29 Zonderland en Wammes beiden naar toestelfinale Paul neemt juridische stappen tegen KNSB SWIet stip het beste verzekeringspakket. Mlc Laatste Tour-dagen Sluiskil zet standaard voor Lima Van der Meet door kwalificatie Glasgow Rossi mag toch testen voor Ducati Toch vierde zege voor Van Hummel *C \'::r" »-— .-Si"? gl p en Andy Schleck weten wat hen vol- foto Ian Langsdon/EPA gezien heeft", zei Breukink. Beel den van een schuldbewust kijken de Contador moesten dat gevoel verstevigen. Hoe Schleck die beelden zag? „Dat ze er de film mee begonnen, deed wel zeer", zei hij lachend zonder een oordeel te willen uitspreken over Contador. Of het hem extra motiveert de editie van 2011 te winnen? „Die motivatie is sinds de afgelopen Tour al heel groot. Ik ben in ieder geval blij met dit par koers." 17e etappe: Gap-Pinerolo (Ita) met Col de Montgenèvre (1860 m), de klim naar Sestrières (2035 m) en de Cote de Pramartino (912 m). 18e etappe: Pinerolo-Galibier met Col Angel (2744 m), Col d'lzoard (2360 m) en de Galibier. 19e etappe: Modane-Alpe-d'Huez met Col du Telégraphe (1566 m), Galibier (2556 m) en Alpe d'Huez (1850 m). 20e etappe: Grenoble-Grenoble, individuele tijdrit (41 km). 21e en laatste etappe: Créteil - Pa rijs Champs-Elysées (160 km). Bekijk de video van het Tourschema op het web- log Tour de Zélande. www.pZC.nl/blogs/tourdezelande woensdag 20 oktober 2010- door Edwin Fischer LEEUWARDEN - Schaatscoach Ingrid Paul neemt juridische stappen te gen de schaatsbond KNSB, die haar heeft geschorst voor een po ging tot omkoping bij de Olympi sche Spelen in Turijn. In een giste ren uitgebrachte persverklaring spreekt Paul de beschuldigingen in het onderzoeksrapport van de Commissie Turijn tegen. De sportkoepel en de KNSB maak ten zaterdag bekend dat schaats ster Gretha Smit en Paul tot en met de Olympische Spelen van 2014 niet aan de slag mogen in de Nederlandse schaatswereld. Ook komen ze een jaar lang niet in aan merking voor een licentie. ROTTERDAM - De Nederlandse WK-orgamsatie haalde gistera vond samen met Epke Zonderland en Jeffrey Wammes opgelucht adem. Beide turners staan zondag op de afsluitende dag van het WK in de Rotterdamse Ahoy toch in een toestelfinale. Voor Zonderland, die nipt de fina le op brug miste, was het gisteren iets minder lang twijfelen aan een goede afloop dan voor Wammes. Met nog één subdivisie te gaan ging de turner uit Heerenveen ge rust richting hotel. Zijn vijfde posi tie op rek op dat moment was vol doende. „Er kunnen hooguit nog drie turners een hoger cijfer dan ik halen, dus de achtste plaats is wel zeker." Dat gebeurde niet eens, Zonderland gaat als zevende de fi nale in en is blij. „Anders was het WK voor mij persoonlijk toch in mineur geëindigd. Nu heb ik kans om revanche te nemen voor de matige oefening van de kwalifica ties. Ik hoop nu dat ik het publiek een medaille kan geven." Wammes was ook al uit Ahoy ver trokken, maar was nog niet gerust. Toch plaatste ook hij zich voor de slotdag. Op sprong mag de Amster dammer, die tweede reserve voor de rekfmale is, proberen zijn eer ste WK-medaille te behalen. „Dat zal moeilijk worden, maar ik ga het wel proberen. Met zwaardere sprongen in de finale hoop ik mijn kans op het podium te vergroten. Maar het blijft ook wat geluk heb ben." Het Nederlands team, maandag ge voelsmatig al zeker van een plaats bij de beste 24 landen en dus zeker van