'Consument bloedt voor kredietcrisis' NIEUWS GETIPT VOOR U Ruim elfduizend aanmeldingen na online donoractie Bovenmodale inkomens vaker in problemen rapport KPMG Rekening is voor klant Van Minde vlamt tijdens WK op twee toestellen 8 en 9 10 en 11 Passie Geniet jij ook zo van Nasi met heerlijke smaakmakers als Satésaus. Kroepoek. Ketjap en Sambal? Dan kun je met het nieuwe kookboekje van Conimex nu heel eenvoudig je Nasi nog specialer maken. In het kookboekje "Passie voor Nasi' vertellen echte fans over hun favoriete smaakmaker en krijg je 22 inspirerende Nasi en Bahmi recepten. Vanaf 18 oktober krijg je dit kookboekje bij aankoop van 4 Conimex producten naar keuze. Kijk voor de deelnemende winkels op AMSTERDAM - De onlineactie in de eerste twaalf uur van de Donor- week heeft ruim elfduizend inge vulde registratieformulieren opge leverd. Twaalf bekende Nederlan ders probeerden gisteren vanaf 9.00 uur tot 21.00 uur via Nu.nl zo veel mogelijk nieuwe orgaandono ren te werven. Onder andere de acteurs Tygo Ger- nandt en Barry Atsma, dj Giel Bee- len, schrijver Kluun en zangeres El len ten Damme probeerden via Hyves, Facebook, Twitter, radiosta tions en de mobiele telefoon zo veel mogelijk mensen over te ha len zich te registreren. Via Nu.nl werd de stand bijgehouden. DEN HAAG - Het aantal huishou dens met problematische schul den blijft sterk toenemen. In het eerste halfjaar van 2010 hadden al vijfduizend meer mensen bij de schuldhulpverlening aangeklopt dan vorig jaar in dezelfde periode. Dat is een groei van 11 procent. Dit blijkt uit een steekproef van de Ne derlandse Vereniging van Volkskre diet. Het is opvallend dat de pro blemen vooral bij bovenmodale in komens snel toenemen. In 2008 was het aandeel in de schuldhulp verlening nog 2 procent, vorig jaar lieu.het op tot 25 procent. pagina 3: commentaar N-J- pagina 7: schuldhulp Bovenmodaal heeft geen recht op schuldhulpverlening reacties: 339 Rutte pleegt kiezersbedrog over winkelsluitingstijden 36% 711688"555530 Vandaag bij deze krant de bijlage WALCHEREN door Gert van Harskamp DEN HAAG - Overheden leggen de rekening van de kredietcrisis voor al bij consumenten neer. In snel treinvaart worden wereldwijd be lastingherzieningen doorgevoerd. Het is opvallend dat daarbij de las ten voor consumenten worden ver hoogd en die voor bedrijven ver laagd. Uit "een internationale vergelijking van advies- en accountantsorgani satie KPMG blijkt dat de gemiddel de tarieven voor indirecte belastin gen, zoals btw, worden verhoogd. De gemiddelde vennootschapsbe lasting voor ondernemers daalt juist. Het gemiddelde tarief van de ven nootschapsbelasting daalde van 25,44 procent vorig jaar naar 24,99 procent dit jaar, terwijl het gemid delde tarief voor indirecte belastin gen is gestegen van 15,41 procent naar 15,61 procent. Ook in Neder land is er een verschuiving van di recte naar indirecte belastingen. Voor alcohol en tabak moeten con sumenten hogere accijnzen neer tellen, er komt een extra heffing op energie en de btw op een con- certkaartje, schilderij of andere kunst gaat omhoog van 6 naar 19 procent. Om concurrerend te blij ven wordt de belasting op ven nootschapsbelasting in Nederland ook steeds verder verlaagd en ligt precies op het wereldwijde gemid delde van 25 procent. „Het lijkt erop dat de consument de crisis betaalt", zegt Wilbert Kan- nekens, hoofd internationale belas tingen bij KPMG. „Maar ik vind het moeilijk om op die manier die conclusie te stellen. Wij hebben in Nederland gezien dat een verla ging van de winstbelasting gefinan cierd werd door weer andere belas tingverhogingen en versoberingen van aftrek bij bedrijven. Daarnaast profiteert de consument natuurlijk, ook als de concurrentiepositie van het land verbetert. Maar het is in derdaad wel zo dat accijnzen en btw in veel landen stijgen. Dat komt omdat dit relatief gemakke lijk is door te voeren en landen budgettair snel orde op zaken moe ten stellen." Kannekens waarschuwt voor de concurrentie tussen landen om de vennootschapsbelasting steeds te verlagen. „We zien een 'race to the bottom' om de concurrentiepositie te ver beteren. Maar die verlagingen zul len via belastingverhogingen el ders weer moeten worden gefinan cierd. Er is een grens hoever je kunt gaan. Fiscaal deskundigen me nen dat die voor de vennoot schapsbelasting rond de 15 procent ligt, maar dat zijn theoretische be rekeningen." ROTTERDAM - De Goese turner Carlo van Minde droeg gisteravond twee steentjes bij aan het teamresultaat van Nederland op het WK in Rotterdam. Tijdens de kwa lificaties van de landenwedstrijd vlamde de vervanger van Yuri van Gelder op ringen (13,80 punten) en sprong (15,60). Mede daardoor kwam Nederland uit op 343,777 punten. Of Nederland bij de beste 24 landen W; pagina 26 en 27: Oranje houdt zich goed na moeilijke week komt - nodig om in de race te blijven voor de Olympi sche Spelen van Londen - wordt vandaag duidelijk. „Maar ik heb er goede hoop op", zei Van Minde. foto Robin Utrecht/ANP Wisselvallig, 13° Stakingen ontwrichten openbare leven in Frankrijk DINSDAG 19 oktober 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 245 - (L Einstein-generatie is een mythe nummer 1,55, zaterdag 2,30 Nieuws getipt voor u! staat wekelijks in alle 20 titels van NRp Dagbladen (bereik 4.3 miljoen lezers; 2.6 miljoen boodschappers). E: info@nrp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1