Jammer dat het niet Wozoco in het geding 20 De Bietentocht PvdA: geld voor Groeil lïcht VOOr Opening van werkgever die i tunnel maanden jongere aantrekt WII1CI1X10180$ §t2VGniSS6 uitgesteld BIETENTOCHT De traditionele Bietentocht lijkt steeds groter te worden. In een paar tenten aan de Westhavendijk in Goes was gisteren van alles -te beleven rondom de aankomst van de schepen. dinsdag 19 oktober 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Rob Paardekam Goes lijkt er een evene ment bij te hebben. Na tuurlijk was de aan komst van de Bieten- tocht altijd al een kleine happe ning, maar nu de stichting Goes Promotie er ook nog een feestje aan heeft gekoppeld, kan geen Goesenaar er meer omheen. Dat feestje was nodig, zo vonden ze bij de stichting, omdat er rond om de aankomst van de platbo dem-schepen niet zoveel te doen was. Elk jaar kwamen er wat men sen kijken, vaak kregen ze ook nog iets te drinken, maar daar hield het wel mee op. De adviesraad van Goes Promotie stelde voor om er iets meer mee te doen. Zo gezegd, zo gedaan. In een paar tenten aan de Westha- vendijk was gisteren van alles te beleven rondom de aankomst van de schepen. Bezoekers konden ge nieten van onder meer muziek, film en lekker eten. Het was gezel lig druk. Natuurlijk trok de aan komst van de schepen het meeste bekijks. Die waren 's ochtends ver trokken uit Sint-Annaland voor een tocht van vier dagen. Daarmee hopen ze de geschiedenis van de beurtvaart in Zeeland levend te houden. Aan de Westhavendijk in Goes kwamen veel toevallige passanten even een kijkje nemen. „Ik had geen idee dat het vandaag weer zo ver was, maar zag opeens al die tenten staan", zei Anja de Blok. „Dat maakte me nieuwsgierig. Leuk dat ze er dit jaar zo'n groot evenement van maken." Ook Maarten Geluk, die wel speciaal voor de Bietentocht naar de Westhavendijk is geko men, waardeert de poging van Goes Promotie om de aankomst van de schepen op te leuken. „Het is.heel aardig wat ze hier hebben opgezet. Maar het prachtige schouwspel van de schepen die over het kanaal varen, blijft voor mij toch het hoogtepunt, hoor. Het verbaast me elk jaar weer dat er geen honderden toeschouwers langs het kanaal staan. Ik ben net van Wilhelminadorp naar Goes ge reden en zag slechts een handjevol mensen. Dat is jammer. Maar ja, het is maandagmiddag hè." Jagen langs het kanaal. Bekijk de tSaaÊt video: www.pzc.nl/bevelanden. SCHERPENISSE - Omwonenden heb ben de Raad van State gevraagd in te grijpen in de vergevorderde plannen van de gemeente Tholen voor de bouw van een woonzorg complex (wozoco) aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse. Het project staat al jaren op stapel maar nu is er een bestemmings plan waarmee de gemeente Tho len een bouwvergunning kan ver lenen. Buurtbewoners die tegen de komst van het tien meter hoge complex zijn, vroegen de Raad van State maandag om schorsing van het bestemmingplan. Hun ei genlijke rechtszaak tegen dit plan dient pas volgend jaar en dan kan het te laat zijn. „Wij zijn niet tegen het woonzorg complex, maar als het hele ge bouw wordt omgedraaid zijn onze bezwaren weg", verklaarde raads vrouw H. Goedegebuur namens de omwonenden. Zij vrezen voor verkeersoverlast in hun smalle straat, waar nu alleen maar bestem mingsverkeer komt. De bietentocht werd voor het eerst gevaren in 1999. De tocht start traditioneel in Sint-Annaland, waarna de platbo dems Goes en Bruinisse aandoen. Dit jaar duurt het evenement vie'r dagen. Bruinisse is niet langer het eindpunt, maar er volgt nog een etappe naar Willemstad. Daar wor den de bieten donderdag gekeurd. De bietentocht is een wedstrijd. Eerst ging het puur om snelheid, maar sommige schepen maakten nooit kans om te winnen. Daarom worden nu ook punten gegeven voor onder meer traditioneel va ren en ludieke acties onderweg. Nu ook op de maandagmiddag van 13.00-17.30 geopend zetten tijdens de verkiezingen van maart, hebben ze nu wel een meer derheid. Dat betekent dat de turbi nes er alsnog kunnen komen. Voor de tegenstanders zijn de drui ven zuur. „Wij betreuren het ten zeerste dat de verhoudingen in de raad veranderd zijn, waardoor de windmolens er nu wel komen", zei Ellen van der Wal (PvdA). Ook ABT, CU en SP zijn tegen de komst van de turbines. SGP, CDA en WD lieten gisteren weten dat tijdens het verder ont wikkelen van de plannen rekening moet worden gehouden met alle partijen, dus ook de sceptische be woners van Stavenisse. MIDDELBURG - De nieuwe tunnel onder het Kanaal door Walcheren in Middelburg gaat nog niet op 1 december open. De geplande ope ning is voor de veiligheid van de automobilisten door Rijkswater staat uitgesteld tot het eerste kwar taal van 2011. Rijkswaterstaat heeft dat gisteren bekendgemaakt. Het uitstel is nodig omdat het aqua duct nog niet helemaal klaar is. Het is nog niet veilig genoeg om er over een maand al auto's door te laten, vindt Rijkswaterstaat. Wan neer dat wel kan, is nog net pre cies bekend. Projectmanager Eric Mostert kan niet concreter zijn dan 'het eerste kwartaal van 2011'. 99,95 Diverse shirts ook verkrijgbaar in ML-7. Deze actie loopt tot en met Zaterdag 30 oktober '10. Qp=Qp! BIETENTOCHT Bekijk het jagen van de platbodems langs het kanaal Goese Sas op de vi deo op www.pzc.nl/bevelanden. COFFEESHOPS Geef uw mening op de stelling: 'Goes moet coffeeshops met rust la ten' op www.pzc.nl/bevelanden. THOOLSE TIPS? Mail: tholen@pzc.nl THOLEN - De PvdA in Tholen wil dat de gemeente een financiële be loning geeft aan werkgevers die een Thoolse jongere in dienst ne men. De gemeente Bergen op Zoom doet dat nu al. Dat zou er volgens de PvdA wel eens toe kunnen lei den dat Thoolse bedrijven liever jongeren uit Bergen op Zoom aan nemen. Daar krijgen ze tenslotte een bijdrage voor. De Thoolse jon geren zijn dan de klos. De sociaal-democraten willen van het college weten of het mogelijk is om dezelfde regeling als Bergen op Zoom in te voeren. Die geldt voor jongeren tot 27 jaar. door Rob Paardekam STAVENISSE - Een meerderheid van de Thoolse gemeenteraad zal vol gende week instemmen met de komst van vier grote windmolens bij Stavenisse. Tijdens de commissie ruimte van gisteren bleek dat SGP, CDA en WD nog altijd voorstander van de windmolens zijn. Dat waren ze vorig jaar december ook al, maar toen hadden ze met z'n drieën geen meerderheid in de raad. Het gevolg was dat er een streep werd gezet door de plannen. Omdat de drie genoemde partijen allemaal een goed resultaat neer Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 1/4, 64 en 57 Veel klederdracht op het feestje in Goes. Een demonstratie bieten oogsten in de Wilhelminapolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78