Toeristen getroffen door stakingen 8| ite Kompels proberen draad op te pakken Chinese belangstelling voor Opel Antwerpen Stedentrips BERLIJN boekt u bij KRAS.NL 4 ton voor velletje postzegels ARBEIDSONRUST In België en Frankrijk 'Tegenwerking nekte arrestatie van Mladic' BOEK ONLINE of bel 0900-9697 maandag 18 oktober 2010 door onze correspondent Rob van Gemmert COPIAPÓ - Stomdronken zitten de broers, zwagers en neven van Vic tor Segovia in de tuin achter zijn ouderlijk huis. Ze zijn al 24 uur non-stop aan het vieren dat kom pel Victor na ruim twee maanden onder de grond te hebben vastge zeten, is teruggekeerd. In de keu ken zijn de vrouwen van de fami lie bezig een feestmaal voor te be reiden. De barbecue ligt vol kip. De hoofdpersoon zelf lijkt zich on gemakkelijk te voelen onder alle aandacht. Hij maakt een verdwaas de indruk. Op één na zijn alle mijnwerkers uit het ziekenhuis ontslagen. De andere 32 proberen hun normale leven te hervatten. Dat zal niet meevallen, verwacht Alberto It- rurra, de psycholoog die de man nen in de mijn begeleidde. „Ze zijn uitgeput. De gevoeligheid neemt daardoor toe tot het maxi mum, de tolerantie daalt tot bijna nul. Ze hebben een periode van rust en aanpassing nodig." Vooralsnog hebben de mijnwer kers weinig losgelaten over de tijd dat ze zaten opgesloten en geen di rect contact hadden met de buiten wereld. Ze hebben een pact geslo ten: wat in de mijn is gebeurd, blijft in de mijn. Desondanks is het eerste relletje al een feit. Jim my Sanchez en Yonni Barrios heb1 ben gezegd dat niet ploegbaas Luis Urzua de leider van de ingesloten mannen was, zoals tot nu toe werd aangenomen, maar Mario Sepülveda. Ook buiten de mijn doemen de eerste conflicten op. De familie van Claudio Yanez had een grootse ontvangst voor hem voorbereid, maar wil nu niets meer van hem weten. De aanlei ding zou een conflict tussen Yanez' vriendin en zijn moeder zijn, waarin Yanez de kant van zijn partner koos. BERLIJN - Een velletje van tien postzegels met Audrey Hepburn heeft zater dag ruim 430 duizend euro opgebracht op een veiling in Berlijn. Op de Duit se zegels staat de actrice afgebeeld met een ingetogen glimlach en een siga- rettenhouder tussen haar lippen. De postzegels hadden eigenlijk vernietigd moeten zijn, omdat de Deutsche Post geen rechten had om de foto's te ver menigvuldigen. foto Kai-Uwe Knoth/AP BRUSSEL - Een Chinese investeer der wil Opel Antwerpen overne men. Een bestuurder van de Bel gische socialistische vakbond heeft dat gisteren gezegd. Het bedrijf zou ook belangstelling hebben voor de toeleveranciers van de Opelfabriek. Het is nog niet duide lijk om welke Chinese investeer der het gaat. Enkele weken terug maakte het Amerikaanse General Motors be kend dat het de Opelvestiging in Antwerpen eind dit jaar wilde slui ten omdat het er niet in was ge slaagd een overnemer té vinden. Bij de Antwerpse Opelvestiging werken circa 1300 mensen. Het Chinese bedrijf zou volgens de vak bondsbestuurder zeker duizend van hen aan de slag willen hou den en voor drie jaar de productie van auto's in Antwerpen kunnen garanderen. Hij riep GM op om in te gaan op het bod uit China. Als er niet op het bod ingegaan wordt, stelt de vakbondsbestuurder acties in het vooruitzicht. Maar een woordvoerster van Opel Antwerpen zegt dat er contacten zijn geweest met de Chinese kandi daat-investeerder en dat er geen sprake is van 'een nieuw element'. „De toestand blijft dan ook onge wijzigd, met het einde van de pro ductie eind dit jaar." Door een spoorwegstaking in België is er daar vandaag geen treinverkeer mogelijk. 1 In Frankrijk wordt beperkt ge staakt op het spoor. Vliegen kan lastig worden door een te kort aan kerosine op de lucht havens. BRUSSEL - Duizenden Europese va kantiegangers komen vandaag in de problemen door stakingen bij de Belgische en Franse Spoorwe gen. In België rijden vandaag geen treinen als gevolg van een werkon derbreking van 24 uur. In Frank rijk zijn al enkele dagen stakingsac ties aan de gang. Die kunnen ook het luchtverkeer gaan treffen. Als gevolg van de staking in België vallen verschillende internationale treinen uit, zoals de Thalys. Ook de trein door de Kanaaltunnel van en naar Engeland rijdt niet. Wat er na vandaag gebeurt, is nog ondui delijk. In Frankrijk is morgen een nationale protestdag wegens het re geringsbesluit de pensioenleeftijd te verhogen van 60 naar 62. De stakingsacties in België zijn ge richt tegen veranderingen bij het goederenvervoer op het spoor. Wie voor vandaag een ticket rich ting