buitenland 19 'Multiculti volkomen mislukt' Ongeluk in mijn China: 17 man opgesloten Londenaren verhuren nu al woningen voor Olympische Spelen van 2012 INTEGRATIE Bondskanselier verwerpt politiek van 'naast elkaar leven' Topoverleg Israël en Palestijnen uitgesteld Franstaligen in leger België achtergesteld Bizarre zelfmoord tijdens rondvlucht Anne Frank-boom in tuin Witte Huis Australië heeft zijn eerste heilige maandag 18 oktober 2010 FITZROY - Nonnen dragen het portret van Mary in 1841 nog met 47 andere nonnen van haar or- had ontmaskerd. De bisschop draaide de excom- Mackill tijdens een parade in Fitzroy, Australië, de uit de rooms-katholieke kerk gezet na een aan- municatie op zijn sterfbed terug. Paus Benedictus om de heiligverklaring van de non gisteren te vie- varing met de hogere geestelijkheid. Een van de XVI verklaarde gisteren nog vijf andere mensen ren. Ze is de eerste Australische heilige. Zij werd redenen was dat haar orde een pedofiele priester heilig. foto David Crosling/EPA PEKING-Bij een explosie in een ko- lenmijn in Centraal-China zijn za terdag zeker twintig mijnwerkers I om het leven gekomen. Reddings- I werkers zijn met man en macht op zoek naar zeventien kompels j die de ontploffing overleefden en nog onder de grond vastzitten. Dat maakten de autoriteiten be kend. Op het moment van de ex plosie waren ongeveer 276 mijn werkers aanwezig in de mijn. Daar van wisten 239 te ontsnappen, zo meldden de autoriteiten van de I staat waar het ongeluk plaatsvond. Het is niet duidelijk hoe diep on- I der de grond de kompels vastzit- ten en hoe het met ze gaat. Het on- I geluk had plaats toen arbeiders I een gat boorden om de gasdruk te I doen afnemen om zo het risico op I explosies te verminderen. De reddingswerkers hebben vol- I gens de Chinese staatsomroep te maken met twee grote problemen in hun poging de mannen te berei- ken: een hoge concentratie gas en j grote stukken kool die door de ex plosie in de schacht terechtgeko men zijn. De concentratie gas in de mijn is 40 procent, normaal ge- I sproken is dat 1 procent. I De druk op de Chinese autoritei- ten om open te zijn over de red- I dingspoging is groot, want ook de I media in China volgden de red ding van de 33 Chileense mijnwer kers deze week op de voet. In Chinese mijnen vallen de mees te slachtoffers ter wereld; 2600 do- I den vorig jaar. Verbetering van de I veiligheid staat hoog op de politie ke agenda. Premier Wen Jiabao dwong mijneigenaren zelfs om sa- I men met hun medewerkers in de I mijnen af te dalen. In Ecuador zijn gisteren twee licha- I men gevonden van mijnwerkers I die vrijdag door het instorten van een deel van een goudmijn afgeslo ten raakten van de buitenwereld, het lot van twee andere mijnwer kers is onbekend. door onze correspondent Yolanda Bobeldijk londen - „Dit is de slaapkamer. Het dak is deels van glas, zodat je 's avonds naar de sterrenhemel kunt kijken." Behulpzaam toont Brenda Grant haar vakantiewo ning in Woolwhich Arsenal, in het zuidoosten van Londen. Hoe wel de Olympische Spelen pas in de zomer van 2012 naar de Britse hoofdstad komen, heeft ze het huis nu al verhuurd voor de eerste week van de Spelen. „Verrassend genoeg kwamen er begin dit jaar al aanvragen binnen. De toegangs kaarten zijn nog niet eens verge ven, maar toeristen gaan nu al op zoek naar een geschikte accommo datie." Het huis bevindt zich op een gunstige locatie: op steenworp afstand van Greenwich Park, waar een deel van de Spelen zullen Bondskanselier Merkel spreekt failliet multiculturele samenleving uit. Ze wil meer inzet van immi granten om te integreren. Turkse president Gül wil Tur ken in Duitsland vloeiend Duits horen spreken. potsdam - De poging om van Duitsland een multiculturele sa menleving te maken, is mislukt. Dat zei de Duitse bondskanselier Angela Merkel dit weekeinde op een bijeenkomst in Potsdam met jongeren van haar christendemo- plaatsvinden, dichtbij trein- en me trostations en de luchthaven van London City. Daar hangt wel een prijskaartje aan: tijdens een regulie re zomervakantie is de woning voor een familie van 5 personen voor 850 pond (973 euro) per week te huren, maar tijdens de Olympische Spelen is het tarief 1800 pond (2060 euro) per week. „Huurders gingen direct akkoord met dat bedrag." De huurprijzen