Griekse glamourboy op De Bruijn kijkt uit n 24 Jaspers wil de kroon op zijn werk zetten In Sluiskil gaat morgen de 63e editie van het wereldkampioen schap driebanden van start. De Griek Filippos Kasidokostas ver dedigt zijn vorig jaar in het Zwitsere Lausanne veroverde titel. lCUSHlONi Programma dinsdag 19 oktober 2010 In Sluiskil komen tien biljarters in actie die al eens wereldkampioen drie banden zijn geworden. Naast Kasidokostas zijn dat Jaspers, Rudolph, Umeda, Caudron, Merckx, Blomdahl, Philipoom, Zanetti en Sanchez. door Svero Remijnsen In de aanloop naar het WK drieban den in Sluiskil laat de PZC elke dag een bijzondere betrokkene aan het woord. Vandaag in de vijfde en laat ste aflevering Dick Jaspers (45) uit Sint Willebrord, tweevoudig wereld kampioen (2000 en 2004) en win naar van het wereldbekertoernooi in Sluiskil (2005 en 2006). Ben je blij dat het eindelijk gaat beginnen? „Ja, ik heb er heel veel zin in. Dit WK wordt een bil- jartfeest, want in Sluiskil klopt alles altijd tot in de puntjes. Ze slagen er elke keer weer in om volop sfeer rond het toernooi te creëren. Alle spe lers komen daar om graag naar Sluiskil en willen daar hun beste spel laten zien." ge jongen herinneringen aan hebt. En nog winnen ook." Ben je klaar voor het WK? „We zijn net verhuisd en ik heb daardoor iets minder kunnen trai nen dan normaal. Maar ik ben pro fessional, ik ben altijd voorbereid. Ik heb ook supertoernooien ge speeld als ik niet zo goed getraind had. En slechte toernooien als ik optimaal voorbereid was. De gees telijke druk zal de doorslag geven. Het poulesysteem is keihard, één keer verliezen en je kunt knock-out zijn. Mijn wedstrijd van morgenoch tend tegen Jean Paul de Bruijn voelt daarom met een als een fi nale, voor CHAMPIONSHIP j SLUISKIL 2010 20 - 24 oktober Wat is je mooiste herinnering aan Sluiskil? „In 1978, toen ik twaalf was, speel de ik in Hotel Dallinga het jeugd kampioenschap libre klein derde klasse. Nee, ik won niet, ik werd vierde van de acht. Maar in 2005, 27 jaar later, mocht ik weer in Sluis kil spelen, in de eerste worldcup. Dat was zo'n fijn gevoel, terugke ren naar een plaats waar je als jon- Dinsdag van 18.00-21.00 uur: in spelen deelnemers in 't Meulengat Woensdag 10.00 uur: officiële opening WK Woensdag 10.30 uur: start eerste sessie eerste ronde Woensdag, donderdag en vrijdag van 17.00 tot 19.30 uur: Clinics van Ramon Rodriguez, Semih Saygi- ner, Raymond Ceulemans Zaterdag na afloop van de kwart finales: demonstratie door Semih Sayginer Zondag na afloop: muzikaal optre den Ramon Rodriguez. hem en voor mij." Wie zie je als je grootste concur renten? „Caudron, Blomdahl en Zanetti. Zelf heb ik natuurlijk ook veel ver trouwen. Ik ben bezig aan een heel goed seizoen, heb grote toer nooien gewonnen en topgemiddel- des gedraaid. De weg naar de we reldtitel is lang en moeilijk, maar ik wil de kroon op mijn werk zet ten. Het WK winnen is iets blij vends, het is de allermooiste titel." Dick Jaspers: „Ik wil de kroon op mijn werk zetten. Het WK winnen is iets blijvends, het is de allermooiste titel." foto Jeam-Philippe Panmentier Voor Filippos Kasidokos tas is Sluiskil geen onbe kend dorp. De Griek heeft er de afgelopen ja ren al wereldbekertoernooien ge speeld en heeft bij het publiek niet alleen bekendheid verworven van wege zijn verrichtingen op het blauwe laken. Nee, Filippos Kasido kostas, dat is ook de speler die bui tenom zijn partijen de ogen van een hele tribune op zich gericht had. Terwijl in de