zeeland 19 Ruw materiaal Zeeland de creativiteit te prikkelen Rabelink staat voor de klas in Sirjansland Kinderen op excursie door natuur Slotbos Lezing over medische verrassingen in Bijbel Cursus Klim in je pen en Durf een gedicht Reeën en damherten spotten op excursie woensdag 20 oktober 2010 S -1 mmm. m m >mm mmmm, s m s Veel mensen hebben wel een digitale camera. Wat ze vervolgens met het ruwe materiaal moeten doenis minder voor de hand lig gend. Met moviemaker wordt structuur in de opnamen gebracht. Een prachtige omgeving om te wonen, vindt Eef de Graaf. Die („Net als Kianoosh") er veel waarde aan hecht dat mensen om zich heen kijken. „En zo de schoonheid van de wereld zien." HAAMSTEDE Kinderen tussen de 8 en 12 jaar kunnen vandaag aan de wandel in het Slotbos en door de Zeepedui- nen. Met een gids van Natuurmo numenten wordt op onderzoek uit gegaan naar natuur en bunkers. Het vertrek is om 10.00 uur vanaf het toegangshek van Slot Haamste de. Ouders kunnen met een gids apart op pad. Meer info via de VW Haamstede: 0900-2020233. BRUINISSE ZIERIKZEE Schrijfdocent Ester van Meurs van Schrijfwerkplaats Lettervers biedt twee nieuwe schrijfcursussen aan: Klim in je pen II en Durf een Ge dicht II. Klim in je Pen begint vandaag. De ze zevendelige cursus gaat over het (leren) schrijven van verhalen. Durf een Gedicht gaat voorname lijk over het (leren) schrijven van gedichten. Deze cursus bestaat uit vier delen. .Meer informatie en aanmelden kan via www.lettervers.nl. Eef de Graaf en Kianoosh Gerami in hun galerie. Op de achtergrond werken ZIERIKZEE - Burgemeester Gerard Rabelink is bezig met zijn jaarlijk se tournee langs de Schou wen-Du ivelandse kernen. Vandaag staat hij als leraar voor de klas van de openbare basisschool aan de La- geweg in Sirjansland. Rabelink - die een onderwijsach- tergrond heeft - vertelt de groepen 7 en 8 over hoe de gemeente wordt bestuurd. De les duurt van 9.00 tot 10.15 uur. De gastles van Rabelink in Sirjans land maakt deel uit van de serie kernbezoeken die de burgemeester aflegt. Eerder kregen Brouwersha ven, Bruinisse, Noordgouwe, Serooskerke, Zonnemaire en Oos- terland de eerste burger op be zoek. Na Sirjansland volgen nog bezoeken aan Nieuwerkerk (22 ok tober), Scharendijke (3 november), Dreischor (4 november) en Burgh-Haamstede (18 november). Rabelink hecht veel waarde aan vrijwilligerswerk, waardoor de leef baarheid van dorpen en steden kan worden verbeterd. Eerder ser veerde de burgervader koffie in het dorpshuis van Oosterland. Vrij dagmiddag 22 oktober geeft hij om 15.30 uur zwemles in zwembad Dolfijn in Nieuwerkerk. Het pro gramma van de kernbezoeken van de burgemeester wordt in overleg met de dorpsraden opgesteld. BURGH-HAAMSTEDE Staatsbosbeheer houdt donderdag 21 en 28 oktober een reeënspeur- tocht en vrijdag 22 en 29 oktober een damhertenexcursie. De toch ten beginnen om 16.00 uur. De ex cursies duren ongeveer twee uur. Honden mogen niet mee. Deelne mers wordt geadviseerd stevig schoeisel, onopvallende kleding en een verrekijker mee te nemen. Om de groep niet te groot te maken, is vooraf opgeven noodzaak: via het VW: 0900-2020233. van Gerami, bestaande uit gefotografeerde handen. foto Dirk-Jan Gjeltema Arts Alie Hoek-van Kooten houdt donderdag in het Hervormd Vere nigingsgebouw in Bruinisse een le zing over 'Medische verrassingen in de Bijbel, in relatie tot medische kennis van vandaag'. Dat doet ze als gast van de christe- lijk-maatschappelijke vrouwenorga nisatie Passage. Hoek heeft heel wat boeken op haar naam staan, on der meer gewijd aan huwelijk en seksualiteit. Ook niet-leden zijn welkom. Aanvang 19.45 uur-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43