18 Eén loket voor vrijwilligerswerk op het hele eiland ledereen met een gaffel X f Opening tunnel N57 maanden uitgesteld Theo Metaal nieuwe voorzitter lokale WD Dorcas-verkoping in dorpshuis Oosterhof Zand, wind en water zijn basis van excursie Expo Atlarttikwall in Raad- en Polderhuis dinsdag 19 oktober 2010 A_ -V INBRAAKBEVEILIGING MELDKAMER PAC BRANDBEVEILIGING TOEGANGSCONTROLE CAMERABEWAKING ALARMOPVOLGING Lewestraat 43 «safe. Goes/Kloetinge T!H> VTTU Tel.: 0113-213720 •Erkend *^irkendl E-mail: info@coiijnbv.iil BORG Beveiligingsbedrijf BrenddeiecHebedrljl Internet: WWW.COlijilbV.ni BLUE PETER HAROZEILDACEN Behalve de bekende Bieten tocht, zijn gisteren ook de Blue Peter Hardzeil- dagen op de Grevelingen van start gegaan. 1 door Esme Soesman ZiERlKZEE - Het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland bundelt de krachten op het gebied van vrij willigerswerk. Daartoe wordt het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schouwen-Duiveland opgericht. Dit steunpunt moet hét loket voor al het vrijwilligerswerk op het ei land worden. De aftrap is op dins dag 30 november, tijdens de specia le manifestatie Blik op Vrijwilli gerswerk. Daarmee loopt het Wel zijnshuis vooruit op het Europese Jaar van de Vrijwilliger dat in 2011 wordt gehouden. „Ook wij schui ven de vrijwilliger dat jaar een paar keer echt naar voren", blikt Jeroen Portier van het Welzijns huis alvast vooruit. Vrijwilligerswerk is het Welzijns huis Schouwen-Duiveland op zich niet vreemd. De organisatie heeft bijvoorbeeld al jaren een vacature bank voor vrijwilligers onder haar hoede. Maar ook op het gebied van de vrijwillige thuiszorg en richting verschillende doelgroepen wordt altijd veel met vrijwilligers samengewerkt, schetst Portier. Zowel binnen de eigen organisatie als richting buitenwacht gaat de boel nu op de schop. Mensen kun nen zich bij het steunpunt melden als vrijwilliger. Organisaties kun- nen aankloppen als ze op zoek zijn naar vrijwilligers. Daarnaast is Alle deelnemers hadden gisteren de opdracht om voor 16.00 uur aan te meren op het eilandje Ossehoek, nabij Port het Steunpunt Vrijwilligerswerk er voor training en advies. Daarbij wordt niet (langer) vastge houden aan de opdeling in bijvoor beeld ouderen en jongeren. „We willen breder gaan." Zo denkt de organisatie verschil te kunnen ma ken voor bijvoorbeeld sportclubs, die altijd en eeuwig te kampen hebben met een tekort aan vrijwil ligers. De manifestatie in novem ber geeft uitleg over het steunpunt en biedt organisaties én inwoners alle kans te netwerken. Ook wordt een film van Jaap Verseput ver toond, met aansluitend discussie. Onderzoek wijst uit: Dat iets meer dan 29 procent van de bevolking van Schouwen-Duive land aan vrijwilligerswerk doet. Dat zijn zo'n 8300 mensen. Dat het vooral mensen zijn in de leeftijd van 30 tot 60 jaar (4500 stuks) en 60 tot 80 jaar (2600) die zich actief inzetten. De meeste vrijwilligers op Schou wen-Duiveland (9 procent) zijn op kerkelijk gebied actief. Opgeven voor de manifestatie moet voor 5 november. Info via het Welzijnshuis: 0111-453444. ZIERIKZEE Theo Metaal uit Zierikzee is de nieuwe voorzitter van de WD Schouwen-Duiveland. Hij volgt George Velthuijsen op die het na negen jaar om persoonlijke rede nen wel welletjes vond en tussen tijds afscheid heeft genomen. Metaal was tot aan zijn benoeming vice-voorzitter en trok de afgelo pen tijd al intensief met Velthuij sen op. De koers van de partij zal niet veranderen. OOSTERLAND Dorcas houdt zaterdag 30 oktober de jaarlijkse verkoping. Deze wordt gehouden in dorpshuis Oos terhof in Oosterland. Ter verkoop worden aangeboden haak,- brei,- en borduurwerk en hobbymateri aal. Ook boeken, speelgoed, linge rie, groenten, fruit, bloemen en planten worden verkocht. Voor de kinderen is er een grabbelton. De verkoping begint om 10.00 uur. NEELTJE JANS Het Zeeuwse Landschap houdt morgen een natuurwandeling op Neeltje Jans. Zand, wind en water zijn de basisingrediënten van deze excursie. Na de aanleg van het na tuurgebied in 1986 is er veel ge groeid en hebben veel vogelsoor ten het gebied ontdekt. Er wordt vertrokken vanaf de hoek parkeer plaats Waterland (bord en vlaggen Zeeuws Landschap en Natuurmo numenten) om 14.00 uur. OUDDORP Tijdens de herfstvakantie is het museum Ouddorps Raad- en Pol derhuis extra geopend. Daar is nu de tentoonstelling 'Atlantikwall, verdediging en aanval op de grens tussen land en water' te zien. Vandaag (marktdag) is het mu seum geopend van 10 tot 14 uur. Donderdag 21 en zaterdag 23 okto ber is het Raad- en Polderhuis open van 14.00 tot 16.30 uur. 1Jongens slopen lantaarnpaal 2. Neptunus waarschuwt voor brief 3. Zierikzeese halfpipe gaat naar Bru Reageer op de stelling: 'De gemeente communiceert slecht met inwoners' op www.pzc.nl/schouwen-duiveland TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl MIDDELBURG - De nieuwe tunnel onder het Kanaal door Walcheren in Middelburg gaat nog niet op 1 december open. De geplande ope ning is voor de veiligheid van de automobilisten door Rijkswater staat uitgesteld tot het eerste kwar taal van 2011. Rijkswaterstaat heeft dat gisteren bekendgemaakt. Het uitstel is no dig omdat het aquaduct nog niet helemaal klaar is. Het is dus nog niet veilig genoeg om er over een maand al auto's door te laten, vindt Rijkswaterstaat. Mostert: „Het is een technisch complex bouwwerk. We moeten zorgen dat het waterdicht wordt en blijft. Verder verschillen de pa nelen die we gebruiken voor de af werking van vorm, dus dat moet allemaal wel goed op elkaar aan sluiten. Bovendien hebben we te maken met ingewikkelde techni sche installaties die goed moeten werken. Er is alleen al negentig ki lometer bedrading nodig voor de elektronische borden. Klaar is voor ons pas klaar als het ook veilig klaar is. Het is vervelend dat we wat vertraging oplopen, maar we doen geen concessies aan de veilig heid." Het deel tussen de A58 en bedrij venterrein Arnestein gaat wel 1 de cember open. De Griet in actie ter hoogte van de jachthaven van Den Osse. In het geel Jeroen van der Veer, één van de organisa toren van het driedaagse zeilevenement.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62