Slager Nieuwe hoogspanningsverbinding vanuit Borssele naar Tilburg 20l Hondenbescherming stopt samenwerking met opvang in Tholen won Auto-puzzelrit met MAC de Zeeuwen Boerenbruiloft in Kerkje van ESIesdiek Daniël Waaijenberg in De Vossenkull Trinity in concert bij Sportpunt Zeeland Stand van zaken project Zuid-West 380 kV Zuid West 380 kV «IPlsIiliiiiT woensdag 20 oktober 2010 KRABBENDIJKE Motor- en Autoclub de Zeeuwen houdt zaterdag een puzzel-gezellig- heidsrit. Startpunt is het erf van Rasenberg Wegenbouw aan de Oostpolder weg in Krabbendijke. Er is een C-klasse-route uitgezet voor beginners met eenvoudige op drachten. In afwachting van de prijsuitreiking wordt er bingo ge speeld. Q www.macdezeeuwen.nl ELLEWOUTSDIJK Klederdrachtgroep Mooi Zeeland en de Verhalenkring van 't Kerkje van Ellesdiek verzorgen zondag een boerenbruiloft. De huwelijks viering is het decor voor verhalen uit de kring en de presentatie van een nieuw boek van kringlid Jo Koeman. Koeman bundelde humoristische dialectverhalen onder de titel Zeeuwse Babbels. De bruiloft be gint om 14.30 uur. OUD-VOSSEMEER Concertpianist Daniël Wayenberg speelt vrijdag 22 oktober in De Vos- senkuil in Oud-Vossenmeer. De nu tachtigjarige pianist/componist de buteerde in 1953 in de Carnegie Hall in New York en maakte sinds dien veel succesvolle tournees. Be halve klassieke muziek en jazz speelt Wayenberg veel eigentijdse Franse muziek. Hij wordt gezien als een van de grootste Nederland se pianisten. Aanvang: 20.15 uur. GOES De Zuid-Amerikaans getinte, up tempo muziek van de vier leden van de band Trinity is zaterdag te horen bij Sportpunt Zeeland in Goes. Drie van de vier bandleden zijn broers en hebben wortels in Peru. Ze mengen hun Spaanstalige mu ziek met Keltische invloeden uit Ierland. De zaal is open vanaf 19.30 uur. www.bandtrinity.nl door Rob Paardekam THOLEN - De Hondenbescherming heeft laten weten dat ze vanaf vol gend jaar niet meer samenwerkt met de Elkie-stichting uit Tholen. De eigenaren daarvan reageren te leurgesteld, maar zijn vastberaden om door te gaan met de opvang van oude honden. Cock en Angeline Verhoek hebben aan de Roolandsedijk bij Tholen een dierenpension en trainingscen trum voor honden. Ze runnen er bovendien al tien jaar een senio- renopvang van de Hondenbescher ming. Deze organisatie wil de op vang van de oude honden echter centraliseren. Cok en Angeline worden bedankt voor de bewezen diensten. „Het is een enorme te leurstelling", laat het echtpaar we ten. „Het voelt alsof we aan de kant worden gezet en tien jaar werk in één keer teniet wordt ge daan. Zes honden verhuizen per 31 december naar de nieuwe cen trale opvang. Dat zal emotioneel niet meevallen." Toch zitten Cok en Angeline niet bij de pakken neer. Ze willen oude honden blijven opvangen om deze dieren een mooie oude dag te ge ven. Ze blijven dat sowieso doen voor mensen die de permanente opvang zelf kunnen bekostigen, maar het echtpaar wil ook een fonds oprichten voor de opvang van honden van minder draag krachtige baasjes. Die zouden an ders nooit terecht kunnen, omdat de opvang van een oude hond on geveer zeven euro per dag kost. Cok en Angeline weten nog niet hoe het fonds gaat werken. Ge dacht wordt aan een soort adoptie plan, waarbij mensen één of meer dere honden kunnen adopteren. De ministeries van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (voormalig EZ) en Infrastructuur en Milieu (voormalig VROM) werken samen met elektriciteitstransporteur TenneT aan een nieuwe hoogspanningsverbinding vanuit Borssele naar de landelijke elektriciteitsring bij Tilburg: Zuid-West 380 kV. Besluit over voorgenomen tracé uitgesteld De planning was dat de ministers medio september een beslissing zouden nemen over het voorgenomen tracé voor deze nieuwe 38okV verbinding. Er is besloten dat de beslissing over het voor genomen tracé wordt aangehouden. Dit in afwachting van de uitspraak bij de Raad van State over het tracé van het project Randstad 380 kV. Reden hiervoor is dat de uitspraak consequenties zou kunnen hebben voor de andere hoogspanningsprojecten waaronder Zuid-West 380. De ministers bepalen naar verwachting medio december het voorgenomen tracé. Proces tot nu toe Gedurende de eerste helft van 2010 heeft het (milieueffect- onderzoek naar zes tracéaltematieven plaatsgevonden. Van deze zes verschillende tracéalternatieven is onderzocht wat de relevante (milieu)effecten zijn. Met behulp van deze resultaten is het Meest Milieuvriendelijke alternatief (MMA) bepaald. De resultaten van het effectenonderzoekworden in de komende periode verwerkt tot een Milieueffectrapport. De keuze voor het voorgenomen tracé wordt bepaald door de ministers van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie en Infrastructuur en Milieu. Ook het ministerie Defensie is bij dit proces betrokken. I let MMA is uitgangspunt bij de keuze van dit tracé. Hiervan mag, mits goed gemotiveerd, f|| worden afgeweken. Naast aspecten zoals milieu, ruimtelijke plannen en beleidskaders kunnen ook kosten en (net)technische aspecten een rol spelen bij de keuze van het tracé. Het MMA is deze zomer besproken met de bestuurders van de betrokken gemeenten, provincies en water schappen. Zij hebben hun voorkeur voor een tracé kenbaar gemaakt richting de ministers van EZ en VROM. Daarnaast is ook overleg gevoerd met natuur- en milieuorganisaties en vertegenwoordigers van ZLTO. Planning Het besluit over het voorgenomen tracé is nog niet het formele besluit waarop inspraak mogelijk is. Om belanghebbenden en geïnteresseerden alvast te informeren over het voorgenomen tracé worden wel vast verschillende informatieavonden in de regio georganiseerd. Deze staan voor begin volgend jaar gepland. Nadat het voor genomen tracé bekend is, gaat het project de volgende fase in: de totstandkoming van het Inpassingsplan (bestemmingsplan op rijksniveau waarop wel inspraak mogelijk is) en de vergunnings aanvragen, de verdere optimalisatie van het tracé zelf en de uit werkingvan technische aspecten ten behoeve van de realisatie. Zeker van energie vBïw a 1 Bewoner door Rob Paardekam Stoomgemaal Oosterschel- de bij Poortvliet bestaat honderd jaar. Dat is reden voor een feestje, vindt eige naar Kees Slager. „Zeker als je be denkt dat de schoorsteen in het verleden bijna is gesloopt. Twee keer was het kantje boord." Senator, schrijver en journalist Kees Slager, onder meer bekend ,ij v Kees Slager staat in het topje van de 1Groen licht voor windmolens 2. Omwonenden tegen wozoco. 3. Veertien maanden cel na misbruik. Thoolse tips zijn altijd welkom op de redactie. U kunt bellen en mailen: 0113-315673 oftholen@pzc.nl. Bekijk onze blogs op www.pzc.nl/blogs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56