Zorgen over veiligheid rotonde Een Arnemuids feestje i8l www.j-twee.n! Kansaas SieMatiC Het zorgcomplex met 28 appartementen aan de Arnemuidse Dokstraat krijgt vorm. Gisteren is het hoogste punt bereikt. De nieuwbouw roept nog gemengde gevoelens op. jeugdvoetbaltraining John de Wolf woensdag 20 oktober 2010 De rotonde op de Torenweg tijdens de ochtendspits. foto Lex de Meester door Selma Osman MIDDELBURG - Bewoners van Dau- wendaele en de Mortiere maken zich zorgen over de veiligheid op een rotonde die de twee Middel burgse wijken met elkaar verbindt. Vorige week gebeurden er op de rotonde op de kruising Toren- weg-Dauwendaelselaan twee onge lukken. „Je wilt niet weten hoeveel auto's er recht voor je neus doorscheu ren", zegt bezorgde moeder Moni que Kokje. Vanuit nieuwbouw wijk de Mortiere steekt ze dage lijks een paar keer de rotonde over om naar de basisschool in Dau- wendaele te gaan. „Als het zo door gaat, wordt deze rotonde een on- heilsplek", voorspelt ook Corina Smit uit Dauwendaele. Sinds het werk aan de nieuwe N57 is begonnen, moet het verkeer rich ting Arnestein ook over de Toren- weg. Automobilisten komen 's och tends ogen te kort om geen fietser over het hoofd te zien, merkt Smit. „Dat wordt nog erger als het straks donkerder wordt." Vorige week was het twee ochten den achter elkaar raak. 's Woens dags rond half negen werd een 58-jarige fietser uit Oost-Souburg geschept door de auto van een 64-jarige Middelburger. Een dag la ter, om vijf voor acht, kwamen een fietsend meisje (16) uit Middel burg en een Vlissingse automobi list (26) met elkaar in botsing. In beide gevallen liep het volgens de politie goed af en werd de schade onderling geregeld, Smit en Kokje overwegen de ge meente een brief te schrijven. „Het is hier levensgevaarlijk voor kinderen", betoogt Kokje. „Het ge beurt dat je van je fiets af moet springen, anders ga je onderuit. Te genwoordig stop ik om te zien of auto's wel voorrang geven." Volgens Smit zou een duidelijkere bebording al helpen. „Fietsers mo gen twee kanten op rijden, maar niet bij alle afslagen staan bordjes die dat duidelijk maken." De gemeente Middelburg heeft tot nu toe geen signalen gekregen dat de rotonde Torenweg-Dauwendael- selaan gevaarlijk is. „Deze rotonde voldoet aan de eisen en regels", zegt een woordvoerder. Hij wijst er op dat de rotondes in de Toren- weg recent nog door de provincie zijn aangewezen als voorbeelden van hoe het moet. „Dat het er drukker is geworden, hoeft niet af te doen aan de veiligheid." betaalbare kwaliteit met ons eigen keokennierlc topproducten van Baderie en SielVlatic Kom naar onze showroom! Grenadierweg 17 Middelburg Koken baden GEVOELENS door Annemarse Zevenbergen Er zijn gemengde gevoe lens bij het bereiken van het hoogste punt van de nieuwbouw aan de Ar nemuidse Dokstraat. Feestelijk aan de kant van gemeen te en Woongoed; teleurstelling en boosheid bij omwonenden. Zij hebben nog steeds grote moeite met de omvang van het complex waarin 28 appartementen worden gerealiseerd. De hoogte en het feit dat het dicht aan de Dokstraat staat, zijn de be langrijkste ergernissen. Lawaai van bouwverkeer, en straten en trot toirs die er nu slecht bijliggen, vor men een andere bron van irritatie. Middelburgs wethouder Albert de Vries memoreerde gistermiddag in zijn speech de moeizame start van het project. Niet alleen moest de gemeente de grond saneren omdat er in het verleden een vuilnisbelt lag, ook het project zelf had nogal wat voeten in de aarde voor het daadwerkelijk van de grond kwam. Het liep vertraging op door zeventien zienswijzen en één be zwaarschrift, een onderling ver deelde klankbordgroep en vier bouwplannen: drie alternatieven van de klankbordgroep en het bouwplan van de gemeente. Uit eindelijk is toch gekozen voor het oorspronkelijke plan van de ge meente, het zogeheten boerenhoe vemodel dat nu gebouwd wordt. Mét ruimte voor een speelveld voor de jeugd in de omgeving. Waar in het verre maritieme verle den van Arnemuiden schepen wer den gebouwd en gerepareerd, Dokstraat In 2006 wordt de Beatrixschool aan de Dokstraat gesloopt. 