sioteoie AMSTERDAM - Ajax heeft de kan sen om te overwinteren in de Champions League weer in eigen hand. Maar de Amsterdammers maakten het zichzelf gisteravond onnodig moeilijk tegen Auxerre: 2-1. Ajax gaf de regie in de 56e mi nuut, bij een 2-o-voorsprong, uit handen door eigen falen. Een rode kaart voor André Ooijer gaf Auxerre weer enige hoop op een remise, vooral omdat de Fran sen luttele seconden na Ooijers af tocht de aansluitingstreffer (2-1) maakten uit de toegekende vrije trap. Met kunst- en vliegwerk trok Ajax de zege over de streep. Vooral in de slotfase, toen de formatie van trainer Martin Jol zelfs even met negen man op het veld stond 1 omdat invaller Oleguer een bloed neus had, moesten de Amsterdam mers alle zeilen bijzetten. De „lucht klaarde vier minuten voor tijd pas weer een beetje op toen Dennis Oliech met een handsbal scoorde en daarvoor met zijn tweede gele kaart werd be straft. Het spel van Ajax was niet groots tegen de nummer zeventien van Frankrijk, maar wel uiterst effec tief Twee snelle aanvallen leidden voor rust al tot een comfortabele 2-o-voorsprong. Demy de Zeeuw, die tot nog toe aan een weinig suc cesvol seizoen bezig is, eiste in bei de gevallen een hoofdrol op. De in ternational, die tijdens de laatste twee interlands tegen Moldavië en Zweden op de tribune moest plaatsnemen, bracht zijn ploeg na zeven minuten op schitterende wijze aan de leiding. De Zeeuw heroverde de bal zelf op Auxerre, nadat een vloeiende aanval even daarvoor net niet was afgerond door Rasmus Lindgren, en joeg de bal in de bovenhoek. Na ruim 35 minuten stond De Zeeuw met een achteloos gegeven hakballetje aan de basis van de 2-0, gemaakt door Luis Suarez. De aanvoerder tikte de bal met de bui tenkant van zijn rechtervoet sub tiel langs doelman Olivier Sorin en tekende daarmee voor de 99e treffer van Ajax in de Champions League. Het wachten was na rust op de honderdste, maar ongelukkig bal verlies op eigen helft van Urby Emanuelson, die bezig was aan een uitstekende wedstrijd, bracht spits Oliech plotseling in balbezit tussen de centrale verdedigers Jan Vertonghen en Ooijer. Oliech ontsnapte en kon uiteinde lijk alleen nog door Ooijer met een overtreding worden gestuit. Het kostte de routinier een rode kaart, waarna Valter Bisra nog wat extra zout in de wond strooide door de vrije trap te benutten: 2-1. Trainer Martin Jol bracht met Ole guer een verdediger in de ploeg en hij haalde Miralem Sulejmani naar de kant. Dat fundament bleek sterk genoeg om de zege veilig te stellen, al was Auxerre nog één keer dicht bij bij de gelijkmaker, toen een kopbal van Adama Couli- baly van de lijn werd gehaald door Eyong Enoh. Ajax-Auxemre 2-1 (2-0). 7. De Zeeuw 1-0, 41. Suarez 2-0, 56. Birsa 2-1. Scheidsrechter: Benquerenca (Por). Ro de kaart: 55. Ooijer (Ajax), 85. Oliech (Auxerre, 2x geel), 90+1. Mignot (Auxerre). Gele kaart: Suarez (Ajax), Hengbart, Grichting, Chafni, Mignot (Auxerre). Aantal toeschouwers: 51.383. MADRID - Real Madrid lijkt na een derde overwinning op rij pro bleemloos op weg naar de knock-outfase van de Champions League. Het meest recente slachtof fer van de dadendrang van de 'Ko ninklijke' heet AC Milan. De ploeg van onder anderen Clarence See- dorf moest gisteravond met 2-0 buigen. De eindstand stond na een kwar tier spelen al op het scorebord. Cristiano Ronaldo schoot na der tien minuten een vrije trap verras send door de muur waarna Mesut Özil met wat geluk de score een minuut later verdubbelde. Daar mee was de wedstrijd gespeeld. In groep G gaat Real Madrid na drie duels aan de leiding. Ajax, dat