ook een mooi uitzicht Veerse musea hopen op record 21 O'Moda bouwt distributiecentrum op Business Park in Zierikzee geeft mensen de mogelijkheid om schoorsteen te beklimmen Belgische deskundigen vrezen gevolgen van drugsmaatregelen woensdag 20 oktober 2010 heeft de firma Harm Meijer uit Den Boer bovenin de pijp een extra verdieping aangebracht, waar door het mogelijk is om helemaal naar boven te klimmen en vervol gens te genieten van een adembe nemend uitzicht over het Thoolse landschap en de Oosterschelde. Dat genot gunt Slager niet alleen zichzelf Zaterdag houdt hij een open dag om de honderdste ver jaardag van het stoomgemaal te vieren. Wie het leuk vindt, mag dan op eigen risico de schoorsteen beklimmen. „Mits het weer dat toelaat", beklemtoont Slager. „Als het heel slecht weer is, nemen we geen risico's." De eigenaar heeft tevens het plan opgevat om de pijp nog één keer te laten roken, maar dat bleek nog een hele klus te zijn. Slager schakel de de lokale brandweer in. Die was zeer bereidwillig, maar kwam tot de conclusie dat ze weinig kon betekenen. „De brandweer heeft wel een rookmachine voor oefe ningen, maar er komt witte rook uit", stelt Slager. „Daar zie je bijna niets van. Daarom zal ik in België een paar rookpotten moeten gaan kopen." Het inloop- en klimfeestje, zoals Slager het noemt, duurt zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Om 15.00 uur zal de schoorsteen nog één keer roken, leder een is welkom aan de Schelphoekse- weg, ten zuiden van Poortvliet. Stadhuismuseum De Vierschaar in Veere verwelkomde deze week de 1 duizendste bezoeker van dit jaar. foto Ruben C door Maurits Sep schoorsteen. Bezoekers kunnen deze zaterdag beklimmen tijdens de open dag van het gemaal, foto Willem Mieras VEERE - Nog een week en tweehon derd bezoekers te gaan en dan heb ben de Veerse musea een record te pakken: voor het eerst in hun be staan stevenen De Vierschaar en De Schotse Huizen af op tiendui zend bezoekers per museum in één seizoen. Stadhuismuseum De" Vierschaar heeft die magische grens al be reikt. Dat gebeurde maandag, toen het echtpaar Baron-Wattel uit het Gelderse Eist - met Walcherse wor tels in Gapinge - het Veerse stad huis bezocht. Het stadhuismuseum passeerde de tienduizend-grens iets eerder dan vorig jaar. „Toen lukte dat aan het eind van het seizoen", zegt Simo- ne den Dikken, die beide Veerse musea beheert namens de stich ting Delta Cultureel. Het seizoen loopt tot en met 31 oktober. Het grootste aantal bezoekers in één jaar trok De Vierschaar met een expositie van werk van Engel Hoogerheyden, een in Middelburg geboren kunstenaar. „Die trok lan delijk de aandacht en toen hadden we bijna twaalfduizend bezoe kers", vertelt Den Dikken. Het stadhuismuseum trekt de laat ste jaren meer bezoekers dan De Schotse Huizen. Maar ook dat mu seum, dat dit jaar zestig jaar be staat, lijkt dit jaar weer tiendui zend bezoekers te kunnen binnen halen. Volgende week, op 31 okto ber, sluit het seizoen en de teller staat volgens Den Dikken nu op 9800. Met de komende Museum nacht (vrijdag aanstaande) en de herfstvakantie in het verschiet, moet het lukken de nog gewenste tweehonderd bezoekers over de drempel te krijgen, hoopt en ver wacht zij. „Het zou voor het eerst in ons bestaan zijn dat we dan in allebei de musea in één seizoen meer dan tienduizend mensen hebben ontvangen." De twee Veerse musea doen mee aan de Museumnacht. Van 19.00 tot 20.00 uur zijn er activiteiten voor kinderen van 6 tot 12 jaar in De Schotse Huizen. Om 20.30 uur is er een inloop in Stadhuismu seum De Vierschaar. Van 21.00 tot 22.30 uur vindt de Grote Veerse Quiz plaats (opgeven via svandam@veersemusea.nl). De museumnacht wordt om 00.01 uur afgesloten. www.deltacultureel.nl www.schotsehuizen.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Belgische overheidsin stanties zien met angst en beven de invoering van een pasjessyteem bij de coffeeshops in de Nederland se grensstreek tegemoet. Ze vrezen dat de maatregel, die het drugstoe risme aan banden moet leggen, vergaande gevolgen heeft voor de illegale verkoop van softdrugs in met name Vlaanderen. Criminoloog Brice De Ruyver, ver bonden aan de Universiteit Gent, verwacht 'een geweldige boost van het illegale drugscircuit'. Volgens de criminoloog was tot voor kort zeker zestig procent van coffee- shopbezoekers in de grensstreek af komstig uit België en Noord-Frank rijk. Komen ze straks door het pas jessyteem, dat alleen Nederlanders nog toelaat, voor een gesloten deur, dan zullen ze logischerwijze de 'rookwaar' dichter bij huis zoe ken. Volgens recente cijfers telt de Vlaamse grensstreek nu al ruim duizend illegale verkooppunten. De Ruyver voorziet in de nabije toekomst een enorme uitbreiding. Hij vindt dat de politie de jacht op de illegale verkoop moet opvoe ren. Een gedoogbeleid voor coffee shops wijst hij resoluut van de hand. Dat zou het drugstoerisme richting België juist weer stimule ren. Er is eigenlijk maar één oplos sing: het legaliseren van softdrugs in heel Europa. Op die manier zou den drugstoerisme én illegaliteit definitief kunnen worden uitge bannen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - O'Moda schoenen in Zierikzee bouwt een nieuw distri butiecentrum met kantoren op het Business Park. De gemeente en O'Moda hebben een koopover eenkomst gesloten. „Het is mooi dat we dit bedrijf op het eiland hebben kunnen houden", zegt wethouder Ad Verseput. Het distributiecentrum van O'Mo da zit sinds 2005 aan de Straalweg in Zierikzee. Dat pand is te klein geworden en al enige tijd werd ge zocht naar een nieuwe locatie er gens in zuidwest Nederland. „Er zijn verschillende opties voorbij ge komen", zegt Wilhelm Verton, me de-eigenaar. „Maar we hadden wel een voorkeur voor Zierikzee. Wij wonen in de buurt en ook het per soneel woont hier in de buurt, dus dat is wel praktischer." De schoenenzaak O'Moda is in i960 gestart door Lourus Verton senior. Hij opende in Zierikzee een winkel onder de naam Verton schoenen. Sindsdien is het bedrijf flink gegroeid. De beide zoons zijn samen met hun vrouwen in de zaak gekomen en O'Moda - zoals het bedrijf sinds 2001 heet - heeft nu veertien filialen en webwinkels die zich richten op de Nederland se, Duitse en Belgische markt. Het nieuwe bedrijfspand komt op de zuidoostelijke punt van het Bu siness Park te staan, ingeklemd tus sen de Platteweg en de Weg naar de Val. „We bouwen in eerste in stantie 2000 vierkante meter kan toren en 8000 vierkante meter dis tributiecentrum." Het terrein is groot genoeg om in een later stadium uit te breiden. Verton verwacht begin 2012 met de bouw te kunnen beginnen. Met de komst van O'Moda is het Business Park nu voor een derde gevuld. Voor de verdere ontwikke ling van het terrein heeft de ge meente tien tot vijftien jaar uitge trokken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23