plaatsing met het team voor het olympisch kwalificatie-WK van volgend jaar, eindigde uitein delijk op een prima zeventiende plaats. Dat was de hoogste positie ooit, want tot dusver was een twintigste plek het beste resultaat (Stuttgart, 2007). China gaat als beste de landenfina- le in. De beste meerkamper in de kwalificaties was de Japanner Ko- hei Üchimura. Vandaag en mor gen staan de teamfinales op het programma in Rotterdam. SLUISKIL - De Terneuzense burgemeester Lonink plaats te het WK driebanden, dat vandaag in Sluiskil begint, gisteravond in context. „Volgend jaar wordt het WK in Lima gehouden, waar 10 miljoen mensen wonen. Wij hebben vandaag de 2463e inwoner van Sluiskil verwel komd..." De organisatie hoeft zich echter allerminst klein te voe len, bleek tijdens de officieuze opening met zang, mooie woorden en de onthulling van de trofee. Voor die beker speelt de crème de la crème van het mondia le driebanden tot en met zondag (foto). Vandaag opent de titelstrijd om half elf al meteen met een kraker van jewelste. Thuisspeler Jean Paul de Bruijs treft titelfavoriet Dick Jaspers. „Sentimenten ken ik niet", zei Jaspers gisteren. „Het maakt niet uit tegen wie ik speel, ik wil altijd winnen." foto Peter Nicoiai GLASGOW Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke heeft zich door de kwalificatie geslagen in het 25.000 dollar toernooi in Glas gow. Ze won in de eerste ronde van Hannah Pickford uit Engeland met 6-2 6-1 en in de tweede en laat ste ronde van de Engelse Jessica Ren met 3-6 6-0 6-1. Vandaag begint het hoofdtoernooi in de Schotse stad. PARIJS Yamaha heeft motorcoureur Valen tino Rossi toestemming gegeven in november al te testen voor zijn nieuwe team Ducati. De negenvou dig wereldkampioen uit Italië ver laat de Japanse renstal en komt in 2011 uit op de motor die in zijn ge boorteland wordt gefabriceerd. Ros si moest lang wachten op permis sie van Yamaha, dat hem aan zijn contract wilde houden. SAN YA Kenny van Hummel heeft gisteren toch zijn vierde ritzege in de Ron de van Hainan geboekt. De Neder landse renner behaalde maandag al zijn vierde overwinning in de Chi nese etappekoers, maar moest deze weer inleveren. Hij werd gediskwa lificeerd vanwege stayeren achter de ploegleiderswagen in de slotfa se. Van Hummel nam gisteren wraak in de negende en laatste rit. De sancties kwamen drie maan den nadat de commissie-Turijn be wezen achtte dat trainster Paul en haar pupil Smit hebben gepro beerd de Poolse rijdster Katarzyna Wojcicka met een geldbedrag over te halen om zich terug te trekken van de 5000 meter. Daardoor zou eerste reserve Smit alsnog aan de start kunnen verschijnen. Ze heeft grote kritiek op het rap port. „Vermoedens en aannames worden gepresenteerd als feiten. Vervolgens worden er wel stellige conclusies getrokken." Paul zegt dat zij destijds een verweer heeft gestuurd, maar nooit een reactie heeft ontvangen. Bij ZLM zijn uw vakanties goed en voordelig verzekerd. Wie meerdere verzekeringen bij ZLM afsluit, krijgt zelfs 8% korting op de premie- Dat is één van de redenen waarom onze klanten zo tevreden zijn. Meer weten over de voordelen van ZLM? Kijk op zlm.nl of neem contact op met uw ZLM adviseur. u tevreden, wij tevreden verzekeringen r Dat vinden niet alleen onze klanten maar blijkt ook uit onafhankelijk consumentenonderzoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49