met 2-1 won van Auxerre, staat met vier punten op gelijke hoogte met AC Milan. Auxerre staat nog met lege handen. Net als Real lijkt Arsenal zich ook te kunnen opmaken voor een ver volg in de Champions League. De ploeg van Arsène Wenger behaal de de derde overwinning in de groepsfase. Na de thuiszege van 6-0 op Braga in de eerste speelron de, leverde nu het duel met Shakhtar Donetsk een monstersco re op: 5-1. Halverwege was het 2-0 door goals van Song en Nasri. In de tweede helft zorgden Fabregas (strafschop), Wilshire en Cha- makh tussen de zestigste en de ze ventigste minuut voor 5-0. In de slotfase deed Eduardo da Silva, vo rig seizoen nog Arsenal, wat terug voor Sjachtar. door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Bij clubs als Bayern München, Schalke 04 en 1 FC Köln kun je van alles verwachten. Daar smeult de vulkaan elke dag en als het even tegenzit, staat de hele club meteen in brand. Bij Werder Bremen is alles anders. Geen club in Duitsland is zo onge voelig voor de stormen van buiten af als Werder Bremen. Daarom is het ook zo opvallend dat uitgerekend die club nu al we ken wordt geplaagd door interne twisten. Dat het rommelt in de club werd vorige week nog eens duidelijk toen uitlekte dat direc teur Klaus Allofs de spelerssalaris sen van de maand september maar voor de helft heeft uitbe taald. Afgelopen zaterdag na de wedstrijd tegen Freiburg (2-1-winst) kreeg Allofs de nodige vragen over die onorthodoxe maat regel, maar hij weigerde op de zaak in te gaan. „Alles is intern be sproken", was het enige dat hij kwijt wilde. De vrij drastische sanctie van Al lofs was een reactie op de zwaar te genvallende prestaties van Werder tot dusverre. De club - waarvan al tijd een plek in de top wordt ver wacht - stond tot aan het duel met Freiburg dertiende in de Bundesli- ga en ging onlangs in de Cham pions Leagea keihard onderuit bij Internazionale (4-0). „Daar kun je verliezen, maar de manier waarop dat gebeurde was schandalig", al dus Allofs. Namen noemde hij niet, maar het was zonneklaar dat hij onder anderen op Marko Arn- autovic doelde. Diens sterrenge drag kwam hem al op de nodige boetes en fluitconcerten te staan. Ondertussen vlogen ook doelman Tim Wiese en middenvelder Aar on Hunt elkaar nog eens in de ha ren. Volgens Wiese is het vertrek van Mesut Özil de voornaamste re den dat Werder dit seizoen zo ma tig presteert en dat schoot Hunt weer in het verkeerde keelgat, aan gezien hij in de meeste wedstrij den de positie van Özil heeft over genomen. Het gevolg was een ordi naire scheldpartij in de media tus sen twee ploeggenoten die het door Henk van den Boom BARCELONA - Terwijl de schulden last van de Spaanse voetbalclub Barcelona vorig jaar steeg tot maar liefst 430 miljoen euro, liet club voorzitter Joan Laporta zich per privéjet (kosten 150.000 euro) naar Zuid-Afrika vliegen voor promotio nele activiteiten rond het WK voetbal. Op etentjes werd al evenmin be zuinigd. Per wedstrijd gaf de club 20.000 euro uit aan catering. Voor de veiligheid van de voorzitter en zijn huis werd 516.000 euro uitge trokken. Laporta hield er ook een legertje privédetectives op na (kos ten bijna 2 miljoen euro) om de gangen van zijn 'vijanden' (onder wie huidig voorzitter Sandra Ron sel) na te gaan. „Er heerste een cul tuur van verspilling onder het vori ge bestuur", zegt een lid van de nieuw aangetreden bestuurders- ploeg onder leiding van president Rosell. De nieuwe leiding liet KPMG de boeken van het vorige bestuur napluizen, wat ertoe leidde dat de ledenvergadering vorige week be sloot om het beleid