Fortis presteert onder de maat in derby top blijft op twee punten steken Marcello Tax neemt Incompleet Stormvogel pakt toch de winst 3Ó| 301 VLISSINGEN - De waterpoloërs van De Stormvogel deden het op nieuw boven verwachting. Hoewel het eerste team niet compleet naar Venray kon, werd er wel met 3-4 gewonnen van Spio. Spio-De Stormvogel 3-4: De Vlis- singse formatie speelde zonder Chris van der Draai, Robin Jura- nek, Boy Dirksen en Martijn Me- chielsen, waardoor coach Sjaak Le- ijnse zelf mee moest spelen. Leijn- se bracht achterin rust en zag Bob Willemse een strafworp stoppen. Dat gaf de ploeg vleugels. De Stormvogel liep in de tweede pe riode uit naar een 2-3 voorsprong. In het laatste bedrijf leek de winst zeker, maar De Stormvogel miste een strafworp en zag Spio uit een strafworp wel op 3-4 komen. Met nog vier minuten op de klok volg de er een spannend slot, waarin De Stormvogel de slimste ploeg was. Scores De Stormvogel: Jordy De Nood en Lennart Swennen 2. DIO-De Stormvogel 2 4-5: Ook De Stormvogel 2 was incompleet. Gelukkig konden Sjaak Leijnse, Jeroen Piek, Jordy de Nood en Bas Mechielsen nog meedoen met het tweede alvorens met de hoofd macht door te reizen naar Venray. De beslissing viel in het laatste be drijf, toen de Vlissingers op 4-5 kwamen. Scores De Stormvogel 2: Jordy de Nood 2, Kees Leijnse, Cheyenne van Berkel en Bas Mechielsen 1. Aquamigos 3-De Stormvogel 3 3-3: De Stormvogel 3 speelde een leuke wedstrijd en dwong Aquami gos 3 een gelijkspel af. Scores De Stormvogel 3: Henk Rie- mens 2 en Jens van der Heijden 1 maal. Waterproof-De Stormvogel 4-2: Het is crisis in het Zeeuwse vrou- wenwaterpolo. Nadat De Schelde al de handdoek moest werpen, lijkt het nu voor De Stormvogel de zelfde kant op te gaan. De Vlissing- se vrouwen hadden slechts de be schikking over zes speelsters, ter wijl er toch echt met zeven ge speeld dient te worden. Scores De Stormvogel: Joyce Piek en Astrid Assink. door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Spannend was de derby in de eerste klasse niet. Tjo- ba was zaterdag veel sterker dan Fortis en won daardoor op vreem de bodem met 16-10. „We hebben ons aanvallend weer verbeterd ten opzichte van de voorgaande wed strijden", zei Chris van Put. De trai ner van het team uit 's-Heer Hen drikskinderen vond het aantal te- gengoals nog wel te hoog. „Als we niet zulke domme fouten hadden gemaakt, was Fortis niet eens aan de tien gekomen." Fortis kon in de eerste tien minu ten, tot de stand van 3-4, nog prima volgen. Maar nadat de Sou- burgse ploeg een strafworp miste, liepen de gasten weg. Bij rust was het al 4-8. Na rust liep het verschil nog een klein beetje op. De marge na zeventig minuten was zes pun ten. „Alleen Jordy Sleijpen haalde bij ons zijn niveau", stelde Debbaut, die de overwinning van Tjoba daar om verdiend vond. „De anderen speelden niet zoals normaal, waar door ons korfbal onsamenhan gend was. Het was zeker niet het combinatiespel dat wij graag pro moten." Nu was dat ook de verdienste van de tegenstander, bekende Debbaut. „Tjoba was fysiek sterker, had een goede rebound en beschikte over meer korfballend vermogen. Com plimenten dus voor Tjoba." Bij de Bevelandse gasten was er na afloop een uitgelaten stemming. De groen-witten zijn het seizoen zo matig begonnen, maar na drie overwinningen op rij staan ze bo venaan. Toch houdt Van Put een dubbel gevoel. „Ik ben natuurlijk blij met die eerste plaats. We begin nen nu met een goed gevoel aan de zaalcompetitie. Maar het kan zo maar zijn dat we tegen KOAG en Dijkvogels dure punten hebben laten liggen. Misschien dat we ze aan het einde van het veldseizoeri heel goed hadden kunnen gebrui ken." Van Put was ook te spreken over het optreden van enkele Tjoba- speelsters. Esmee Walraven en Ca rina Westmaas, die in de laatste duels wat tegenvielen, hadden zelf vertrouwen opgedaan. Van Put: „Het is prettig dat niet alleen het team, maar ook de individuen zich