tijdens de Spelen zullen hoog zijn, bevestigt Sean Collins, directeur van een vakantiehuizenwebsite, 'maar zijn desondanks een goed al ternatief voor nog veel duurdere hotels'. Collins zag de boekingen voor vakantieappartementen het afgelopen jaar met 300 procent stij gen. Zowel huizenbezitters als va kantiegangers profiteren, meent hij. „Hotels vragen tijdens de Spe len zeker vier tot vijf keer het nor- cratische partij CDU en de Beierse zusterpartij CSU. Merkel stelde dat Duitsland zichzelf een tijd voor de gek heeft gehouden, door te den ken dat de gastarbeiders die in de jaren '60 naar het land kwamen weer weg zouden gaan. „Maar dat is niet de realiteit", aldus Merkel zaterdag. „De poging om een mul ticulturele samenleving op te bou wen en naast elkaar te leven, is mislukt, volkomen mislukt." Mer kel sloot zich daarmee aan bij eer dere uitspraken van politici. Afge lopen week zei Horst Seehofer, de leider van regeringspartij CSU, al dat de multiculturele samenleving mislukt was: „Multiculti is dood!" male tarief Als huizenbezitter is het zeker haalbaar om de prijs twee tot drie keer te verhogen en dan hebben huurders nog steeds een goede deal." Het is alleen maar redelijk dat Lon- denaren in 2012 een extra zakcent je verdienen, vindt Collins. „Lon- denaren betalen enorme bedragen voor het openbaar vervoer en aan gemeentebelasting. De Spelen kos ten de Britse belastingbetaler 9,3 miljard pond (10,6 miljard euro). En het leven in de hoofdstad is al duur genoeg." Londenaren ruiken geld. Websites met tips en trucs om je woning te verhuren in de zomer van 2012 schieten als paddenstoelen uit de grond. Brenda en haar man den ken er over om ook hun perma nente woning te verhuren. „Dan logeren we bij mijn dochter en de len we de winst." Merkel reageerde verder op uitspra ken van bondspresident Christian Wulff, die stelde dat de" islam in middels bij Duitsland hoort, net als het christendom en jodendom. Merkel erkende dit, maar bena drukte dat immigranten meer moeten doen om goed te integre ren, zoals het leren van de taal. „Ie dereen die niet meteen Duits spreekt, is niet welkom." Volgens een recent onderzoek van de Friedrich Ebert stichting ge looft meer dan een derde van de Duitsers dat de 16 miljoen immi granten alleen voor de uitkeringen naar Duitsland zijn gekomen. Een ongeveer even groot aantal vindt JERUZALEM Het topoverleg dat aanstaande don derdag in Parijs zou plaatsvinden tussen de Israëlische premier Neta nyahu, de Palestijnse president Ab bas en de Egyptische president Mu barak, is uitgesteld. Het uitstel is te wijten aan nieuwe plannen van de Israëlische regering voor de bouw van woningen voor Joodse kolonis ten in het bezette deel van Ara bisch Oost-Jeruzalem. BRUSSEL Franstalige officieren in het Bel gische leger vinden dat zij onvol doende aan bod komen voor be langrijke functies. Die zouden bijna allemaal naar Vlamingen gaan. Dat wordt erkend door het ministerie van Defensie, dat ook meldt dat de officieren te slecht Ne derlands spreken. Tweetaligheid is een eis bij hoge legerfuncties. dat Duitsland overspoeld wordt door buitenlanders. De Turkse president Abdullah Gül heeft zijn landgenoten in Duits land opgeroepen onderdeel van die samenleving te worden. Ze moeten 'vloeiend en accentloos' Duits leren spreken, aldus de politi cus in een interview dat zaterdag werd gepubliceerd door de Süddeutsche Zeitung. Gül zei dat de integratie al op de kleuter- school moet beginnen. zie onze websiie:buiteniand Bekijk het filmpje van Angela Merkel in Potsdam. MÜNCHEN Een 26-jarige man heeft gepro- beerd zelfmoord te plegen door tij dens een rondvlucht bij het Zuid- Duitse München het sportvliegtuig je te laten neerstorten. Hij probeer de tevergeefs de piloot te overmees teren, waarna hij uit het toestel sprong en om het leven kwam. De piloot kon het toestel veilig aan de grond zetten. Hij had verwondin gen aan gezicht en handen. AMSTERDAM Een nakomeling van de Anne Frank-boom wordt eind 2012 ge plant in de tuin van het Witte Huis. Het jonge boompje is een gift van het Anne Frank Centre in New York aan Barack Obama ter ere van zijn eerste jubileum als pre sident van de VS. Zaailingen en en ten van de boom zijn inmiddels over de hele wereld verspreid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9