van Laporta voor de rechter aan te vechten. „Ik weet niet of ze geld in eigen zak hebben gestoken, maar wat ik wel weet is dat over honderdduizen den euro's geen verantwoording is afgelegd in de boeken", aldus de nieuwe vicevoorzitter Javier Faus. Joan Laporta, onder wiens voorzit terschap Bar^a sportief gezien de succesvolste periode uit de meer dan honderdjarige historie beleef de, lijkt het zware weer te hebben zien aankomen. Vlak voor de beëindiging van zijn mandaat sloot hij voor 84.000 euro een ver zekering van 25 miljoen euro af om zich in te dekken tegen even tuele claims als gevolg van wanbe stuur. „Alle grote bedrijven heb ben zo'n verzekering', aldus de ex-voorzitter, die op een persconfe rentie bijna drie uur nodig had voor zijn tegenoffensief. „Rosell is gefrustreerd en laat zich leiden door afgunst en wrok", zo hakte de voormalige voorzitter in op zijn opvolger. Toch kon Laporta, vriend en ver trouweling van Johan Cruijff niet goed uitleggen hoe hij vorig sei zoen de boeken kon afsluiten met een winst van 11 miljoen terwijl zijn opvolgers een verlies van 89 miljoen euro calculeren. Ook had de ex-voorzitter geen goede verkla ring voor het sportieve debacle met Zlatan Ibrahimovic. De club schoot er 37,2 miljoen euro bij in toen de Zweed na nog geen jaar moest vertrekken. Nu is hij succes vol bij AC Milan. Dan is er nog de investering van 18,5 miljoen euro voor de aankoop Klaus Allofs niet helemaal met elkaar eens wa ren. Tussen al rumoer door werd de se lectie van trainer Thomas Schaaf ook nog eens geplaagd door blessu res van de basisspelers Naldo, Mertsesacker, Frings, Fritz en Pi- zarro. Zonder het centrale duo Naldo/Mertsesacker was de verde diging van Werder een doorgangs huis voor elke gerespecteerde aan valler. Een bijkomend probleem is dat de van Arsenal overgekomen linksback, de Franse routinier Mi- kael Silvestre, zwaar onder vuur ligt vanwege zijn zwakke presta ties. Niemand moet er ook vreemd van opkijken als de Fin Pasanen vanavond tegen FC 1\ven- te de voorkeur boven Silvestre krijgt. Met al die spelers weer aan boord denkt Werder de sportieve crisis het hoofd te kunnen bieden. Te gen Freiburg werd er eindelijk weer eens een succesje geboekt, al was het voetbal niet om aan te zien. „We zullen ons de komende weken npg sterk moeten verbete ren", sprak Schaaf en zijn gezicht stond nog strakker dan anders. Maar de spelers toonden in ieder geval weer hun goede wil, vond Al lofs. En daarom is hij ook van plan om het achterstallige salaris bin nenkort alsnog over te maken naar de bankrekening van de voetbal lers. Ondanks alle hectiek van de laatste maanden'heeft Werder dus nog niet alle ka rakter trekjes verlo ren zien gaan. van terreinen, waar geen enkele be stemming voor was. En waarom liet de vorige voorzitter dure cham pagne uit Frankrijk aanrukken ter wijl de eigen Catalaanse cava zeker zo goed en goedkoper is? De geldk westie heeft de oude kloof binnen de eeuwig ruziënde Barga-familie weer een stuk dieper gemaakt. „Het prestige van Barqa is in ge vaar," waarschuwt Johan Cruijff in zijn wekelijkse column in de Cata laanse krant El Periodico. De vroe gere speler en trainer van Barcelo na veroordeelt de heksenjacht op de vorige voorzitter, hoewel hij er bij zegt geen verstand te hebben van cijfers. Vanavond treedt de ploeg van Pep Guardiola in de Champions Lea gue aan tegen FC Kopenhagen. „Als spelers moeten we ons hier niet mee bemoeien, maar deze po lemiek is voor niemand positief', zegt verdediger Gerard Piqué. Joan Laporta.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59