Restauratie station Goes op de schop 'De buurvrouw haalt AA A 201 'Ik mis een leuk park in Scharendijke' Roompot vermoedt rol personeel bij overval Ombouw naar kiosk nieuwe stijl Elk dorp en buurtschap op Schouwen-Duiveland heeft zijn eigen sfeer. In deze wekelijkse serie vertellen mensen hoe zij het vinden om er te wonen. Non iron L E U dinsdag 19 oktober 2010 MMBMBBHiM door Luc Oggel GOES - De Stationsrestauratie op het NS-station in Goes wordt in het eerste kwartaal van volgend jaar omgevormd tot een nieuwe formule. Dat zegt exploitatiebe heerder Henk Kyper van Servex BV. Dat Amersfoortse horecabedrijf, een dochteronderneming van NS Poort, exploiteert diverse horeca- en retailformules op de NS-sta- tions onder merknamen als Kiosk, AH to go, De Restauratie, Smullers en New York Pizza. Op internet doken deze week be richten op dat de stationsrestaura tie in Goes volgende maand zou sluiten. Volgens Kuyper ligt het echter genuanceerder. „De stations restauratie in zijn huidige vorm verdwijnt inderdaad, maar er komt een andere formule voor te rug. We denken aan een soort Kiosk nieuwe stijl." De „huidige stationrestauratiefor mule zoals in Goes (en nog enkele mmmsmss ^nMnnB DORPSBEWONERS door Marijke Vael andere plaatsen in Nederland) is niet meer te handhaven, zegt Ky per. „Het is versleten en gedateerd, de behoefte van de klant is anders geworden en het verblijf op het station is korter geworden." Vol gens Kyper kan het personeel van de stationsrestauratie in Goes door stromen in .de nieuwe formule of elders binnen het bedrijf De berichten op internet over slui- ting zorgde gisteren voor verwar ring onder het personeel. „Op het station van Roosendaal gaat de res tauratie wel dicht volgende maand, dus dat is waarschijnlijk door elkaar gehaald", aldus een medewerker. De restauratie in Goes blijft een zit gelegenheid en keuken houden, maar zal wel meer zelfbedienings- gericht zijn. Of er straks nog tijd schriften verkocht zullen worden is nog niet duidelijk. Er werken vier mensen in de restauratie. Tijdens de verbouwing, waar schijnlijk in januari, is de restaura tie op het station een aantal we ken gesloten. Ze werd in Arnhem ge boren als Miep Visser, maar bijna iedereen in Scharendijke kent haar als 'zuster Kunst'. Niet verwonderlijk, want Miep Kunst-Visser was in dit dorp vele jaren actief als wijkzuster. Hoewel de 89-jarige oud-verpleeg ster al lang niet meer 's nachts wordt wakkergebeld omdat ie mand een ondersteek van de kruis vereniging wil voor een net beval len kraamvrouw, wordt ze nog re gelmatig aangesproken op straat. „Wanneer ik de hond uitlaat; zijn er altijd mensen die een praatje maken of wat vragen." Het is een van de redenen dat Miep nog met plezier in het Greve- lingendorp woont, al is ze niet blind voor de nadelen. „Er zijn veel voorzieningen verdwenen en je hebt hier tegenwoordig ook van dalisme. Maar de mensen zijn heel aardig en soepel van aard. De over buurvrouw laat mijn hond uit wanneer ik dat zelf'niet kan. En een andere buurvrouw haalt altijd mijn groenten in de rijdende groentewagen omdat ik moeite heb met de opstap." Miep Visser was nog nooit in Zee land geweest toen ze in 1948 rea geerde op een advertentie voor een Wijkverpleegkund ige in Burgh-Haamstede. „Ik las het toen ik met een vriendin kampeerde op Terschelling en besloot te reageren omdat Burgh-Haamstede ook aan het strand lag." Miep, die de oplei dingen verpleegkundige A, kinder verpleging, kraamverpleging en wijkverpleging voltooide, kreeg de baan. Het Schouwse landschap vol deed aan alle verwachtingen en ze had plezier in het werk. Behalve het verplegen van mensen thuis, hield dat indertijd ook de organisa tie in van het zuigelingenbureau Miep Kunst Miep Kunst was van haar 56ste tot haar 60ste hoofdwiJkverpSeegkuo- doge van Schouwen-Duiveland. Sinds ze is gepensioneerd leidt ze De LaatbSoeiiers, dat zij ook bege leidt op piano of keyboard en het Schouwerooordllkoor. Deze zang- groep bestaat uit acht verstandelijk beperkte mensen, die repeteert in het complex voor begeleid wonen aan de Zierikzeese Kaersemaker- straat. Miep Kunst is ook actief in de da- mesgymclMb onder leiding van mevrouw Roth, die bijeen komt in de Scharendijkse Putmeét. in, evenals het assisteren van