speelzaal van 't Meu lengat de ene na de andere caram bole werd gemaakt, was de drie- bander druk in de weer met zijn vriendin. Hartstochtelijk zoenend zaten ze daar. In elkaar verstren geld, zonder zich ook maar iets aan te trekken van de directe om geving. De Kasidokostas van toen is niet meer de Kasidokostas van nu. Toen was hij een jonge, verlief de twintiger. Nu is hij nog altijd maar 26, maar heeft hij wel een wereldtitel driebanden achter zijn naam staan. Zo'n titel schept ver wachtingen, brengt meer aandacht van media en publiek met zich mee en opent deuren die tot voor kort gesloten bleven. Zo speelde Kasidokostas tot voor kort niet in een buitenlandse com petitie. Hij gooide verschillende lijntjes uit, maar mede dankzij de financiële malaise die veel sporten in de greep houdt, was er nie mand die hapte. Het invliegefl van buitenlandse topspelers is duur. Het is één van de redenen waar om de Spanjaard Daniel Sanchez niet meer in de Nederlandse com petitie speelt en ook een voorma lig wereldkampioen als Marco Za netti (Italië) nauwelijks nog in ons land zijn kunsten vertoont. Het Franse team Kozoom durfde het echter wel aan om Kasidokos tas in te lijven. Dat de Griek zich met de wereldtoppers kan meten en ze ook kan verslaan, maakte hij op de eerste speeldag meteen dui delijk. In een rechtstreeks duel was Kasidokostas te sterk voor nie mand minder dan Dick Jaspers, die uitkomt voor Clichy Montmar- tre. Na dertig beurten stond het 50-38, met een moyenne van 1.667 tegenover 1.267 voor Jaspers. Het zijn cijfers die indruk maken en de concurrentie scherp houden. De andere spelers die op een we- Filippos Kasidokostas springt een gat in de lucht nadat hij in Lausanne het WK dril reldtitel azen weten namelijk ook dat Kasidokostas een echte toer- nooispeler is. Ondanks dat hij pas 26 is, speelde de Griekse glamour boy al drie keer een WK-fmale. Van Semih Sayginer (2003, Vallado- lid) en Dick Jaspers (2004, Rotter dam) verliest hij met 3-0, maar in het Zwitserse Lausanne gaat de uit drukking 'driemaal is scheeps recht' voor hem op. In de eind strijd verslaat hij Eddy Merckx met 3-2 (moyenne 2.666). De wereldti tel heeft hem op een positieve ma nier veranderd, vertelt Kasidokos tas in het speciaal voor het WK uit gegeven Gouden Boek. „Ik kreeg er meer vertrouwen door als spe ler en als mens. Aan de andere kant geeft het me ook meer verant woordelijkheid en stress om de ti tel waar te maken en een nog bete re speler te worden." Kasidokostas, afkomstig uit de wijk Egaleo in Pi- Jean Paul de Bruijn door Joop vami demi OmideinilTioveini HULST - Het WK begint morgen met één Zeeuwse deelnemer: Jean Paul de Bruijn uit Hulst. „Ik heb heel veel en goed getraind", vertelt De Bruijn als hem wordt gevraagd naar zijn voorbereiding op het WK in 'zijn' Sluiskil. De biljarter uit Hulst komt het toernooi bin nen met een wildcard van de orga nisatie, omdat hij niet meer tot de top twaalf van de wereld behoort. „Ik ben de" organisatie dankbaar dat ik een wildcard heb gekregen en hoop hen niet teleur te stellen. Ik heb er in mijn voorbereiding al les aan gedaan goed voor de dag te komen. Ik heb veel getraind en me goed kunnen ontspannen. Ik voel me goed en heb vertrouwen geput uit mijn laatste optredens in de Belgische competitie (2.000 gemid deld) en afgelopen zondag. Toen verloor ik wel op een puntje, maar heb toch goed gespeeld." Op de vraag of dat verlies geen deuk in zijn vertouwen heeft ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54