sport 137 Ellen Briquet slaat weer toe in barrage EMM bij de hand Volle buit voor volleyballers WS'92 BV Souburg in slotminuut onderuit BC Vlissingen zet ook de 'sterren' van Weert opzij: 89-66 maandag 18 oktober 2010 CONCOURS SCHOUWSE RUITERS door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De verhuizing van het eiland naar ma nege Stal de Kroo op Walcheren legt de Schouwse Ruiters geen windeieren. Ook de derde editie zaterdag in Nieuw- en Sint Joos- land trok weer een nieuw recor daantal deelnemers. Sport van hoog niveau maakte het succes compleet. Met negen combinaties bij de eer ste tien eiste de Zeeuwen in de klasse L een hoofdrol op. Ellen Bri quet toonde zich met Prinses Shan- ti de beste van de zestig combina ties in deze rubriek. In de sterk be zette klasse B verdedigde Yvonne Jakobsen met Baileys met succes de Zeeuwse kleuren. Nick de Graaf was de grootste prijspakker. De Rotterdammer schreef met Sa- letto de klasse M op zijn naam en toonde zich met O je de beste in ZZ. Met de overwinning met Char- lina van de Laarseheide en de tweede plaats met Corona van de Laarseheide toonde de Brabander Boy Peels zich in Z oppermachtig. Parkoersbouwer Stef Nelissen had een aantal selectieve parkoersen uit de hoge hoed getoverd. Boven dien zou ook de toegestane tijd een scherprechter kunnen zijn, zo werd verondersteld. Het mocht allemaal niet zo zijn. Dertig combinaties in de beslissen de ronde onderstreepten in de klasse L het hoge niveau. In een spannende barrage bracht Anniek van der Linde met Quasito Z als eerste het spel op de wagen. De amazone uit 's-Heer Arendskerke stuurde de Quinar Z-zoon in 29.29 seconden foutloos rond. Thuisrijder Martin de Kroo toon de zich met de merrie Troela Bella K vijfhonderdste seconde sneller. Met haar tweede troef Chanel Z nam Anniek van der Linde met een tijd van 27.85 duidelijk revan che. Het bleek echter niet voldoende voor de overwinning. Kim Huige toonde zich met Altair 27.65 een fractie sneller. Maar het is zo zoet jes aan bekend, met Ellen Briquet in de barrage is er pas reden tot het vieren van de overwinning als de amazone uit Vogelwaarde de eindstreep is gepasseerd. Kim Huige ondervond het aan den lijve. Wat ze een week eerder in Heinkenszand met de ruin Maz zel flikte, deed Ellen Briquet nu met de merrie Prinses Shanti. In een bloedstollende rit stuurde ze de Esteban-dochter in 27.47 secon den naar het felbegeerde oranje erelint. Ilyo de Loos mocht in M met Woodstock lang de hoop op de overwinning koesteren. De ruiter uit Zaamslag gooide met de Cela- no-zoon met de snelle tijd van 30.92 de knuppel in het hoender hok. Maar "de Zuid-Hollanders de den de Zeeuws-Vlaamse combina tie alsnog de das om. Siebe Kramer toonde zich met de merrie Havenhoeve's Vee ja twee- tiende tel sneller. Maar het venijn zat voor de Oud-Beijerlander in de staart. De Rotterdammer Nick van der Graaf stuurde in een risi covolle rit Saletto in 29.42 naar de zege. In de ZZ-rubriek had Piet Huige met Uccello vrouwe Fortuna niet op de hand. Nick de Graaf kreeg met Oje een tijdfout aan de broek. Een foutloze rit zou voor laatste starter Huige goed zijn voor de overwinning. Maar met de finish in zicht kreeg de stylist uit Nisse met de Balou- bet Du Rouet-zoon een pechfoutje aan de broek en moest de combi natie genoegen nemen met de tweede stek. