De overbuurman De verhuurder met gemengde gevoelens 19 Middelburg vraagt meer geld voor metamorfose centrum Stromenwijk www.merriemie.nl Man slaat meisjes die jongen willen redden Kuyvenhoven vertelt over voettocht Rome woensdag 20 oktober 2010 %g&8&&Mmm&S&tSSIB® 'Het staat veel te dicht aan de straat en het is een stuk hoger dan de school die er vroeger stond. Bovendien stond die ook tien meter naar achteren. Mijn privacy is zo helemaal weg, mijn uitzicht trouwens ook.' De appartementen zijn bijna allemaal al verhuurd. Met name aan mensen die uit Arnemuiden komen of aan mensen die een link met Arnemuiden hebben. "aiiJriSr.! De nieuwbouw aan de Dokstraat in Arnemuiden krijgt vorm. De verwachte oplevering van de 28 appartementen is begin 2011 Bryddsmodeshow 18 19 november tot 100 euro korting |te op bruidsmode Trouwerie Merrie Mie kanaalstraat 55 Oost-Souburg tel0 18-441243 e:rnail:info@merrierhie.nl MIDDELBURG Een i6-jarig meisje uit Middelburg is maandag door een onbekende man in haar gezicht geslagen. Dat gebeurde op de Nassaulaan. Vol gens de politie probeerde het meis je een ruzie tussen de man en een medescholier van haar te sussen. De man zou de jongen bij de keel hebben gepakt en op de grond ge gooid, omdat hij een hondje zou hebben aangereden. Toen het meis je tussenbeide kwam, kreeg zij een slag in haar gezicht. Ook twee vriendinnen die wilden ingrijpen, liepen volgens de politie klappen op van de onbekende man. MIDDELBURG Cor Kuyvenhoven - voormalig voorzitter van de Archipelscholen - en zijn vrouw Evelien Apeldoorn liepen vorig jaar van Zuid-Beve land naar Rome. De tocht van 2008 kilometer werd afgelegd in tachtig dagen. Het tweetal praat morgen in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg over pelgrimeren in het alge meen en over hun eigen tocht en wat die met hen deed in het bijzon der. De lezing is van 19.30 tot 21.30 uur. Kaarten kosten zeven euro en zijn aan de zaal verkrijgbaar. De lezing wordt georganiseerd door de Zeeuwse Volksuniversiteit. door Maurits Sep MIDDELBURG - Terwijl de metamor fose van de Stromenwijk in Mid delburg in volle gang, is, probeert de gemeente Middelburg extra sub sidie binnen te krijgen voor de bouw van nieuwe winkels en ap partementen in het hart van de wijk. Voor de vernieuwing van oude wij ken heeft het Rijk een fiks bedrag beschikbaar gesteld aan de provin cie Zeeland. Die moet het geld ver delen over de projecten in Zee land. Middelburg heeft het cen trumplan Stromenwijk ingediend en krijgt daar ook geld voor. De herstructurering van het ge bied rond het winkelcentrum in de Maasstraat kost in totaal 5,8 mil joen euro. Daarvan wordt 2,5 mil joen euro terugverdiend door grondverkoop aan Woongoed, dat er onder meer appartementen gaat bouwen, en uit eerdere subsi die voor stadsvernieuwing (IS V-gelden). Het gat van 3,3 miljoen euro dat dan overblijft wordt, moet worden ingevuld met nog meer ISV-subsi- die en met eigen geld van de ge meente uit het grondbedrijf. Vooralsnog kan Middelburg 1,6 miljoen euro ISV-subsidie tege- moetzien. Dat heeft de provincie eerder al vastgelegd bij de verde ling van het geld voor stadsver nieuwing in Zeeland. Maar omdat niet zeker is of alle projecten ook echt worden ingediend, bestaat de kans dat er geld 'overblijft'. Daar om vraagt Middelburg nu alvast 1,9 miljoen euro. De provincie heeft beloofd dat de Stromenwijk voorrang krijgt als er subsidiegeld overblijft. Voor de bouw van het nieuwe winkelcentrum met appar tementen maakt het niet uit hoe veel subsidie er komt. Het project gaat toch wel door, aldus de ge meente. Voor toekomstige projec ten kan het wel gevolg hebben, want als er voor de Stromenwijk meer geld uit het grondbedrijf moet worden gehaald, blijft er minder over voor andere wijken. www.tmcwoonwinkels.nl Koudekerke Dorpsplein 35 (0118) 55 55 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 21