roor de VC Vlissingen' RCS is onmachtig in derby s port 135 Bayern München vs KNVB maandag 18 oktober 2010 gezet. delijk Jonathan Constancia. Uit een corner van de Terneuzenaar kopte Randy de Dreu in de 29e mi nuut de 1-0 binnen en op slag van rust strafte Constancia een fout van Luke Eversdijk genadeloos af. „Het is hartstikke leuk dat we in deze derby dit voetbal kunnen la ten zien. Derby's zitten al vol emo ties en dan is het mooi als je zo voor de dag komt. Ik ben heel te vreden over ons spel. Hopelijk worden nu nog meer mensen en thousiast", zei Hendriksen nader hand. Over de verdere toekomst deed Hendriksen zaterdagavond nog geen uitspraken. „We leven van week tot week. We hebben nu een week rust en kunnen iedereen weer oplappen. We hebben na tuurlijk een kleine selectie, maar door Jan Dagevos VLISSINGEN - Terwijl de spelers van VC Vlissingen zich na de 2-o-zege in het feestgedruis stortten, droop de selectie van RCS teleurgesteld af De jonge Souburgse formatie kon geen vuist maken in de der by en verloor kansloos. „Het was een wedstrijd die het predikaat derby eigenlijk niet verdiende", vond trainer Michel Leonhart van RCS. „Als je voor je club mag uitkomen in zo'n wedstrijd, moet je met het mes tussen je tanden spelen", stelde Leonhart. „Begrijp me goed: ik roep niet op tot hard of ruw spel, maar je moet wel de strijd aangaan. En dat vond ik bij ons tegenvallen." RCS combineerde bij vlagen best wel redelijk, maar miste scherpte en was vooral aanvallend machteloos. Het ontbreken van de geschorste Xhoxhaj en de ge blesseerde Joey van der Zweep woog te zwaar. „Eigen lijk was Yordi Nijland, onze rechtsback, nog de meest offensieve speler", zei Leonhart. RCS keek bij rust al tegen een 2-o-achterstand aan. In de 29e minuut mocht de geheel vrijstaande Randy de Dreu uit een hoekschop raak koppen en op slag van rust profiteerde Jonathan Constancia van een fout De Duitse voetbalclub Bayern München en voet balbond KNVB botsten afgelopen week wederom hard met elkaar. Dit keer over de blessure van Mark van Bommel. door Maurice Steketee Bayern München was verbolgen over het meespelen van Mark van Bommel in de interland tegen Zwe den. Is de kritiek terecht? Vanuit het oogpunt van Bayern is het logisch dat ze 'not amused' wa ren dat Van Bommel in actie kwam. De speler zelf verklaarde na afloop van de interland tegen Moldavië dat hij een enorm dikke knie had. Normaliter staat voor zo'n blessure minstens een week rust. Toch stelde bondscoach Bert van Marwijk hem gewoon op, met alle gevolgen van dien. Bayern is de werkgever van Van Bommel en betaalt zijn salaris. De Duitsers moeten het nu een aantal wedstrij den zonder hun aanvoerder doen. Dat is een flinke aderlating. Lo gisch dat ze gepikeerd zijn. Dus Van Marwijk had Van Bommel nooit mogen opstellen? Van Marwijk heeft een enorm risi co genomen. Hij wist dat de relatie met Bayern al ernstig vertroebeld was door de affaire-Robben. Aan de andere kant: er staat nergens ge schreven dat hij Van Bommel niet had mogen opstellen. De speler zelf bepaalt uiteindelijk of hij kan en wil voetballen. Bovendien heeft Van Marwijk een totaal an der belang dan Bayern. Hij wordt afgerekend op de resultaten van Oranje en wil in de sterkst mogelij ke opstelling starten. Wellicht speelde ook mee dat hij een ande re breker op het middenveld, Nigel de long, al moest missen. Maar het komt toch wel vaker voor dat een speler geblesseerd terugkomt bij zijn club na een interland? Dat gebeurt inderdaad regelmatig en het is al jarenlang onderwerp van discussie. Dat de gemoederen zó hoog oplopen, komt zelden voor. Meestal loopt het met een sis ser af, maar daar lijkt het nu niet op. Mocht er naar de zin van Bayern niet snel een bevredigende (financiële) oplossing komen, dan neemt de Duitse club juridische stappen. En dat zou wel eens con sequenties voor de gehele voetbal lerij kunnen hebben. Zeker als de rechter bepaalt dat de KNVB een schadevergoeding moet betalen. Kan het nog goedkomen tussen Bayern en de KNVB? Voorzitter Karl-Heinz Rummenig- ge wil dat Michael van Praag gaat bemiddelen. Het lijkt de laatste kans om een rechtszaak te voorko men. Als de rechter een uitspraak doet, zou die wel eens net zulke grote gevolgen kunnen hebben als het Bosman-arrest uit 1995. Er staat dus heel wat op het spel. foto Lex de Meester iedereen is bereid om mee te hel pen. Denny ter Steege zit bijvoor beeld normaliter naast me op de bank als assistent, maar als ik hem nodig heb zoals vanavond, staat hij er. Ja, daar kan ik van genie- teil." Jan Dagevos Voor video over Vlissingen-RCS zie www.pzc.nl van Luke Eversdijk. Deze 16-jarige middenvelder van RCS speelde te kort terug, waarna Constancia de bal oppikte. De behendige aanvaller raakte eerst nog de lat, maar schoof de bal hierna alsnog geplaatst in de hoek. „Een jongen van zestien mag zo'n fout ma ken", zei Leonhart. „Ik heb die jongen opgesteld en het is dus mijn verantwoording. Luke leert hier weer van." Na de pauze bleven de geblessee'rde keeper Arvid Pie- terse en Luke Eversdijk achter in de kleedkamer en kwamen Lorenzo van Trijp en Len Eversdijk het veld in. RCS probeerde de schade nog wel te repareren, maar miste de overtuiging. Zelfs ervaren spelers als Alfaro Pentury en Remco Felius kregen geen grip op het middenveld. Vlissingen vond het wel best en was alleen in de slot fase nog bij een hogere uitslag, maar invaller Alwin van Ham zag bij twee doelpogingen de bal op de paal en lat belanden. VC Vlissingen-RCS 2-0 (2-0). 29. Randy de Dreu 1-0, 45. Jo nathan Constancia 2-0. Scheidsrechter: L. van Beurden (Til burg). Gele kaart: Roy van der Kaap en Alfaro Pentury (bei den RCS). Aantal toeschouwers: 700. Het is een moeilijke periode voor mij. Maar ik weiger te zeuren. Mopperen heeft geen zin, ik moet professioneel omgaan met de tegenslagen." Feyenoorder Leroy Fer in het AD. „Wie de koets van Chardon saboteerde en met een mes bewerkte, is nog niet bekend. Daar zit een mooi verhaal in. Misschien zelfs een speelfilm. Starring IJsbrand Chardon. Ik wil wel een rolletje, als strontruimer." Holland Sport-presentator Wilfried de Jong in NRC Han delsblad. „Vroeger kwamen er alleen maar wielerliefhebbers naar me toe om me steun te geven. Nu word ik aangesproken door oude me vrouwtjes die zeggen het geweldig te vinden dat ik zo hard mijn best doe om te dansen." Oud-Rabobank-wielrenner Michael Rasmussen in De Pers over zijn deelname aan de Deense versie van Dancing with the Stars. „Sven wordt eerst door zijn vriendin alleen en daarna door steeds meer vrienden uitgelachen als hij uit zijn schaatspak scheurt. Het is perfect gekozen, want het geeft haarfijn aan hoe wij Nederlan ders met onze sporthelden omgaan en hoe we naar ze kijken." Oud-hockeyspeler Floris Ian Bovelander in De Pers over Sven Kramer. „Het voetbal van Oranje zijn de liefhebbers snel vergeten. Van de WK-finale herinneren we ons straks alleen nog die overtreding van Nigel de Jong. Eeuwig zonde. Juist in die finale had Oranje de wereld kunnen tonen waartoe we in staat zijn." Guus Hiddink in Nu Sport, twee dagen voor hij zich verex cuseerde voor zijn uitspraken. „Mark van Bommel is aanvoerder van het Nederlands elftal, maar ook de schoonzoon van de bondscoach. Dat is geen normale relatie voor een speler van een nationale ploeg. Er is door Bert van Mar wijk en de KNVB veel te veel druk op Van Bommel gelegd om te spelen." Bayern-voorzitter Rummenigge in De Telegraaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85