Plannen bij de Raad van State De Schelde was meer Concert Howlin' Bill bij Polderblues Westdorpe Nieywendijk wordt veiliger m aantrekkelijker HULST Nieuwe Bierkaai en De Statie Non iron shirts 2 for: dinsdag 19 oktober 2010 WESTDORPE - Stichting Polderblues is erin geslaagd weer een topper uit de bluesscène van de lage lan den naar Westdorpe te halen, de Antwerpse zanger-harpenist Wim de Vos alias Howlin' Bill. Hij tim mert al tien jaar aan de weg. Zijn jubileumconcert was 20 maart in zaal Ancienne Belgique in Brussel, waarvan een live-cd is verschenen. Volgende week zaterdagavond 23 oktober speelt diezelfde Howlin' Bill in café 't Oude Raedthuys in Westdorpe. Fred van den Abeele, één van de mannen achter stichting Polder blues, is er maar wat trots op dat 'zijn'duppie' Howlin' Bill en zijn band heeft kunnen boeken. „Het wordt een avond met vette, swin gende blues en rock 'n roll", verze kert Van den Abeele. „Howlin' Bill zit qua muziekstijl het dichtst bij een kruising tussen The Fabulous Thunderbirds, Brian Setzer en The Paladins." Het concert zaterdag 23 oktober - 21.00 uur, toegang 7,50 euro - is al weer het zesde van stichting Pol derblues in nog geen jaar tijd. Op richters Johny Schelfaut, Jacques de Bliek en Van den Abeele hiel den vorig jaar december de eerste avond in 't Oude Raedthuys. Van jongs af aan zijn zij al gegrepen door de blues. AXEL - Vanaf vandaag gaat de Nieuwendijk in Axel op de schop 0111 de straat verkeersveiliger te ma ken en de leefbaarheid te verbete ren. Er komen parkeervakken aan beide zijden van de weg, fietsstro ken worden aangelegd, de klinkers worden vervangen door asfalt en er wordt meer groen aangeplant. Ter hoogte van Pot en de fietsover- steekplaats wordt een kronkel in de weg gelegd. Het plan is in over leg met de bewoners gemaakt. Het werk duurt tot half februari. Op momenten dat de weg is afgeslo ten, is er een omleiding via de Buthdijk. Voor de brandweer wor den" voorzieningen getroffen zodat die te allen tijde lean uitrukken. door Jan van Ommen DEN HAAG - „Wij zijn voor het te rugbrengen van water binnen de wallen van Hulst, maar de ge plande bebouwing rond de Bier kaaistraat is veel te hoog en past absoluut niet in de historische ves tingstad," zei Jaap van Zijderveld van Stichting Bescherming Stads gezicht Hulst gisteren bij de Raad van State. Die behandelde de bezwaren te gen twee Hulster bestemmings plannen: 'De Nieuwe Bierkaai' en 'De Statie'. Bescherming Stadsge zicht kreeg enige steun van het on afhankelijke onderzoeksbureau van de Raad van State (Stab). Me de naar aanleiding van de conclu sies in het Stab-onderzoek zette ook de Raad van State vraagtekens bij de forse omvang van de nieuw bouw die wel degelijk het stadssil- houet van Hulst wijzigt. Verder woedde er nog een supermarktoor logje bij de Raad. Vooral super markt C1000 heeft een probleem met de verhuizing van AH uit het centrum naar de omgeving van het BACK-terrein. Volgens C1000 valt er met het vertrek van AH een gat in de super marktvoorziening voor de binnenstadbewoners en komt er een overaanbod aan het BACK-terrein. Ook tijdens de be handeling van de bezwaren tegen bestemmingsplan de Statie kwa men de bezwaren weer boven ta fel. Volgens de raadsman van Ma- theeuws Supermarkt BV, die de AH runt, speelt voor C1000 alleen maar de concurrentievraag en geen ruimtelijke overwegingen. De Raad van State zoekt uit of bei de plannen al dan niet door de beugel kunnen. Mogelijk zal de ge meente haar plannen wat betreft de hoogte en omvang van de Bier kaaigebouwen moeten bijstellen. Wat het plan de Statie betreft zal de Raad ook nog een oordeel ge ven over de bezwaren van winkel bedrijven en tuincentra die concur rentie vrezen van het Statieplan, waarbij er een woonthemacen- trum op een bestaand bedrijven terrein wordt gepland ten zuidwes ten van de vestingstad. Daarbij draait het ook om de vraag of het nieuwe themacen trum funest kan zijn voor bestaan de winkels en tuincentra in de buurt. Uitspraak volgt over enkele weken. door Wendy van den Hurk Een boek over De Schelde in Vlissingen, da's niks nieuws. Maar zo anekdo tisch, illustratief en mense lijk als Jacques Cats (1941) maakte niemand eerder een portret van de Scheldestad die Vlissingen was, is en altijd zal zijn: De Schelde, schrijft geschiedenis. Cats is altijd gek geweest op allite raties. Vreselijke vrijdag, een bro chure over het bombardement op Middelburg in mei 1940, was er ook zo een. Nog toen Cats op de PZC-redactie stukjes tikte, zocht hij de verdieping in boeken. „De gedachte was: een krant zet je niet overeind in de boekenkast. Boven dien hield ik ervan zaken uit het verleden uit te zoeken." Dat kon hij niet zozeer in zijn bij baantje als redacteur voor het per soneelsblad van De Schelde. Hij opperde daarom het idee van een boek bij de directie van Damen dat tien jaar het oude staatsbedrijf overnam. „Maar bij Damen zeiden ze: mijnheer Cats, wij kijken liever vooruit. Dus ik dacht: dan geef ik het zelf wel uit." Een jaar of vijf geleden is Cats be gonnen met graven. „In grote lij nen wist ik wel wat er allemaal is gebeurd en daar zocht ik de men sen bij. Ik rolde van de ene anekdo te in de andere. Het boek werd steeds dikker." De ontdekkingstocht was smullen geblazen. Uren bracht Cats door in het gemeentearchief van Vlissin gen en hij toverde prachtige foto's uit verstopte mappen tevoor schijn. Die staan allemaal in het boek, prachtig vormgegeven door zoon Hans-Peter, ter illustratie van alle anekdotes die de revue wel eens hebben gepasseerd op een Vlissings verjaardagsfeestje. Over 'onwillige dopelingen' bijvoorbeeld, de assisten tie van stoomlocomotief Willie daarbij en de doodskisten die arbeiders timmerden in tijden van economische malaise. Natuur lijk komen ook heerlijke clichés Veerboot Prinses Irene tijdens de stapelloop bij De Schelde (bouwnummer 304), 13 februari 1960. foto's Zeeuwse Beeldbank De Schelde domineert aan alle kanten Official Dealer Diverse shirts ook verkrijgbaar in ML-7. Deze actie loopt tot en met Zaterdag 30 oktober '10, Qp=Qp! Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 1A, 64 en 57 Nu ook op de maandagmiddag van 13,00-17.30 geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50