Borsele bezuinigt nog een miljoen PZC 17 M intratuin Single almanak Tip? redactie@pzc.nl BEVELANDf 18 en 19 BEGROTING Belastingverhoging onontkoombaar door tegenvallende Rijksuitkering 20 en 21 Dwalen door een zieke darm Turborotonde GOES - Met argwaan en afgrijzen, maar altijd is opgericht. Een behoorlijk ziek stuk dikke kunststof "darm verbeeld. In het halfduister rondreizende expositie is tot eind deze week nieuwsgierig, duiken bezoekers en patiënten darm: grote poliepen, roodontstoken bulten van de onverlichte darm proberen bezoekers te bezoeken. foto Willem Mieras het stuk dikke darm in dat op de eerste etage van Colitis ulcerosa, gaten van darmuitstulpin- de uitleg bij de ziekteverschijnselen te lezen. van het Goese Admiraal De Ruyter Ziekenhuis gen en aantastingen door Crohn zijn in de Een endoscopenlampje zou handig zijn. De Bekijk de video op www.pzc.nl door Luc Oggel HEINKENSZAND - Verhoging van riool- afvalstoffenheffing, schrap pen van de subsidie voor de schaapskooi, korten op het leerlin genvervoer en verlaging van de bij drage aan de Zeeuwse Muziek school. Het zijn een paar in het oog springende maatregelen die Borsele neemt om de begroting 2011-2014 sluitend te krijgen. Het zijn bezuinigingen die boven op al eerder aangekondigde maatre gelen komen. Borsele moest in to taal 2,9 miljoen euro zien te vin den voor een sluitende begroting. Er zijn eerder dit jaar al twee be-_ zuinigingsrondes geweest, maar door een tegenvallende juni-circu- laire (de uitkering uit het gemeen tefonds) moest er nog een derde ronde overheen van in totaal 1,1 miljoen. „De kaasschaafmethode bood nu geen uitkomst meer", zegt wethouder Marga Vermue. Daarom zijn er nu maatregelen ge nomen waar forse bedragen mee zijn gemoeid, zoals verhoging af val- en rioolheffingen (200.000 eu ro), leerlingenvervoer (100.000 eu ro), jeugdbeleid (50.000 euro) bij drage veiligheidsregio (tunnelkos- ten, 100.000 euro) sport (40.000 euro), muziekschool (40.000 eu ro), schrappen coördinatie dorpsra den en werkbezoeken (23.000 eu ro) en subsidie de schaapskooi (25.800 euro). Daarnaast is er nog geld gevonden in onder meer ver hoging van de leges voor huwelij ken, afschaffen van het ontbijt voor nieuwe burgers, het niet in vullen van vacatures en een ande re invulling van Monumentendag. Hoewel het nu lijkt alsof vooral de burger de rekening betaalt, is dat volgens Vermue niet het geval. „In het totaalplaatje van drie miljoen valt twee ton aan belastingverho ging nog mee. Het komt neer op twintig euro per huishouden. We namen voorheen de btw nooit mee in de kosten, terwijl dat wel mag. Dat gaan we nu wel doen, maar dan beperkt. We hadden for meel ook zes ton kunnen inboe ken. Dus de burger wordt eigenlijk nog best ontzien." Ondanks het feit dat er best een aantal drastische bezuinigingen zit aan te komen, spreekt Vermue van een 'goede mix'. Overigens komt de bezuiniging op de Wet maat schappelijke ondersteuning (WMO), die is geoormerkt vanuit het Rijk, er nog bovenop. De begroting 2011-2014 staat op www.borsele.nl Berenburcht is zeker niet de laatste school' Kees Slager gunt ook anderen mooi uitzicht Woensdag 20 oktober 2010 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Een single is allerminst eenzaam. De vrouwelijke collega op dat Goese kantoor is daarvan het levende be wijs. Ze heeft het goed met zichzelf. Tracteert zich op de lekkerste afhaal- gerechten van de roti-kraam, die ze, in gezelschap van de kat, gezellig met de voetjes op de bank oppeuzelt. Om vervolgens in een warm bad te plonzen, in een ruimte die na een kostbare ingreep nu meer weg heeft van een exotisch wellnesscenter dan het oude badkamertje. Gezellig met jezelf zijn, dat credo bracht ze ook op vakantie in prak tijk. Lekker bijkomen in een comfor tabel hotel, ergens in de Zuid-Spaan se bergen. Boekje erbij, een glaasje wijn, snoetje in de zon. Opgekikkerd keerde ze terug. Op kantoor is te mer ken dat ze lekker in haar vel zit. Ze is zelfs hardop met zichzelf in dia loog. Waarop een collega knipogend opmerkte: „Single zijn, er is veel voor te zeggen, alleen tja, je begint op den duur wel in jezelf te lullen. Intratuin Koudekerks - Gakjevveg 5 - www.intratuin.nl Deze week: hondenvoer, zak van 15 kg, verschillende smaken. Vanaf 34,95 NU PER ZAK KAPELLE - Het kruispunt Vierwe- gen (N666) tussen 's-Gravenpol- der en Kapelle wordt omgevormd tot een turborotonde. Dat is een rotonde met twee gescheiden ba nen, die ervoor moeten zorgen dat het verkeer sneller doorstroomt en de veiligheid wordt verhoogd. Pro vincie Zeeland begint maandag met de werkzaamheden, die tot de vrijdag voor kerst zullen doorgaan. Het verkeer wordt met borden om geleid. Het landbouwverkeer gaat via aparte routes. Bedrijven en wo ningen blijven bereikbaar voor de hulpdiensten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53