0 In datzelfde jaar wordt de bodem gesaneerd, onder de school lag ooit een vuilnisbelt. In 2007 presenteert de gemeente de eerste bouwplannen De bouw start pas begin dit jaar. De 28 appartementen zijn bijna al lemaal verhuurd. 0 De verwachte oplevering is januari/februari 2011. wordt straks zorg op maat gele verd aan de bewoners van de nieu we appartementen. Het complex is een ontwerp van de Rotterdam se architecte Liesbeth Brink. De traditionele boerenhoeve, met schuur en bijgebouwen die vaak geschakeld en deels met elkaar ver bonden rondom het erf staan, vormde de basis van het plan. Het complex bestaat ook uit drie gebouwen in verschilende kleu ren; een 'boerenhuis* met vijftien appartementen, een 'schuur' met negen appartementen en een 'bij gebouw' met vier appartementen. Het grootste gebouw - de kopgevel grenst aan de Dokstraat - wordt opgetrokken uit gele steen. Het bij gebouw, in rode steen, staat even eens deels aan de Dokstraat. Ach ter deze twee staat de 'schuur'. Hier vormen zwarte steen en vakk- werk in metaal het karakter. In het laatste gebouw komt ook een zorg- ruimte van SVRZ, tevens partner in het project. Volgens Eric de Ceuster van Woongoed zijn vrij wel alle appartementen verhuurd. „Met name aan mensen uit Arne muiden en mensen die een link met Arnemuiden hebben." GOES - Kinderen van 6 tot 14 jaar kunnen 25 en 26 oktober trainen met oud-Feyenoorder John de Wolf bij Sportpunt Zeeland in Goes. Aanmelden kan op www.jo- hndewolfvoetbal.nl. MEEST GELEZEN Werk aan gat Bellamypark hervat Gestolen motor snel gevonden Zes aanhoudingen na vechtpartij EN VERDER Natuurliefhebbers kunnen het web- log volgen van verslaggeefster Melita Lanting over de Schouwse natuur: www.pzc.nl/buutekieke. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Geachte relaties, Terugziend op de receptie van j.l. 24 september, ter gelegenheid van mijn afscheid van "Administratiekantoor Zwemer en Co", ben ik dankbaar en verwonderd over zoveel hartelijkheid en waardering die ook op die dag tot uitdrukking werd gebracht. Uiteraard is een werkzame periode sinds 1 september 1960 "geen prestatie, maar veeleer een gratie". Van de gelegenheid maak ik gaarne gebruik u te danken voor het genoten vertrou wen in de periode waarin we als administratiekantoor onze diensten mochten verlenen. Uiteraard hoop en vertrouw ik dat dit in dezelfde goede verstandhouding zijn vervolg mag krijgen met "Administratiekantoor Zwemer en Co", waarvan nu de directie wordt gevoerd door Ko Minderhoud, die tot voor kort mijn gewaardeerde compagnon was. Voor alle felicitaties en kaarten alsmede de vele andere attenties die we mochten ontvangen, dank ik ieder, mede namens mijn vrouw en onze kinderen en kleinkind. Oostkapelle, oktober 2010. J. Zwemer, Joh. De Pourckstraat 26, 4356 BE Oostkapelle, tel. 0118-581880 Zonweringen van 15 okt. t/m 3 november GRATIS luxaflex raamdecoratie t.w.v. 250,00 bij aankoop van Finstral kunststof kozijnen (vanaréiso;00 maximaal 1 bon per klant, niet voor lopende Orders PAC Zonweringen Marie Curieweg 15 4389 WB Vlissingen Tel.: 0118 552010 OKTOBER EN NOVEMBER W00NMAANDEN bij PAC Zonweringen Deze maand:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20