lekker voelen op weg naar de zaal." Het zaalseizoen begint op 13 no vember. Tjoba speelt dan in de overgangsklasse, Fortis in de twee de klasse. In de aanloop treffen de twee Zeeuwse club elkaar nog in een oefenduel. Scoires Fortos: Esther Kasse, Jordy Sleij pen. en Rens van den Driest 2, Elze Blan- keburgh, Niels Bebelaar, Demi Mondeel en Remco Crucq 1 Scores Tjoba: Marcel de Dreu 4, Den nis Broerse en Johanneke Vleugel 3, Dirk-Jan Westmaas 2, Manon Braam, Kristian Huisman, Esmee Walraven en Carina Westmaas 1. foto Lex de Meester maandag 18 oktober 2010 Fortis-korfballers Patrick Koppejan (links) en Tjoba-speler Dirk-Jan Westmaas gaan een sprongduel met elkaar aan. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Overgangsklasser TOP heeft in de laatste veldronde het puntentotaal niet kunnen uit breiden. Het gevecht met Oranje Wit werd ferm aangegaan, maar de Dordtse nummer twee van de lijst bleef overeind in Arnemui- den: 10-12. TOP-Oranje Wit 10-12: TOP ver kocht haar huid duur. Bij 9-9 kreeg de Arnemuidse overgangs klasser de kans op een voorsprong. De doorloopkans miste echter doel. In de laatste vijf minuten vol trokken de vrouwen het vonnis. Scores TOP: Jeanine Marijs 4, Corné Bezemer 2, Peter van Belzen, Anita de Ridder, Anne de Meulmeester en Leon van Belzen 1. Merwede-Swift 15-5: De Middel burgse tweedeklasser kende een of fday in Sliedrecht. Merwede was op alle fronten beter en buitte de overmacht aan lengte goed uit. Scores Swift: Richard Geldof, Roel Klootwijk, Sophie Cevaal, Anita Hoeks tra en Paul van den Berg 1 RWA-Ondo 19-8: RWA overdon derde tweedeklasser Ondo in de eerste tien minuten (5-1). „Dan weet je waar je aan toe bent", capi tuleerde coach Hans de Meij vroeg. RWA was feller en legde één Middelburgs vak aan banden. Scores Ondo: Jeroen Mesu en Ronald Wisse 3, Robbie Mesu en Nikie Geer vliet 1 Stormvogels-Oranje Zwart 12-9: Derdeklasser Stormvogels ging steeds aan de leiding, maar liet de tegenstander uiteindelijk toch nog terug komen. Een fikse bries en nonchalance waren de oorzaak. Toch kwam de zege niet in gevaar. Scores Stormvogels: Frank Peene en Linda de Witte 3, Arja Groenleer en Ar jen Schoe 2, Kristian Gabriëlse en Nie- ke Peene 1 Togo-Good Luck 14-7: Derdeklas ser Togo zette de bezoekers vanaf de eerste minuut vast. De afgete kende overwinning was een lo gisch gevolg. Naast vijf strafwor- pen incasseerden de Goesenaren slechts twee velddoelpunten. Togo gaat met een goed gevoel de zaal in. Scores Togo: Jan-Kees Goossens 4, Corné van Rooijen, Marten Postema, Janneke de Wit en Mijke Tahapary 2, Marscha van Belzen en Niek Meerman 1. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Tweedeklasser EMM heeft in Den Bosch de eerste zege van het seizoen gepakt. De Middel burgse handballers klopten Blauw Wit met 15-18. Bij de vrouwen greep Olympus opnieuw de volle buit: 13-8 tegen Mixed Up. Mannen. Blauw Wit-EMM 15-18: EMM moest het stellen zonder Houtepen, Prosper Minnaert, Tijs de Vos en Ramstijn. „Als je wilt overleven zul je de deze zwakke broeder moeten kloppen", zei aan voerder Marcello Tax in de aan loop. De routinier had een aardig aandeel in de zege door eenderde van de productie (zes treffers) voor zijn rekening te nemen. Ver der viel het spel van Mayron Bouwmeester (vier treffers) en Ru ben Notebaart (één treffer) op. Na een degelijke eerste helft (9-1*2) nam de spanning door balverlies wel toe, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Groene Ster 2-Orion 30-14: In een paar dagen tijd 60 treffers rond de oren krijgen is niet iets om vrolijk van te worden. Eerder deze week werd Orion door HMC uit de eer ste bekerronde geknikkerd: 30-24. Zaterdagavond kreeg men op nieuw dertig doelpunten te incas seren tegen Groene Ster 2. Orion miste schutter Arno Wouters (werk) en zag routinier Francois Verrijzer met een knieblessure uit vallen.. Voor de pauze was het ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86