sport 127 Officieel onderzoek Fifa naar corruptie Tony van der Hiele sterkste in Z1-klasse Snelle tijden tijdens Speedowedstrijden dinsdag 19 oktober 2010 zurich - Wereldvoetbalbond Fifa heeft de ethische commissie op dracht gegeven versneld onder zoek te doen naar het discutabele gedrag van twee leden van het uit voerend comité die zich mogelijk schuldig hebben gemaakt aan cor ruptie. Dat heeft de Fifa gisteren bekendgemaakt. Het onderzoek richt zich ook nog op andere offi cials van de wereldvoetbalbond. Reynald Temarii uit Tahiti en de Nigeriaan Amos Amadu moeten zich nog deze week bij de ethische commissie van de Fifa verantwoor den. De Britse krant Sunday Ti mes claimde eerder filmbeelden in bezit te hebben waarop Temarii, hoofd van de voetbalfederatie in Oceanië, in ruil voor geld zijn stem aanbiedt voor de organisatie van het WK voetbal in 2018. Het Nigeriaanse lid Amos Adamu zou eveneens bereid zijn geweest zijn stem te verkopen. De aanbiedin gen zouden zijn gedaan aan under coververslaggevers van de krant die zich voordeden als lobbyisten voor een groep Amerikaanse be drijven. Amerika is een van de kan didaten voor de organisatie van het WK voetbal in 2022. De 24 leden van het uitvoerend co mité van de wereldvoetbalbond be palen op 2 december in Zürich waar de WK's van 2018 en 2022 worden gehouden. Eerder was er sprake van dat die stemming niet kon doorgaan vanwege het corrup tieschandaal. „We zullen gewoon 2 december beslissen wie de WK's krijgen toegewezen", zo weersprak Chuck Blazer, dagelijks bestuurslid van de Fifa, gisteren die geruchten. „Er is geen reden om niet te kie zen." Vanwege het onderzoek naar de vermeende omkooppraktijken hebben alle 24 leden van het uit voerend comité voorlopig een zwijgplicht opgelegd gekregen van de wereldvoetbalbond. Fifa-voorzitter Sepp Blatter uitte in een open brief aan het uitvoe rend comité zijn ongenoegen. „Het is een onplezierige situatie die een negatieve invloed heeft op de bond en de toewijzing van de organisatie van het WK." door Lucien Roelandt afsprong op het onderdeel ringen. De turner had op sprong en brug last van kramp. foto's Robin Utrecht/ANP vrouwenpolder - Tony van der Hiele toonde zich op de tweedaag se dressuurwedstrijd van de RV Se-Ros in Zi met de merrie Veerse- dam's Wilonya overtuigend de bes te. De amazone uit Kamperland reed de Rubiquil-dochter met 64.11 procent overtuigend naar het oranje erelint. Zij bleef haar naaste belager, Katja de Groes uit Vrou wenpolder, met de Harring ton-zoon Uriant bijna vier procent voor. In de klasse M 1 scoorden al le combinaties voldoende voor een winstpunt. Christina Labugzik toonde zich de beste. De net gepro moveerde amazone uit Domburg stuurde Zarouche met 66 procent naar de overwinning. Ook nog goed voor twee bonuspunten. Lisa van de Veer reed de Flem- mingh-dochter Sodea naar de tweede stek. In Li ging de strijd tussen de Arnemuidense Eline van Belzen met Bonita en plaatsge noot Peter Klaasse met Bentley. Van Belzen won overtuigend. Zij stuurde de merrie met 69.33 pro cent naar het oranje erelint. Eline van Belzen sleepte hiermee ook nog het overall klassement in de wacht. Nathalie Poppe reed in ma nege De Eendracht in Vrouwenpol der de Mister Concorde-dochter met 64.66 procent naar de zege in L2. Een procent meer dan Karo- lien Goeree uit Driewegen met de True Vigor-dochter Pride. door Rob Vermeulen middelburg - Tijdens de eerste Speedowedstrijd van het seizoen kwamen er direct al snelle tijden op de klokken. In Hulst kwamen de Zeeuws-Vlaamse zwemteams in actie, de verenigingen uit de rest van Zeeland streden in Goes om de medailles. Bij de jongens minioren 6 was Jomme Bruijnzeel (De Schelde) de snelste op de too meter schoolslag (1.34.24) en de 100 meter vrijeslag (1.11.07). Nathan Bun (Luctor) pak te de winst op de 100 meter rug slag (1.25.38). Lein Mulder (Storm vogel) was namens de Vlissingers goed op dreef Ruden de Ridder (Stormvogel) is in zijn leeftijdscate gorie een klasse apart, hij pakte op de 100 meter rugslag (1.33.23) en 100 meter vrijeslag (1.17.08) de winst. Op gepaste afstand volgden Yannick Hoffmann (De Ganze) en Martijn de Jong (Scheldestroom). In de jongste minioren categorie ging Melle van Gemert (Stormvo gel) er met de gouden-plakken van door, zijn Zeeuws-Vlaamse concur rent Jeroen Aerssens (Schelde stroom) won beide afstanden in Hulst. Laura Nieuwland (Stormvo gel) was de snelste bij de minioren 5 op de 100 meter rugslag (1.34.51). Vanity de Roos (Honte) was de snelste op de 100 meter schoolslag (1.42.94), de overwinning op de 100 meter vrij (1.19.84) ging naar Evelien van Kerckhoven (Honte). Lieke Trommel (Stormvogel) en Roos van Marrewijk (Bevelanders) verdeelden de gouden medailles bij de minioren 4. De winst bij de jongste meisjes ging naar Marian ne Rijnhout (Schelde) op de 100 meter schoolslag en Lisa de Block (Honte) op de 50 meter vlinder. categorie Boeken 200 wandelingen door stad, dorp natuur Holland is hot! In deze luxe cadeaubox vindt u twee boeken met de 200 mooiste wandelingen door ons land. 100 door de natuur en 100 door stad dorp. Ze brengen u langs de mooiste plekken die onsjand rijk is. Van de Kaapse Bossen en Nationaal Park Veluwenzoom tot Amsterdam, Nijmegen en Makkum. Geschikt voor alle seizoenen. Uitvoering paperback, 324 pagina's per boek. De losse boeken (Natuur /Stad dorp) zijn exclusief te kóóp in onze webwinkel voor 16,95 per stuk! •exclusief 4,95 verzendkosten 'Ik vrees dat het niet genoeg is voor een plaats bij de beste acht' Epke Zonderland over zijn optreden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29