?ZC x d Filialen bieb minder vaak open 1 Twijfel over meer winkels intratuin Externe partijen mogen Maarstraat ontwikkelen Single 20 en 21 II SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 BEZUINIGINGEN Bibliobus korter in kernen, vestiging Zierikzee ongemoeid Snelheidsduivels op A58 gesnapt almanak Suikerbieten met een lichtje Slager laat anderen meegenieten van zijn mooie uitzicht Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Creativiteit leuk en prikkelend stimuleren Woensdag 20 oktober 2010 door MeSéta Lanting ZIERIKZEE - De bibliotheekfilialen in Bruinisse en Burgh-Haamstede blijven open, maar wel minder vaak. Ook de bibliobus die alle ove rige kernen aandoet, moet uren in leveren. Hiermee vangt het college de 75.000 extra kosten op die Biblioos- terschelde sinds dit jaar in reke ning brengt. Dit bedrag komt bo venop de jaarlijkse bijdrage van ruim 720.000 euro voor de biblio theekvoorziening op Schouwen- Duiveland. Begin dit jaar besloten college en raad de extra kosten niet structureel op te nemen in de begroting. De bibliotheek moest bezuinigen. Ex-wethouder Wij nand Renden stelde voor om de fi lialen in Burgh-Haamstede en Bruinisse te sluiten. Daar ging de raad - na felle protes ten - niet mee akkoord. Om toch de kosten naar beneden te breng en werd besloten onderzoek te doen naar de toekomst van de bi bliotheekvoorziening op Schou- wen-Duiveland. „We hadden afge sproken dat we zouden kijken hoe we de bibliotheken in stand kon den houden en de oplossing ligt er nu", zegt Wethouder Wim Stou ten. De filialen in Bruinisse en Burgh-Haamstede worden service punten. Daarmee is het niet langer verplicht de bibliotheken mini maal 15 uur in de week open te houden. Het filiaal in Bruinisse is vanaf 1 januari nog maar negen uur per week open. Dat geldt ook voor Burgh-Haamstede in de win termaanden. In de zomer is Burgh-Haamstede 15,5 uur open omdat in die periode veel toeris- ZIERIKZEE - Het college laat de her ontwikkeling van het lege terrein in de Maarstraat in Zierikzee over aan een marktpartij. Dat blijkt uit antwoord op de vragen van de CDA-fractie. Op het terrein stonden tot 2007 historische, maar vervallen pak- huisjes. De staat van de gemeente lijke pandjes was dermate slecht dat besloten is om te gaan slopen. ten gebruik maken van de bieb. Beide filialen houden ook in de nieuwe situatie een avondopenstel- ling. Ook de bibliobus ontkomt niet aan bezuinigingen. De bus blijft de zelfde route rijden, maar het aan tal uren dat een bus in een kern staat, wordt minder. Daarmee be spaart de gemeente ongeveer 65.000 euro. De kortere sta-tijd gaat pas in november 2012 in, om dat voor het contract met de bi bliobus een opzegtermijn van een jaar geldt. De vestiging in Zierik zee blijft ongemoeid. Sindsdien staat rondom het ter rein een schutting en tegenwoor dig doet het terrein dienst als op slag van bouwmateriaal voor de restauratie van het Stadhuismu seum. Als de restauratie is vol tooid, gaat het college op zoek naar externe partners die er brood in zien om een nieuwe invulling te geven aan het gebied. Tot die tijd blijft de schutting staan. KAPELLE - Op de A58 bij Kapelle werd gistermiddag rond drie uur het rijbewijs van twee automobilis ten ingevorderd omdat ze wel heel erg hard reden. Deze automobilisten, een 42-jarige man uit Oosterhout en een 25-jari ge man uit de Wouwse Plantage, werden daar door de verkeerspoli tie gelaserd terwijl ze een snelheid hadden van 200 kilometer per uur. NIEUWERKERK - Voor er ruimte komt voor meer winkels in Nieu- werkerk moet de gemeente Schou- wen-Duiveland zich opnieuw bui gen over de vraag hoe de detailhan del op Schouwen-Duiveland zich het beste kan ontwikkelen. Dat is de visie van de Kamer van Koophandel (KvK) Zuidwest-Ne derland die, in haar advies over het nieuwe bestemmingsplan van Nieuwerkerk, de gemeente 'waar schuwt voor uitbreiding van win kels'. Er zijn plannen voor meer detailhandel in de Vierbannen- straat. Tegelijkertijd is strijd gaan de over de plaats van vestiging van de Aldi, volgens de KvK met 'mo gelijk ook nog ruimte voor andere branches'. Dat strookt niet met de twee jaar geleden vastgestelde De- tailhandelstructuurvisie van de ge meente, stelt de Kamer. Daarin wordt duidelijk aangegeven dat in Nieuwerkerk maar plaats is voor één supermarkt en eventueel enke le winkels in de dagelijkse goede rensector. De KvK pleit voor een zorgvuldige ontwikkeling, omdat uitvoering van de plannen het winkelbestand in andere kernen onder druk kan zetten. Tip? redactie@pzc.nl Een single is allerminst eenzaam. De vrouwelijke collega op dat Goese kantoor is daarvan het levende be wijs. Ze heeft het goed met zichzelf. Tracteert zich op de lekkerste afhaal- gerechten van de roti-kraam, die ze, in gezelschap van de kat, gezellig met de voetjes op de bank oppeuzelt. Gezellig met jezelf zijn, dat credo bracht ze ook op vakantie in prak tijk. Lekker bijkomen in een comfor tabel hotel, ergens in de Zuid-Spaan se bergen. Boekje erbij, een glaasje wijn, snoetje in de zon. Opgekikkerd keerde ze terug. Op kantoor is te mer ken dat ze lekker in haar vel zit. Ze is zelfs hardop met zichzelf in dia loog. Waarop een collega knipogend opmerkte: „Single zijn, er is veel voor te zeggen, alleen tja, je begint op den duur wel in jezelf te lullen." ZIERIKZEE - Rob Kuulkers ön Marjolein Kremer snijden lampions uit suikerbieten. De twee zijn opstappers van de Mathilda uit Battenoord. Deze 32 meter lange en 5 meter brede klipper doet mee aan de Bietentocht die gistermiddag afmeer de in Zierikzee. Aan de tocht doen dit jaar negen tien schepen van de bruine vloot mee. „We had den mooi weer en voldoende wind," zegt schip per Jaap van Teylingen die voor de negende keer met zijn Mathilde deelneemt. De Bietentocht wordt sinds 199 gehouden en is bedoeld de her innering aan de beurtvaart levend te houden. De vierdaagse zeilrace startte maandag in St. Anna- land, doet vandaag Bruinisse aan en finisht mor gen in Willemstad. foto Dirk-Jan Gjeltema Druk- en zelfouterr^öbfbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Ma*. 3 klant. Koopavond donderdag en vrijdag. Intratuin Koudekerke - Gsïgeweg 5 - www.intratuin.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41