Vlissingen slaat na rust hard toe De Bruijn laat winst 38! sport Titel in zicht voor Arnemuiden Middelburgse dammers boeken eerste zege Oemoemenoe verliest 'I Delta/Fast Bouwservice speelt gelijk maandag 18 oktober 2010 middelburg - De hockeysters van Vlissingen wonnen in de derde klasse met ruime cijfers bij Berli- cum. Vrouwen. Tweede klasse Dordrecht-Rapide 2-1 (1-1): In de eerste twintig minuten kwam de thuisploeg niet één keer binnen de 23 meterlijn. De bezoeksters ver zuimden echter te scoren. Bij één van de schaarse momenten dat de thuisploeg voor het doel kwam kreeg het wel een strafbal toegewe zen. Die werd verzilverd. Rapide mocht het vijf minuten later even eens van de stip proberen. Tatsja- na van de Eynde maakte geen fout. In de tweede helft kwam Dordrecht via een gelukkig doel punt op 2-1. Derde klasse Berlicum-Vlissingen 0-4 (0-1): Al na drie minuten scoorde Fre- derique van Amersfoort met een fraaie tip in 0-1. Daarna stokte die sterke start en werd het spelbeeld rommelig. In de rust werd ieder een scherp gezet en dat resulteer de in een sterke tweede helft van Vlissingen. Na 13 minuten scoorde Frederique van Amersfoort 0-2 via opnieuw een tip in. Vier minuten later werd de winst veilig gesteld door Iris Koole. Daarna probeerde Berlicum iets te forceren, maar dat pakte verkeerd uit. Via een razend snelle uitbraak legde Brechtje de Schipper op aangeven van Laura [eras de 0-4-eindcijfers vast. Mannen. Olympia-Zundert 2-0 (0-0): Met de sterke verdediger Ste ven Pil weer in de gelederen had Olympia meer greep op het mid denveld dan in de meeste voor gaande wedstrijden. Daar ook werd de basis gelegd van de uitein delijke verdiende zege. Er zat lijn in het aanvalsspel en mede daar door dwong Olympia drie strafcor- ners af De eerste werd tien minu ten na de rust verzilverd door Gijs Schueler. Een kwartier voor tijd liet hij eveneens uit een strafcor- ner ook 2-0 noteren. door Daaf Kasse middelburg - De dammers van PWG 's-Gravenpolder doen het uitstekend in de landelijke compe titie. Na de 11-9-overwinmng op Damclub 020 uit Amsterdam staat het team op een gedeelde tweede plaats in hoofdklasse B. Net als in de openingwedstrijd te gen Constant-Charlois trof PWG het dat de tegenstander verzwakt aantrad. Eén van de Amsterdamse invallers verloor al snel door een vijfklapper van Andres van den Berge. Toen vijf van de tien par tijen beëindigd waren was de mar ge gegroeid tot zes punten. Verant woordelijk daarvoor waren John ny de Leeuw, na een puike positie partij, en Jos de Wild. De Amsterdammers vochten daar na sterk terug. Door nederlagen van Rianka Rentmeester, Martin van Dijk en Kees Rijk stond het in eens 8-8 en was de uitslag onge wis. Aart Walraven en Arjo Kouse maker sleepten hun team vervol gens door het vuur. Walraven bleef in een lastig eindspel over eind tegen de sterke Rob Geurtsen en bij een 9-9 tussenstand werd een sterk spelende Arjo Kousema ker matchwinner voor zijn team. In de eerste klasse B zijn de krachtsverschillen groot. 1\vee we ken na de 16-4-nederlaag tegen Sa men Sterk deelde de Middelburgse damclub zelf een gevoelig pak slaag uit. Het tweede team van damclub 020 kreeg in Sint-Laurens met 15-5 klop. Het was de eerste overwinning van Middelburg in deze competitie. Enkele van de zes winstpartijen, zoals die van Jaap de Jonge en Piet Nieuwenhuijzen, kwamen tot stand door simpele combinaties. Andere Middelbur gers, zoals Roland de Rijke en Ad Trapman, zagen hun geduld pas diep in het eindspel beloond. Voor het tweede team van PWG 's-Gravenpolder verloopt de com petitie op rolletjes. Angstgegner De Variant uit Oudenbosch zorg de in het verleden vaak voor een onaangename verrassing, maar za terdag waren de Zeeuwen duide lijk