'Het geld waalde zo de Walstraat in' Rondleiding door pas opgeknapte eendenkooi intratuin WALCHEREN -:r; 18 en 19 20 en 21 HENNEP Getuigen zagen na ontmanteling wietkwekerij biljetten rondwaaien, maar politie ontkent Hoekpand mag worden herbouwd almanak JJfafejpa m JjJ Woensdag 20 oktober 2010 Een Arnemuids feestje met gemengde gevoelens Kees Slager gunt anderen ook een mooi uitzicht Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy vami den Hmiirk VLISSINGEN - Bij de ontmanteling van een wietkwekerij, maandag in de Vlissingse Walstraat, heeft de politie naar alle waarschijnlijkheid een doos met daarin bankbiljetten over het hoofd gezien. Dat ergens in'het zuidelijke stukje van de winkelstraat wiet werd ge kweekt, kon elke voorbijganger de laatste tijd wel raden. Maandagoch tend bleek waar de walm vandaan kwam: een woning op de eerste verdieping boven het Grieks restau rant Kreta. De politie is er die dag uren bezig geweest om de kweke rij op te rollen. Maar volgens diver se getuigen - de ontmanteling trok aardig wat publiek - werden niet al leen plantjes en lampen uit het raam de vuilniswagen van de ge meentereiniging in gegooid. Rond half twee zouden plotseling 'brief jes van twintig' in het rond zijn ge vlogen, als gevolg van een wind vlaag. Volgens een getuige, die niet met zijn naam in de krant wil, waaiden de biljetten 'zo de Walst raat in'. „Op dat moment brak er zichtbaar paniek uit bij de agen ten. „Ze stormden naar beneden en grepen mensen in de kraag. Ie dereen moest zijn bijeen geraapte geld afgeven. Hele stapels werden ingeleverd. Maar natuurlijk waren er al lang biljetten in jaszakken ver dwenen. Zelf stond ik verkeerd; al les waaide over mij heen." De Vlissinger kon wel zien dat in de vuilniswagen 'een enorme pleu riszooi' was ontstaan. „Want daar lagen dus al die planten in, alle maal lampen, plastic bakken, veel water en heel veel briefjes." Jeroen Suijkerbuijk, uitvoerder bij firma Oomen die de Walstraat her- bestraat, zag 'ineens allemaal men sen met blauwe briefjes in hun handen' staan. „Sommige briefjes dwarrelden nog door de lucht. Een stel jonge gasten stond de con sternatie te filmen met hun mo bieltje. Die vonden het wel grap pig. Wij ook, ja. Maar we hebben gewoon doorgewerkt." Lachend: „Bovendien stond voor ons de wind verkeerd." Een woordvoerder van de politie bevestigt weliswaar dat er een kwe kerij is ontmanteld, en ook dat daarbij 'een doos met geld' is ont dekt, maar ontkent dat de biljetten in het rond vlogen. Over geld staat volgens haar niet eens iets in het verslag. „En ik heb gebeld met de dienstdoende agent en hij zegt dat alles in de doos is gebleven. Nie mand heeft iets meegenomen." OOSTKAPELLE - Staatsbosbeheer is zuinig op de pas opgeknapte een denkooi in Oostkapelle. Eén van de weinige gebieden waar je vol gens boswachter Karei Leeftink 'niet zo maar even in kunt'. Zes tot zeven keer per jaar - in de maanden juli en augustus - leidt Staatsbosbeheer mensen rond door dit stukje cultureel erfgoed. Tijdens een anderhalf uur duren de wandeling krijgen zij te zien hoe vroeger eenden werden gevan gen voor consumptie. Ook de bij zondere varens, veenmossen en buizerds in het kooibos komen aan bod. Slikkenbosch is een van de twee eendenkooien die Zee land nog rijk is. Vrijwilligers heb ben vier van de vijf vangpijpen in oude luister hersteld. Om Slikken bosch meer bekendheid te geven, zijn er tijdens de herfstvakantie twee extra rondleidingen. Gisteren keek de eerste groep belangstellen den achter het hek. De tweede rondleiding volgt op dinsdag 26 ok tober. De excursie begint om 15.00 uur bij de ingang van de eenden kooi aan de Vroonweg. Vooraf opge ven bij Karei Leeftink: 06-10943647. foto Lex de Meester VLISSINGEN - De restanten van het pand op de hoek van het Bellamy- park en de Nieuwstraat in. Vlissin- gen mogen toch worden gesloopt. De gemeente heeft daar een ver gunning voor afgegeven. Tevens heeft zij een bouwvergun ning afgegeven voor de reconstruc tie van het monument op de vrij gekomen locatie. Dat betekent dat in principe alle procedurele struikelblokken uit de weg zijn geruimd voor de komst van een coffeeshop op die plek. Een single is allerminst eenzaam. De vrouwelijke collega op dat Goese kantoor is daarvan het levende be wijs. Ze heeft het goed met zichzelf. Tracteert zich op de lekkerste afhaal- gerechten van de roti-kraam, die ze, in gezelschap van de kat, gezellig met de voetjes op de bank oppeuzelt. Om vervolgens in een warm bad te plonzen, in een ruimte die na een kostbare ingreep nu meer weg heeft van een exotisch wellnesscenter dan het oude badkamertje. Gezellig met jezelf zijn, dat credo bracht ze ook op vakantie in prak tijk. Lekker bijkomen in een comfor tabel hotel, ergens in de Zuid-Spaan se bergen. Boekje erbij, een glaasje wijn, snoetje in de zon. Opgekikkerd keerde ze terug. Op kantoor is te mer ken dat ze lekker in kaar vel zit. Ze is zelfs hardop met zichzelf in dia loog. Waarop een collega knipogend opmerkte: „Single zijn, er is veel voor te zeggen, alleen tja, je begint op den duur wel in jezelf te lullen. Tip? redactie@pzc.nl Deze week: Ihondenvoer, zak van 15 kg, verschillende smaken. Vanaf 34,95 NU PER ZAK Druk- en 2elfoutei%OóïBelïoiiden. Geldig van woensdag t/m zaterdag. Max. 3 i per klant Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerke - Gsïgeweg 5 - www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19