binnenland 15 moskee-aanvallen Slag dreigt tussen pro en contra Wilders Nieuwe trend: gat in auto knippen om navigatiesysteem te stelen Verdachte van moord pleegt zelfmoord Huis rabbijn bekogeld Bankrekeningen geplunderd dinsdag 19 oktober 2010 RECHTBANK MIDDELBURG, sector civ iel recht. Inzake een bij <Je Rechtbank Middelburg aanhangige procedure inroepen huurbeding van het woonhuis aan de Willem Barentszstraat 14 (4535 BD) Terneuzen, wordt opge roepen te verschijnen op vrijdag 22 oktober 2010 te 10.00 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg, Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord: zi j die verblijven in de woning of een gedeelte daarvan aan de Willem Barentsz straat 14 te Terneuzen, Willem Barentszstraat 14 (4535 BD) Terneuzen. Een kopie van dit verzoekschrift kan worden verkregen ter griffie van de Rechtbank Middelburg. Kousteensedijk 2,4331 JE Middelburg, telefoonnr. 0118 677000. Inzake een bij de Rechtbank Middelburg aanhangige procedure inroepen huurbeding van het woonhuis aan de Elkerzeeseweg 61 (4322 NA) Scharendijke, gemeente Schouwen-Duiveland wordt opgeroepen te verschijnen op vrijdag 22 oktober 2010 te 11.00 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg. Kousteensedijk 2. teneinde te worden gehoord: zij die verblijven in de woning of een gedeelte daarvan aan de Elkerzeeseweg 61 te Scharendijke. gemeente Schouwen-Duiveland, Elkerzeeseweg 61 (4322 NA) Scharendijke. Een kopie van dit verzoekschrift kan worden verkregen ter griffie van de Rechtbank Middelburg. Kousteensedijk 2,4331 JE Middelburg, telefoonnr. 0118 677000. De griffier, J. Platteeuw echt - De 42-jarige vader van de vermoorde tiener lustin uit het Limburgse Sint-loost heeft afgelo pen weekeinde in zijn cel zelf moord gepleegd. De 42-jarige man zat in voorarrest in Vught vanwe ge de moord op zijn elfjarige zoon. Dat heeft burgemeester Dieudon- né Akkermans van de gemeente Echt-Susteren gisteren bekendge maakt. De jongen werd op 23 sep tember in Sint-loost dood aange troffen in het huis van zijn vader. Die werd meteen aangehouden. Hij bekende dat hij zijn zoon had gewurgd. wmsmmmm x* ss mm wwm sproken tegen de aanvallen. „Als Wilders zegt dat hij tegen geweld is, dan geloof ik hem. Maar wat hij doet, is niet vrijblijvend. Als hij over moslims praat, heeft hij het al tijd over straatterroristen en extre misten die zo snel mogelijk het land uit moeten worden gezet. Hij vergroot de polarisatie. Het is nor maal geworden om moslims te as sociëren met alles wat negatief is." Arib wil dat Opstelten inzicht geeft in de omvang van de proble matiek. amersfoort - In de afgelopen we ken is tot twee keer toe met stenen naar het huis van de Nederlandse opperrabbijn Binyomin Jacobs ge gooid. Dat heeft hij gisteren beves tigd. Wie de stenen gooide, weet hij niet. De rabbijn zocht bewust niet de publiciteit, omdat hij 'geen paniek wil zaaien' en niemand 'op ideeën wil brengen'. Hij gaat ervan uit dat sprake is van baldadigheid. zie onze website:binnenland Wat is de English Defence League en waar staan ze voor? amsterdam - Onbekenden heb ben in Amsterdam post met bank gegevens buitgemaakt. Daarmee vroegen zij nieuwe bankpassen en een creditcard aan waarmee ze de bankrekeningen van de betrokke nen plunderden. TNT Post wil niet zeggen of een van haar mede werkers bij de zaak betrokken was, maar werkt wel mee in het onder zoek door de politie en ING Bank. eindhoven - In Utrecht en Bra bant zijn recent tientallen naviga tiesystemen uit auto's gestolen met een nieuwe methode. Door