de huisarts bij thuisbevallingen en mensen afleggen die thuis overle den. Er kwam een kink in de kabel toen Miep jachtopziener Jan Kunst ontmoette en het stel wilde trou wen. „Het Groene Kruisbestuur wilde geen getrouwde wijkver pleegster, daarom werd ik ontsla gen. Het hielp zelfs niet dat de be volking daartegen in opstand kwam." Miep vestigde zich met haar man in een Noorse woning op het vliegveld van Nieuw-Haam- stede, waar hun oudste zoon werd geboren. Drie jaar later waagde ze een nieuwe kans door te sollicite ren op een vacature voor een wijk verpleegster in Scharendijke. „Op voorspraak van dominee Kamper en huisarts Terpstra kreeg ik de baan. Dat was heel wat in die tijd want ik was niet alleen getrouwd, maar had ook een kind van 2,5 jaar." In de 15 jaar, dat het gezin op de bovenverdieping van het kruis- gebouw woonde werd zuster Kunst een begrip in Scharendijke. Toen de (inmiddels twee) kinde ren groter werden, verhuisden ze vanwege ruimtegebrek naar de In- gridstraat waar Miep Kunst nog al tijd woont, sinds 13 jaar als wedu we. „Ik voel me nooit eenzaam want op dit dorp lopen de men sen niet langs elkaar heen." 99,95 Diverse shirts ook verkrijgbaar in ML-7. Deze actie loopt tot en met Zaterdag 30 oktober 'ÏO. Qp=Op! Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 64 en 57 Nu ook op de maandagmiddag van 13.00-17.30 geopend Ze houdt van Scharendijke en vindt dat ze daar in een 'heerlijk' huisje met tuin woont. Maar het zou Miep Kunst-Visser plezier doen wan neer een aantal zaken in het dorp wordt verbeterd. De brievenbus aan het Bethlehemplein bijvoorbeeld. „Die is weggehaald en bij de Plus-supermarkt opge hangen terwijl er daar ook een in de winkel is. In de omgeving van het plein wonen veel ouderen, die nu helemaal naar de Plus moeten." Tijdens haar dagelijkse tochten met de hond ervaart ze dat de wandelmogelijkheden in het dorp beperkt zijn. „Ik mis een gezellig park om in te wandelen en recreëren." Op de bestaande wegen voelt Miep zich niet overal veilig. „Op zondag loopt ik vaak met de rollatbr naar Eikerzee om bij mijn zoon te gaan eten. Maar aan het eind van de Boutlaan houdt het voet pad op en moet ik op de Elkerzeeseweg verder over de rijweg. Levensgevaarlijk en doodeng wanneer twee auto's elkaar passeren terwijl je daar loopt. Er zou daar ook een voetpad moeten komen." Miep hoopt ook op meer culturele activiteiten op het dorp, zoals lezingen of concerten. „De ANBO organi seerde die vroeger, maar daar is geen geld meer voor zeggen ze." En ze is.niet gerust over de ontwikkelin gen ten aanzien van poliklinische zorg in het voorma lige Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. „Ik merk dat je in Goes vrij snel bij een specialist terecht kunt, ter wijl het weken duurt voor je die arts in Zierikzee kunt spreken. Het lijkt wel alsof ze dat onaantrekke lijk willen maken." Een stevige tippel maar de moeite waard. Lees het verslag op Buute Kie- ke, www.pzc.nl/buutekieke Bekijk alle video's op het eigen You Tube kanaal van de PZC: www.youtube.com/depzc TIP? schouwen-duiveland@pzc.nl door Aooemane Zevenbergen MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft maandag het voorarrest van vier van de zes ver dachten van de gewapende over val in Domburg verlengd. Onder hen de 17-jarige jongen uit Heer len. Twee verdachten zijn voorlo pig op vrije voeten gesteld. De zes personen werden vorige week aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de gewapen de overval op het parkrestaurant De Zeester van Hof Domburg op 3 oktober. Daarbij werden drie me dewerkers bedreigd en vastgebon den. Bij huiszoekingen trof de poli tie onder meer vuurwapens aan die vermoedelijk zijn gebruikt bij de overval. De directie van RP Ho lidays, waaronder Hof Domburg valt, vermoedt dat twee medewer kers van het bungalowpark zijn be trokken bij de overval. Directeur Henk van Koeveringe: „Een bad meester en een stagiaire zijn al twee dagen absent omdat ze zijn aangehouden door de politie. Dat geeft mij het vermoeden dat ze be trokken zijn bij de overval." De politie wil vooralsnog niet in gaan op het vermoeden van direc teur Van Koeveringe. Een recher cheteam van acht man werkt nog steeds aan de zaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64