van Wings to Victory je matras stoppen? 23 Hl 'Geen vrolijk gezicht' brieven li- Heeft u een foto gemaakt van nieuws of sport? Zet hem in het album www.pzc.nl/foto woensdag 20 oktober 2010 Voorzitter Marien van Dijk van Wings to Victory is enigszins ver baasd over de reactie en zegt dat Defensie op de hoogte was van het onderzoek. „Petersen stelt zich wel heel formeel op. Wij doën dit altijd in nauw overleg met het ber gingsteam van de luchtmacht. Wat wij doen is vooronderzoek en dan haal je altijd stukjes naar boven." „Er zijn meer verenigingen in het land die zich hiermee bezighou den. Het is belangrijk werk, want er zijn pog altijd tientallen vermis ten in Nederland. Wij zijn geen schatgravers, ons doel is om infor matie over vermiste militairen bo ven water te krijgen, zodat ze als nog een waardige begrafenis kun nen krijgen. Zo hebben we door ons onderzoek op het strand van Zoutelande de identiteit van de vliegeniers kunnen achterhalen. Je hebt geen idee wat dat met de na bestaanden doet, dat ze eindelijk weten waar opa is neergestort." Wings to Victory haalde bij haar zoektocht naar vliegtuigdelen van een B24 bommenwerper afgelo pen zaterdag een emmer vol klei ne vliegtuigdelen uit de bodem, waaronder een horloge, typeplaat jes, een deel van een wielpoot en een mitrailleur. De lichamen van de twee militairen die bij het neer storten van dit vliegtuig zijn ge sneuveld, zijn overigens al gebor gen en herbegraven. 1 p I mI i Piet van 't Westeinde bij de plek van het ongeval. foto Willem Mieras HEINKENSZAND - 'Krap acht jaar oud' was Piet van 't Westeinde, toen de Amerikaanse bommenwer per Liberator B24 op 18 september 1944 door de Duitsers uit de lucht werd gehaald. „Het was geen vro lijk gezicht, dus ik mocht van mijn ouders ook niet alles zien", zegt hij. „Wel zag ik het brandende vliegtuig neerstorten en de acht pa rachutisten eruit springen." Twee militairen sneuvelden. „De een kon vanwege de vlammen niet meer bij zijn parachute en sprong met een ander mee, maar viel uiteindelijk toen de parachute met een plof uitklapte. De ander durfde niet te springen. Zijn lichaam was verkoold en is in stuk ken teruggevonden." Van de acht parachutisten werden er zes krijgs gevangen genomen en naar Oost-Duitsland overgebracht. „Die hadden een rottijd." Twee ontsnap ten en hielden zich schuil in schu ren in Heinkenszand. „De een overleefde op zijn noodrantsoen, de ander op rauwe aardappels." Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Polder De 's Gravenpolder is een 700-jari- ge polder, ontstaan achter de be scherming van het eiland Wulpen (bij Cadzand) en na het ontstaan van het Zwarte Gat verdween Wul pen met de bescherming tegen de Noordzee. Gedurende de Tachtigja rige Oorlog is de Zwartegatse kreek ontstaan met zoutwater invloeden waardoor het nabij gelegen land ongeschikt werd voor landbouw en tot natuurgebied verviel. Met de overeenkomst met België ont stond een drang naar natte natuur gebieden zonder enig besef te heb ben van de hydrologische werking van het buitendijkse zeewater waardoor verzilting ontstaat met schade voor de landbouw. Vreemd dat zulke activiteiten enkel in Zeeuws-Vlaand eren geschieden. L.J. Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens Nekschot 'Ik beledig niet,' stelt cartoonist Gregorius Nekschot in de krant van 16 oktober? O nee? Dan maar eens op zijn site kijken. Natuurlijk, als Nekschot de vertrekkende pre mier J.P. Balkenende in verband brengt met 'de door eeuwenlange inteelt geperverteerde bewoners van het Nederlandse platteland' die ook nog vatbaar zijn voor gods dienstwaanzin, is dat geen beledi ging. 'Ik ben satiricus,' zegt Nek schot, 'een frisse, kritische geest. Ik registreer.' Andere beroepsbeoefe naars die zich baseren op 'registre ren' zoals journalisten, historici en wetenschappers in het algemeen, weten echter steeds dat zij hun stel lingen desgevraagd moeten kun nen onderbouwen. Nekschot debi teert daarentegen regelmatig halve waarheden op zijn website en hal ve waarheden worden terecht voor erger gehouden dan hele leugens. Vrijheid van meningsuiting? Nek schot tekent goed, maar is verder gewoon een negatieveling die zon der zijn suggestieve praatjesmake rij in zijn branche vermoedelijk minder bekend zou zijn. Jan Zwemer Bisschopstraat 4, Serooskerke Tennisbaan Dos De Vlissingse wethouders van Doorn en Polderman zouden be zien wat er moest gebeuren met het parkeerterrein, maar er wordt dus zeer weinig gedaan. En F. Dob- belaer (secretaris tennisvereniging) heeft zo veel kapsones om te dur ven beweren dat Dos recht heeft op deze parking. Nogal logisch dat leden en vrienden met hond en pa rasol gratis naar het strand gaan. H.M. van der Welle V. van Goghlaan 20, Vlissingen bshsb mm r€ 2-69V iub«eumaa Stop uu; urijgeuallen spaarloon lieuer in een nieuwe matras, of een bank, bed of mooie fauteuil. Tot 30 nooember krijgt u ook nog eens mooie kortingen tijdens de jubileumactie oan Hülsta. Dat loont! Betreft specifieke jubileumaanbiedingen, vraag onze adviseursom de voorwaarden www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25