portieren open te knippen wordt het alarm omzeild. De methode is even bruut als sim pel: met een betonschaar of een priem maken dieven een gat in een autoportier. Door daarna ka beltjes door te knippen wordt het alarm op het slot uitgeschakeld. Vervolgens kan de dief het raam of de deur forceren en in alle rust het dure, ingebouwde navigatiesys teem uit de auto te schroeven. In september registreerde de poli tie in Zuidoost-Brabant 51 openge knipte auto's, in 39 gevallen werd daadwerkelijk een navigatiesys teem gestolen. De politie sluit niet uit dat het om meer gevallen gaat, maar die zijn dan minder duidelijk omschreven in de aangifte. Verknipt portier. Volkswagen en Audi blijken popu lair omdat de navigatie uit deze au to's makkelijk over te plaatsen is in andere auto's, zegt ook de stich ting Aanpak Voertuigencriminali- teit. Andere merken hebben hun systemen voorzien van een chip die gekoppeld is aan de motor. De gestolen apparatuur gaat naar het buitenland of wordt aangebo den op Marktplaats. Apparatuur die nieuw 2700 euro kost, staat op Marktplaats voor 400 euro. Volkswagen Nederland bestrijdt dat het bij hun auto's gemakkelijk is. „Wij pleiten voor registratie van de unieke nummers van de syste men, zodat een autodealer meteen weet wanneer hij gestolen appara tuur inbouwt. Maar helaas mag die registratie niet in Nederland," zegt een woordvoerster. Ook zouden bezitters hun auto's beter moeten beveiligen, stelt zij. „Nu zit er vaak alleen een alarm op het raam of slot. Veel zakelijke rijders kiezen vaak wel voor een duur navigatiesysteem maar bezui nigen dan op de alarminstallatie." De kosten voor slachtoffers van de autokraken lopen vaak in de dui zenden euro's. daag mogen de verbanden van San- geboren in het dierenverblijf van Cir- ny's ogen en zal hij volgens Aa al be- cus Belly Wien. ter zien. Sanny werd afgelopen juli foto Ab Hakeboom amsterdam - Het Museumplein dreigt zaterdag 30 oktober in een slagveld te veranderen als demon stranten voor en tegen PW-voor- man Geert Wilders zullen demon streren. De Amsterdamse burgemeester Eberhard van der Laan heeft de partijen opgeroepen het niet tot rellen, vernielingen en vechtpartij en te laten komen. De extreemrechtse English Defen ce League (EDL) heeft een demon stratievergunning aangevraagd, om Wilders te steunen, kort voor de uitspraak van de rechtbank in de haatzaai- en discriminatie rechtszaak, die 5 november ver wacht wordt. Nederland Bekent Kleur heeft net als een aantal mi grantenorganisaties een tegenbeto ging aangekondigd. Van der Laan hoopt een confronta tie te voorkomen door de elkaar bestrijdende partijen op een ande re tijd en plaats te laten demonstre ren. Hij wil de demonstraties al leen in het uiterste geval verbie den, omdat beide partijen het recht hebben hun mening te ui ten, aldus een woordvoerder. creëert een concertzaal achter de dijken Zeeuwsch-X/laanderen DONDERDAG 21 OKTOBER - 20:00 u RKkerk PHILIPPINE is,00 HANNES MINNAAR (PIANO) 3e prijswinnaar, piano, van het prestigieuze Koningin Elisabeth Concours 2010. Een jonge musicus die vandaag iets betekent voor morgen en nu al is mee te maken... 7 t/m 22 oktober 2010 www.festival-zvl.nl 0115-649 751 Slotconcert kleur VRIJDAG 22 OKTOBER - 20:00 u Sint Eligiuskerk OOSTBURG 20,00 SINFONIA ROTTERDAM Brautigam brengen energie, die naast klassiek ook nog zijn klassiek Wijn' Kaarten via TEZ te resèrv?Tfn^op 09Ö0 33 000 33. Kaarten ook verkrijgbaar op de concertlocaties tot 1 uur vooraf de uitvoering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5