België of Frankrijk heeft ge boekt, kan zijn geld terugkrijgen. Een andere optie is om een dag la ter te vertrekken, maar reizigers zijn dan niet zeker van een zit plaats. De stakingsacties in België zijn gisteravond om 22.00 uur al begonnen. Het vliegtuig pakken naar Frank rijk biedt ook geen zekerheid, om dat de toevoer van brandstof naar de Franse luchthavens door de ac ties verstoord is geraakt. De Franse regering zegt echter dat er geen re den is tot zorg. Wel geeft ze maat schappijen die met kortere vluch ten Parijs aandoen het advies om voldoende brandstof mee te ne- men-voor de terugvlucht. Een eerder bericht dat de luchtha vens Charles de Gaulle en Orly bij Parijs afgelopen weekeinde dicht moesten wegens kerosinegebrek, bleek voorbarig. Minister Busse- reau van Transport zei dat een vrij dag afgesloten oliepijpleiding naar de luchthavens inmiddels was her opend. Wel gaf hij toe dat de voor raden van de vliegvelden van Nan tes en Nice slinken. Alle twaalf Franse olieraffinaderij en zijn in staking of worden ge blokkeerd door actievoerders. Daardoor dreigen er in het hele land tekorten te ontstaan. De rege ring zei dat er geen tekorten wa ren te verwachten, maar die bewe ring werd tegengesproken door To tal. Bijna vierhonderd Total sta tions bleven gisteren dicht. De blokkade geldt ook bij de olieha ven Fos-Lavéra bij Marseille, waar 47 tankers liggen te wachten. Een bijkomend gevaar schuilt in een uitbreiding van de acties van vrachtwagenchauffeurs. Dan zou den autowegen geblokkeerd kun nen raken, wat de bevoorrading van winkels in gevaar brengt. Chauffeurs van geldtransporteur Brinks kondigden dit weekeinde aan ook in staking te gaan. Daar mee raken de geldautomaten 'heel snel leeg', zei een vakbondsleider. De acties roepen het spookbeeld op van het najaar van 1995, toen Frankrijk drie weken lang was ont wricht door stakingen. Voor presi dent Sarkozy zou de komende week wel eens beslissend voor zijn politieke carrière kunnen zijn. BELGRADO - Zomer 2006 was er een reële kans om de van oorlogs misdaden beschuldigde oud-gene raal Ratko Mladic in Servië op te pakken. Op een aanbod van de Bosnisch-Servische oud-legerlei der om te praten over een vrijwilli ge overgave is echter niet inge gaan, mogelijk onder druk van de toenmalige premier van Servië, Vo- jislav Kostunica. Dat meldde om roep B92 in Belgrado gisteren op gezag van een anonieme ingewij de van de geheime dienst. Het hoofd van de geheime dienst, Rade Bulatovic, die direct contact had met Mladic, bracht het aan bod van Mladic over aan de Servi sche aanklager voor oorlogsmisda den. Toen aanklager Vukcevic daar positief op reageerde, had Bulato vic echter een ontmoeting met toenmalig premier Kostunica, waarna er niets meer gebeurde. 4 scherpgeprijsde hotels in Berlijn omgeving 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Wilt u er een paar dagen tussenuit? Wat dacht u dan van een stedentrip naar Berlijn? Breng in deze veelzijdige stad zeker een bezoek aan de Potsdamerplatz, de Brandenburger Tor, de Rijksdag en de Berliner Dom. De Unter den Linden en de Kurfürstendamm met de vele boetiekjes en het warenhuis KaDeWe zijn een paradijs voor shopliefhebbers. Verder vindt u in Berlijn prachtige musea en vanaf eind november staat 1 de stad in het teken van de kerstmarkten. Hier vindt u honderden kraampjes waar u allerlei lekkernijen en kerstdecoraties kunt kopen. Waar wacht u nog op? Boek direct en maak kennis met Berlijn! SORAT HOTEL AMBASSADOR BERLIN Hfcr? COURTYARD BY MARRIOTT BERLIN TÉLTQW*4 2/3/4/5/8 dagen inclusief ontbijtbuffet [3^ 3/4/5/8 dagen inclusief ontbijtbuffet 49 Aankomst: van 25/10 t/m 31/3 dit hotel ligt op loopafstand Aankomst: van 25/10 t/m 30/3 8 dit 4-sterren hotel ligt aan het van het beroemde KaDeWe warenhuis aan de Kurfürstendamm Teltowkanaal, op ca. 18 km van het centrum van- Berlijn 8 hotel hotel met o.a. een bar en restaiirant. Zie www.kras.nl/17685 met o.a. restaurant en sauna. Ziewww.kras.nl/73633 NH BERLIN POTSDAM* QUALITY HOTEL BERLIN* 3/4/5/8 dagen inclusief ontbijtbuffet [S>S 3/4/5/8 dagen inclusief ontbijtbuffet [5^ Aankomst: van 25/10 t/m 30/3 8 dit 4-sterrer! hotel ligt in Aankomst: van 25/10 t/m 28/3 8 dit 4-sterren hotel ligt in de Kleinmachnow, op ca. 19 km van Berlijn 8 hotel met o.a. een wijk Reinickendorf, op ca. 10 km van het centrum van Berlijn 0 restaurant en een saunalandschap. Zie www.kras.nl/17502 hotel met o.a. een lift en ontbijtruimte. Zie www.kras.nl/17669 waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8