sterker en wonnen verdiend met 14-6. middelburg - Na de galavoorstel ling van vorige week tegen Rotter dam ging tweedeklasser Oemoe menoe in Utrecht onverwacht met 18-17 onderuit tegen URC 2. Oemoemenoe kende een goede start. Laurent Legrand miste nog een vroege penalty-kick, maar na elf minuten zette Quinten van Dijk zijn team op een 0-5-voor- sprong. Via de conversion (Leg rand) werd het 0-7. Daarna kwam URC 2 terug. Voor rust werd het al 6-7 en in het begin van de twee de helft stoomde de thuisploeg op naar 11-7. Maar Oemoemenoe sloeg direct terug. Eerst bracht Ro wan Geuze de bal achter de try- lijn en tien minuten voor tijd voer de Quinten van Dijk de Middel burgse voorsprong op tot 11-17. Beide conversions werden gemist en dat brak de gasten op. Met nog acht minuten op de klok drukte URC 2 een try, die wel vakkundig werd geconverteerd: 18-17. DSR-C 2 verraste Tovaal al in de vijfde minuut: 5-0. Daarna kwam het Goese rugbyteam op stoom. Mede door twee try's van Marijn Riemens stond het 5-17 bij rust. Direct na rust rondde Bram Bruij- nes een driekwartaanval af en had Tovaal het bonuspunt binnen. arnemuiden - Arnemuiden heeft een beslissende slag geslagen in de race voor het kampioenschap van de derde divisie. Directe concur rent Tanaka werd met maar liefst 1-9 aan de kant gezet. Arnemuiden denderde over de Et- tenLeurse tegenstander heen en pas op 0-8 verloor Riny Kasse de enige partij van de dag van de links handige Erik van Opstal. Frank Boute en Jan-Henk Bomhof bleven ongeslagen. In de eerste divisie won het eerste mannenteam van TTC Middelburg met 4-6 in en tegen Bergeijk. Drie punten kwamen er op naam van Anran Tan, die ook knap kopman Marco Bottram aan de zegekar bond. Ook John Scott versloeg Bot tram en Kees Sengers, maar moest in Chris Tournelle zijn meerdere er kennen. Samen wonnen Scott en Tan ook het dubbelspel. William Marinissen verving de ge blesseerde Wouter van der Mark. Hij speelde verdienstelijk maar kon niet tot een stunt komen. Het mannenteam van SAR'72 speel de gelijk tegen JCV, de kampioens kandidaat in de derde divisie. Kop man Jos Verhulst bleek voor het Kloosterzandse trio te sterk. Maar Dennis Verdurmen en Simone de Klerk wonnen van Johan van den Nieuwenhuizen en Thomas van Gasteren. Johan 't Hooft versloeg Van Gasteren. TTC Middelburg 2 leed zijn eerste nederlaag van het seizoen in de hoofdklasse B. In Hoogerheide bleek Hotak met 7-3 te sterk. Sören de Witte en Michel Sperling ver sloegen Mitchell Hendriks. Ook het dubbelspel werd binnengehaald. In de hoofdklasse A won TTC Mid delburg 3 met 7-3 van koploper Deurne. Kim 't Hooft was goed op dreef met drie overwinningen. Wil liam Marinissen won tweemaal. Kristian Davidse versloeg John Zee- gers. De Zeeuwse derby tussen SAR 2 en TTC Middelburg 4 bleef onbeslist. Uitblinker bleek Middelburger Tho mas Groenewoud die drie partijen eenvoudig op zijn naam schreef Al- win van der Kop versloeg Octaaf Eggermont, maar moest zijn meer dere erkennen in Mare Maas en Pas cal Neve. De SAR-mannen versloe gen ieder Patrick Vroomen. De vrouwen van SAR'72 verloren in eigen huis van Treffers Roe- lofarendsveen 2 met 3-7. Anja d'Hondt speelde een prima wed strijd met twee overwinningen op Willemien Kasteleijn en Sjoukje Brandt. Stefanie Fassaert versloeg al leen Brandt. Chantal Remorie kon niet tot een overwinning komen. De jongens van TTC Middelburg le den in het landelijk B een gevoelige nederlaag tegen Scyedam 2: 9-r. In het landelijk C gaat het crescendo met de jongens van Scaldina. In ei gen huis werd het Zoetermeerse Doing met 9-1 verslagen. De ongenaakbare Glenn Hoffman zet Delta/Fast Bouwservice op voorsprong tegen Snellen Recycling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 88