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen 2 wonnen in de overgangsklasse ook de tweede wedstrijd. Koploper Eindhoven werd met lege handen terugge stuurd. Vrouwen Tantalus-BV Souburg 56-53: In Eindhoven gaf BV Sou burg in het eerste kwart verdedi gend te veel ruimte, waardoor Tan talus een 22-16-voorsprong nam. Daarna sloot de Souburgse zo ne-defensie beter en werd het ver schil bij rust teruggebracht tot 29-28. In het derde kwart nam Sou burg de leiding over: 37-40. In het laatste kwart had Souburg lang uit zicht op de zege, maar in de slot minuut trok de thuisploeg aan het langste eind. Topscorer: Ilse Rijn berg 14. BC Vlissingen-Yellow Sox 73-79: Koploper Yellow Sox ging met een 31-38-voorsprong de rust in en liep hierna uit naar 33-45. Maar toen gooide Vlissingen alle schroom van zich af. Binnen enkele minu ten was het verschil weggewerkt. Astrid Hilbert schoot met haar vijf de driepunter haar team naar 63-53, maar daarna kwam Yellow Sox toch weer terug. De laatste twee minuten gingen in met 70-70, maar het moegestreden Vlis- door Merlijn van Dierendonck VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen hebben een vervolg kunnen geven aan de goede start in de eerste divisie van het basket bal. Na twee eerdere overwinnin gen waren de Vlissingers gisteren met 89-66 ook te sterk voor Basket ball Stars Weert 2. De opdracht voor BC Vlissingen voorafgaand aan de wedstrijd was helder: winnen van Basketball Stars Weert. Het Limburgse team, dat een mix is van ex-profspelers, reserves van het eerste team en ta lenten, geldt als één van de concur renten van BC Vlissingen in de strijd om een plek bij de Final Four. De twee ploegen waren in de eer ste vijf minuten van het eerste kwart aan elkaar gewaagd. Toch keek BC Vlissingen na het eerste kwart tegen een 15-21-achterstand aan.,, We begonnen in het eerste kwart wat te makkelijk", consta teerde Arjan de Bruin, coach van BC Vlissingen. Toch wist de thuis ploeg de achterstand om te buigen in een voorsprong. Het snelle, aan vallende spel van de thuisploeg le verde de nodige problemen op voor Weert. De Bruin: „Dat is juist ons sterke punt, het spel waarbij we in een heel hoog tempo en met veel pressie proberen te spe len". De voorsprong die werd op gebouwd door BC Vlissingen was vooral ook te danken aan de uitste kende verdediging. De Bruin: In het tweede kwart hebben we ver schrikkelijk goed verdedigd. Als je deze tegenstander in het tweede kwart op zes punten houdt, ben je heel erg goed bezig." BC Vlissingen ging de rust in met een voorsprong van 40-27. Het der de kwart verliep voor de thuis ploeg minder. Dat kwam ook door de foutenlast. De voorsprong kwam echter nimmer in gevaar. „We hebben het in het vierde kwart weer recht kunnen zetten. Het was een belangrijke wedstrijd, want Weert was ongeslagen en wij waren ongeslagen. Ik heb me een beetje op de tegenstander kun nen voorbereiden, dus we wisten een klein beetje wat ze gingen doen", zei De Bruin na afloop. De coach van BC Vlissingen was via via aan een dvd gekomen, waarop een bekerwedstrijd van Weert stond. Het. goede begin van de competi tie wordt toegeschreven aan het sterke verdedigen. De Bruin is een coach die altijd uitgaat van zijn de fensieve zekerheid. „Daar trainen we heel veel op." Scores BC Vlissin gen: Michel Bosters 30, Allard de Jong 16, Dorde Karadzic 14, Dennis de Paauw 12, Benjamin Steenbeek 6, Ste fan Schrier 5, Emilio Jangbahadoer 3, Raylin Jimenez 2, Sjors van de Poel 1 singen kon daarna geen vuist meer maken: 73-79. Topscorer: As trid Hilbert 23. Mannen. BC Vlissingen 2-Eind- hoven 85-76: BC Vlissingen 2 nam door snelle combinaties en afstand schoten snel een 32-16-voorsprong. In het tweede kwart drukte Vlis singen snel door naar 45-19. De be zoekers herstelden zich net voor rust nog enigszins, wat resulteerde in een 52-32-ruststand. Na rust schakelde Eindhoven een tandje bij. De bezoekers kwamen vijf mi nuten voor tijd terug tot 76-74, maar daarna stelde Vlissingen de zege veilig: 85-76 Topscorer: Ron- ny de Troije 23. Een moment uit de wedstrijd BC Vlissingen-BS Weert, foto Lex de Meester schil al gemaakt: 17-8. „Dit soort potjes waar het echt om draait heb ben we afgelopen seizoen veel te weinig gespeeld", stelde coach Jo hn Jansen. „Ik hoop niet dat we niet blijven spelen zoals in Zeven bergen, anders zijn we een degra datiekandidaat." Delta Sport 2-Heerle 2 18-19: Waarnemend coach Rob de Vos moest achterin ingrijpen om de boel op de rit te krijgen. „Er zat te weinig samenhang in." Na de pau ze balanceerde de partij continue op het randje van en puntende- ling. Geen van de ploegen kon een overwicht creëren. Het missen van een strafworp in de spannende slotfase deed Delta Sport 2 de das om. „Als trainer ben ik tevreden met het spel", zei De Vos. De spe lers hadden liever de punten ge had, maar ik kan hier goed mee le ven." Vrouwen. Olympus-Mixed Up 13-8: Leeft Olympus, nieuwkomer in de tweede klasse, na de tweede zege op een roze wolk? „De start is fantastisch", zei coach Ron de Waal. „Maar meer ook niet. We weten onze plek en dat is handha ven." Olympus wist vooral de schotkracht bij de tegenstander goed in te dammen. Sluitpost Etienne Chu was de uitblinker. De defsnei werd slechts driemaal ge passeerd. Scores Olympus: Steffi Richter 5, Wen dy Meerman 4, Martje Huiben 2, Ayla Engels en Nona Wielemaker. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - Beide standaard teams van WS'92 boekten in de volleybalcompetitie opnieuw een zege. Mytilus voegde in de regiodivisie twee punten aan het totaal toe. De vrouwen van BOK boden Forza verdienstelijk partij, maar gingen met 0-4 het schip in. Mytilus-Mikro Electro/Roosendaal 2 2-3 (23-25, 25-23, 27-25,17-25,11-15): Een ener verend duel, waarin Mytilus de huid duur verkocht. De thuisploeg ging voortvarend van start. Pas in de vierde set kwam de klad erin. Een goed Roosendaals blok en passfouten en aanvallende on macht aan de Goese kant leidden tot een kansloze nederlaag. In de laatste set kwam de Goese machine niet meer op gang. WS'92-Switch'89 4-0 (25-8, 25-23, 25-10,25-19): Een scherp spe lende Vlissingse mannenploeg maakte korte metten met de tegen stander en gaf de bezoekers geen kans. Nadat in de tweede set bij tijds was teruggevallen op degelijk spel werd de zege veiliggesteld. Daarna maakte WS'92 - met de debuterende Martijn Wolf in de ploeg - door veel servicedruk en goed scorende aanvallers het ver schil. BOK-Forza 0-4 (19-25, 20-25, 22-25, 19-25): Hoewel ogenschijn lijk kansloos was verloren, compli menteerde BOK-trainer Clemens van den Berg zijn ploeg. „We heb ben het steeds in de beginfase la ten liggen", vond hij. In een attrac tief duel met veel rally's knokte de thuisploeg zich telkens terug. BOK begon in elke set te laat met volley ballen, werkte steeds een achter stand weg en kwam daardoor in de slotfase tekort. WS'92-Gepidae 3-1 (25-14, 25-18, 21-25, 26-24): Een boeiend duel, waarin de Vlissingse vrouwen in de eerste twee sets het initiatief hadden. Foutloos spelend was er tot ver in de tweede set geen vuil tje aan de lucht. Daarna tekende zich verval af en kwam WS'92 moeilijk tot scoren. Dat leidde in de derde set tot verlies. Toen het erop aankwam werd tegen een goed blokkerende tegenstander in de vierde set de winst veiligge steld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87